Skocz do zawartości

Mazury 2006


Scorpionbay
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie,

 

no torche dlugo szukalem dobrego forum ale mam wrazenie ze znalazlem odpowiednie i jakos sie chyba ciesze :)

 

mam nastepujacy temat. moja dziewczyna, kumpel i ja planujemy wypad na mazury w najblizszym czasie. poniewaz zyje od 18 lat poza granicami Polski i pochodze raczej z poludnia nie znam popprostu mazur jak wszelkich warunkow tras i szos. mam wiec prosbe czy moglby mi cos na temat wlasnie warunkow tras w tych okolicach powiedziec. hocdzi mi o jakosci ulic jak i fajnych kretych odcinkow ( o ile istnieja ) gdzie mozna sobie troszke ...no ...no troszke czadu tez dac ;)

 

jesli chodzi o maszyny sa ta 2x Yamaha R6 i 1x Yamaha R1, stad tez poprostu moje obawy czy wogole mozemy liczyc na lagodne warunki tras.

 

dziekuje wam z gory za pomoc i jesli chodzi o tereny niemiec ...oferuje wam oczywiscie trafne wypowiedzi jesli chodzi o regiony jak i o mozliwosci dla tych z was ktorzy sie tutaj wybieraja

 

Pozdrawiam

 

Scorpionbay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :icon_twisted:

Ja co prawda z Mazur nie jestem, ale kilka lat temu (ze trzy lata chyba, tak dla ścisłości... a więc nie tak chyba dawno, zeby moje wspomnienia były już nieaktualne) urządziliśmy sobie taki właśnie wypad w 3 motocykle - bazę noclegową mieliśmy w Mikołajkach, zatoczyliśmy stamtąd pętlę, przez Giżycko, Ełk, Pisz...

Na łagodne warunki tras raczej nie licz - bardziej odpowiednie byłoby na pewno maszyny w stylu enduro :icon_mrgreen: A już na pewno szykuj się na solidne wyboje, jeżeli Twoim punktem odniesienia są niemieckie drogi.

Z tego co pamiętam - mnóstwo odcinków gdzie była dosłownie dziura na dziurze, jakieś długie brukowane odcinki (chyba za Giżyckiem), wąsko i w ogóle średnio fajnie :icon_twisted:

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak źle...myslę że właśnie od tych 3 lat jest duza róznica, warunki sie poprawiły..

w zeszłym roku jeździłam trochę po mazurach - mikołajki, pisz, szczytno, Ruciane Nida...jest dużo nowych dróg z nowym asfaltem - na pewno jest dużo lepiej niz na północy na kaszubach ( nie trawię tych rejonów) drogi są lepsze i jest mniej przydroznych wiosek, z kórych albo jakiś maluch co chwilę się wytacza, albo rowerzysta itd..często jest tak ,ze jest po prostu droga i las i żadnych wioch...

 

mi jeździło się w poprzednim sezonie super po mazurach -jeździliśmy w okolicach mikołajek, Ruciane Nida, przed Giżyckiem - fakt trochę gorzej..

trochę fajnych winkli też można znaleźć...widoczki są tez super...trasa cały czas prawei przez las, często można natrafić na klimatyczne zabytkowe wioski, a obecnosć pięknych mazurskich jezior rekompensuje wszystko - np niektóre dziurawe drogi ( zresztą dziury - no jak to w Polsce ! a naprawdę mazury szczególnie źle się nie przedstawiają w porównaniu do innych rejonów ) takze myslę ,ze spokojnie możesz się wybrać w te rejony....a enduro to raczej na kaszuby bardziej by się się przydało..

ja przewaznie oglądałąm mazrury z perspektywy Wielkich Jezrio Mazurskich - z pokładu jachtu, ostatnio zmieniłam perspktywę i postanowiłam zwiedzic je z dwóch kółek i podobało mi się...myslę ,,że warto...

a jak by sie chciało pojeździc po trasach "idealnych" równiutkich całkowici bez dziru to raczej nie w Polsce - np Alpy austriackie idealnie się nadają...

ale naprawdę myslę ,że nie jest tak źle !

powodzenia i życzę miłych wakacji !

Edytowane przez Angie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minioną sobotę troszkę właśnie sobie pojeździłem w tych rejonach Szczuczyn, Biała Piska Pisz, Ruciana Nida - port jachtowy, Ełk - jeziorko bardzo fajne i sporo foto radarów w mieście, odcinki drogi są dosyć dobre, jak też i takie sobie, śmigam na enduro dla mnie to w sumie obojętne. Dalej fajne strony Mrągowo, Mikołajki tam już się nie pogoni słabe odcinki. Było sporo pisane o tych terenach w tamtym roku na forum popatrzcie jeszcze w archiwum. Pozdrowienia.

Edytowane przez alfonso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazury są piękne zarówno z pokładu jachtu jak i z perspektywy szosy. Nastaw się na podziwianie krajobrazów a nie na szbkie śmiganie. Pomijając jakość dróg, z którą jest różnie, to są one dość wąskie i kręte, a w sezonie często można spotkać grupy rowerowe, piesze i dość spory ruch samochowowy - turystyczny /przyczepy, ciągnięte jachty itp./ W moim odczuciu Mazury to bardziej klimaty chopperowo-cruiserowe niż enduro.Życzę udanych wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do zapędów do szybkiej jazdy to możesz zapomnieć

na mazurskich drogach może to się skończyć wjechaniem w ciągnik albo inna zawalidrogę

jakość nawiezchni w przeciągu kilku lat faktycznie się poprawiła

no ale często są przebudowy i może się okazać ,że po odcinku kilku km pięknego asfaltu droga nagle się urywa i wpadasz na odcinek piachu lub żwiru

więc jeśli chcesz poszaleć obierz inny kierunek

albo przestaw się na turystyczną jazdę i podziwianie widoków

pozdrawiam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam skołowanie maszyny enduro :biggrin: Nie chodzi tylko o to, że asfalty są nierówne, ale także o to, że w najfajniejsze dzikie miejsca można dojechać wyłącznie szutrami, albo wręcz ścieżkami. Nawet takie "ucywilizowane" miejsca jak np. kemping i hotel Galindia są dostępne dopiero po pokonaniu np. 1.5km dziurawej szutrówki. Podobnie np. jedna z najlepszych knajp w okolicy, znajdująca się w Kadzidłowie (jeszcze gorsza polna droga, dziury jak skurczybyk). A traski typu Mikołajki - Giżycko i z powrotem nie dają poczuć klimatu tego regionu.

 

Nie wiem ile chcecie wydać na taki wypadzik, ale polecam albo zakup używanego starszego sprzęta typu BMW F650GS czy Tenere, Africa Twin itp i sprzedanie go po wypadzie, albo wypożyczenie nowych transalpów od Hondy (400 EURo za tydzień / sztuka). Na R1 będziecie dużo bluzgać, a mało jeździć :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazury są piękne zarówno z pokładu jachtu jak i z perspektywy szosy. Nastaw się na podziwianie krajobrazów a nie na szbkie śmiganie. Pomijając jakość dróg, z którą jest różnie, to są one dość wąskie i kręte, a w sezonie często można spotkać grupy rowerowe, piesze i dość spory ruch samochowowy - turystyczny /przyczepy, ciągnięte jachty itp./ W moim odczuciu Mazury to bardziej klimaty chopperowo-cruiserowe niż enduro.Życzę udanych wakacji.

 

Bardzo trafnie ujęty temat, Maro. Może nie zawężałbym mazurskich motoklimatów jedynie do chopperów i cruiserów :bigrazz: , ale fakt, że turystyka motocyklowa po tych przepięknych okolicach powinna mieć charakter raczej kontemplacyjny. W okresie wakacyjnym pieszych, czy rowerzystów spotkać można w najbardziej niespodziewanych miejscach, praktycznie bez względu na porę dnia.

Owszem, znajdzie się pewnie kilka odcinków o niezłej nawierzchni i ciekawej geometrii, np. kręty odcinek Stare Kiełbonki - Ruciane (uwaga: na trasie miejscowość.... Zgon :wink: ) lub dalej dwie proste, Ruciane - Pisz, ale trzeba pamiętać o tym, co napisano wyżej.

Scorpionbay, nie sądzę, żebyście byli zawiedzeni Mazurami, wasze eRki też nie powinny się udusić :biggrin: ale postaw na zwiedzanie.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mazurach (a właściwie na Warmii) polecam traskę Olsztyn - Szczytno (przez Pasym). Poezja! Początek dość szeroki i równy z szybkimi winklami, a za Pasymiem droga jest wężsa i mniej równa za to jakie ZAKRĘTY! Dla mnie to rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wszystko co do dróg to prawda...

Ale są odcinki, gdzie można choć przez chwilę przejechać 260km/h, np. droga Orzysz-Pisz, czy Giżycko-Węgorzewo... Giżycko-Kętrzyn..... choć trzeba bardzo uważać, bo czasami mogą być nieoczekiwane niebezpieczne wyskoki.

Jednakże jest to teren i drogi bardziej do rekreacji, aniżeli wyścigów.

Przyjedźcie w terminie 27-30.07.2007 do Giżycka. Będzie akurat zlot motocyklowy:

http://www.vboyen.republika.pl/zlot2006letni_zapr_pl.htm

 

Jeśli chcesz przekazać info kolegom w wersji niemieckiej (angielska jest też, czeska i rosyjska),

to bardzo proszę:

http://www.vboyen.republika.pl/german/index.html

Tu jest wersja angielska, resztę sam sprawdź:

http://www.vboyen.republika.pl/english/zlo...ni_zapr_eng.htm

 

 

Jest też informacja o trasach... Poprzeglądaj sobie..

http://www.vboyen.republika.pl

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...