Skocz do zawartości

Problemy z ptakiem :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gołębie to debile są. Przyzwyczajają się do jadących samochodów/motocykli, do idących ludzi, do czasu, aż ich coś nie trafi. Widziałem kiedyś na dworcu PKS jak taki wystartował pół metra przed nadjeżdżającym autobusem (przypomnę, dworzec, więc prędkość góra 20km/h). Z gołębia została krwawa plama i trochę pierza. Innym razem gdy szedłem jeden wystartował naprzeciwko mnie kierując się prosto na moją głowę - gdybym się nie uchylił, to bym nim dostał.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że to wszystko prawda z obliczaniem siły uderzenia na podstawie masy ptaka oraz prędkości przy zderzeniu. W końcu prawa fizyki obowiązują.

Zwracam jednak uwagę na rachunek prawdopodobieństwa zderzenia, który maleje wraz ze wzrostem prędkości.

Jadąc szybciej pochylamy się na moto aby nas wiatr nie zdmuchnął i żeby zmniejszyć opory powietrza.

Tak więc zmniejszamy powierzchnię potencjalnego uderzenia ptaka.

 

Chyba, że ktoś ma odmienną technikę - wtedy fizyka działa nadal a rachunek prawdopodobieństwa nie.

 

Dodam, że zależność nie jest liniowa i nie istnieje prędkość wykluczająca w 100% zderzenie z ptakiem.

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja jeszcze osobiście nie miałem spotkania z jaką kolwiek latającą kulką pierza i mieć nie chcę bo po co taki ptak ma iść do kicia za zabicie motocyklisty ;) ;) ...natomiast kiedyś jadąc coś koło 130 km/h centralnie w szybkę spod tira otrzymałem strzał....gdzie pociskiem był kamień, byłem tak zlany potem jak pomyślałem sobie co by się mogło stać gdyby szybka nie wytrzymała !!!!! Kamień wielkości paznokcia palca serdecznego !!!!! Niby nie duży ale poczułem jego "masę" i nie powiem, energia jakąś niósł pewnie z łatwością wybiła by mi oko.... :lalag: :D

 

 

Pewno nie doszło by do tego gdyby nie fakt, że Tir ten nie miał z tyłu chlapaczy !!!!!!!!!! Paranoja !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde te golebie to paskudne typy. Ja na szczescie nie jebnalem zadnego za to sie gnojek wysracna mnie chcial, legalnie siedze sobie na laweczce pod drzewkiem na podworku az tu nagle pare centymetrow odemnie biala plama spada na lawke patrze do gory a tam ten podstepny na szczescie zezowaty gnojek siedzi, a jak zobczyl ze sie na niego patrze to odlecial, normalnie kawal sku***syna :icon_mrgreen:

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walnąłem nietoperza. Nocą na krakowskiej autostradzie, GS 500, prędkość ok. 160. Nawet nie zauważyłem. A resztki zwierzaka zobaczyłem dopiero na drugi dzień myjąc motocykl.

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja dzisiaj mialem male zdarzenie (dobrze ze nie zderzenie) z udzialem ptaka :icon_razz:

Otoz jade sobie turystycznie, przed pewna wioska zakret, dobry asfalt, widocznosc tez, tylko barierki zaslaniajace troche to co znajduje sie na samej drodze. Wchodze w zakret... a tam na srodku, dokladnie na moim torze jazdy stoi sobie dzika kaczka :icon_razz: No to ja prostuje sprzeta, hamuje, znowu skladam i po zewnetrznej ja (nic nie jechalo z przeciwka). Jak bylem kawalek przed nia, to sie wzbila w powietrze i musialem w zlozeniu zrobic unik, coby w glowe nia nie dostac :) Cale szczescie ze nic nie jechalo... Wiec uwazajcie na dzikie kaczki stojace na srodku zakretow! :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...