Skocz do zawartości

Simson brak biegu


romek :)
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to sprawa wygląda tak uczyłem się jeździć na tylnim kole i widocznie za bardzo zaszalałem :) nie ma pierwszego biegu starter nie łapie kopie i nie załapuje ale odbija bieg I jak wisne to tylko coś stuka ale nie załapuje aby zacząć kręcić wałem. Pozostałe biegi normalnie chodzą itd tylko musze go odpalać z popychu na II

Pytanie :

1) CO POSZŁO? Musze rozpoławiać silnik? :icon_razz:

 

ps.

prosze mnie nie kamieniować już mój portwel odczuje to najbardziej i ja....

 

 

a jeszcze niby da się ruszać z I ale coś strasznie żegocze :clap: coś jak łańcuch ale to nie to bo już sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale trzeba nparwde neizle cyrki wydziwiac, zeby w simku zeby w skrzynce zjechac. Ja mysle ze skrzynia bedzie cala zarowno z zebami 1 biegu. Tak jak tu juz napisal kolega @d8-vid pewnie dostal w dupe wodzik. Co do sprzegla to tutaj jedyni mozna sie domyslac. Po prostu trzeba rozbierac i innego wyjscia nie ma. Gdzie sie chlopie wziales za stawianie debow na simku :icon_razz: Zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke przesadziles ze sypla ci sie skrzynia

 

jak chcesz rozpolowic to spusc olej wycagnij silnik odkrec zebtke przednia zaplon sruby wszystkie z prawej strony i poloz na strone sprzegla i sciagaj prawy krater tak ci wszystko zostanie na swoim miejscu i nic nie wyleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rozpołowiemniem sobie poradzie dzięki za rade przy rozkładaniu. To jak zrobie tak jak mówisz to wszystko cacy pozostanie na miejsci? Nasuneło mi się jeszcze pytanie czy poszedł tylko wodzik skoro starter nie załapuje??

 

wodzik0cz.th.jpg

 

ten wodzik poszedł?

Edytowane przez romek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak, że dałem Simsona do mechanika, bo 3 bieg nie wchodził, mechanik coś tam powymieniał - wodzik, kulki i tą oś do której te kulki wchodzą. Pojeździłem z 2 tygodnie ale był straszny kłopot z biegami. Zamiast wbijac na 2 powiedzmy szarpało stopką. Rozebrałem silnik i okazało się, że na tym nowym wodziku objechała któraś kulka. Założyłem stary i do teraz jeżdżę. Jedyne z czym mam problem, to to, że jak chcę wbić na 3 (3 biegowy) to musze dać troszkę w dół i w górę, ale już się przezwyczaiłem. Nie zauważyłem, żeby jazda na jednym kole powodowała jakies uszkodzenia w silniku :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...