Skocz do zawartości

I znowu żwirek na drodze... dywersja drogowców


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego wlasnie postanowilem nie jezdzic po drogach, a zaczac jezdzic po lasach, polach. W sumie dziury takie same, a przynajmniej ruch zerowy ;)

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Julietta

Nie dziwie się u mnie to samo. Można się załamac patrząc na te drogi.

Ten stan przypomina mi nasz Rząd tak samo łatają braki gorszymi odpadkami. Jedna wielka paranoja. :roll: Ale cóż to jest własnie polska rzeczywistośc. : ;) Szkoda słów ;)

 

Pozdrawiam - Julietta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz tak nie psioczcie na polska rzeczywistość, akurat ta technologia przyszła z zachodu :banghead:

W Tarnowie jest najstarsza (kiedys - jedyna) wytwórnia emulsji bitumicznych i to jest ten "lepik". Metoda łatania dziur emulsja i kruszywem, a nawet renowacji całych dróg (tzw. powierzchniowe utrwalenie) nie jest taka zła.

Fakt, ze w Polsce to udoskonalono :lol:

Słuzy ona w świecie do tymczasowego (taniego) poprawiania nawierzchni w oczekiwaniu na remont główny, a u nas traktuje sie to jako załatwienie sprawy remontu.

Ponadto, emulsje po posypaniu kruszywem i lekkim przewałowaniu walcem ogumionym maja utwardzić przejeżdżajace samochody (ograniczenie predkosci!!!) ale przez - o ile dobrze pamietam - max. 2 godziny. potem jedzie zamiatarka i czyści ulicę. U nas - rzygną emulsją, sypną żwirkiem, postawią znak ograniczenia i do domu. Po kilku tygodniach nadmiar żwirku i tak zniknie, bez zamiatania :lol:

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak własnie sie zastanawiam, w piątek w traskę a tu moje srebrne moto uwalone tą mazią. Tak mi przyszło do głowy: zawsze smaruję łańcuch po 300km albo jak rolki robią się srebrne tzn smar znika i widać metal. Może teraz metal na wierzch nie wyjdzie powodu tego badziewia na łańcuchu?? Czy to nie skraca przypadkiem żywotu łańcucha?? jak często taki łańcuch czyścić trzeba jak sie jeździ po takim roztopionym asfalcie?? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to paranoja ! ale co zrobic ? u mnie w wielkopolsce zdaza sie, ze kolesie traktorkiem przyjada, jeden sypie szypa gryzik, drugi smola z konewki podlewa - widac, ze rolnicze korzenie ! podczas upalu przejedzie polewacza - suuuper :D ale dla nich to interes jak cholera - no i praca jest na okraglo ! cisnienie mi skoczylo - wole pomyslec, ze teraz jest 15 stopni i fajnie sie smiga !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przytrafiła mi się niezła historia - postawiłem na chwilę motocykl na asfalcie właśnie, oparty na bocznej stopce. Postał tam może z 20 minut - chciałem wsiąść i odjechać, ale przy prostowaniu maszyny zorientowałem się, że coś jest nie tak - była wyjątkowo mocno przechylona, początkowo nie chciała nawet drgnąć. Musiałem naprawdę mocno zaprzeć się nogą i użyć sporo siły, aby postawić motocykl do pionu - i wtedy właśnie zobaczyłem, że stopka zapadła się w asfalt na conajmniej ładnych kilka centymetrów  8O Dobrze, że motocykl się nie przewrócił  :roll:  :roll:  :roll:

 

przed domem kolegi u ktorego przewaznie sie spotykamy jest wlasnie taki asfalt. Zeby nie refleks to kilka moto juz by polecialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobaczcie jak ten zwirek klei sie do opony i zostawia male naciecia w gumie!

 

A moze trzeba przyjac technike opierd***nia lepiacych? - tzn. jak ktos ich zobaczy to zatrzymywac sie i pytac sie ilu motocyklistow maja na sumieniu i czemu z nich tacy mordercy?

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda jak zawsze wpadaj z jednej skrajnosci w 2gą jak najpierw zamrozila ziemei to jej odmrozic nie mogla a teraz jak stopila sniego to i tez za ulice sie zabrała :mrgreen: ale tak to bedzie dopuki bedziemy mniec drogi ze smoły robione a nie asfaltu 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

To juz wola o pomste do nieba! Ja rozumiem, ze bieda i na bocznych miejskich uliczkach mozna sobie "kleic" drogi za pomoca żwiru i smoły. Ale taka ekipe widzialem dzis na bardzo ruchliwej trasie. Kazdy glupieje, kamienie strzelaja jak durne, a o zamiataniu drogi oczywiscie nikt z roboli nie pomysli.

 

W cywilizowanym kraju to na drugi dzien po takiej akcji zarzadca drogi mialby tysiace wnioskow o odszkodowanie za straty w lakierze nadwozia i podwozia pojazdow. My chyba musimy przywyknac do tego, ze zyjemy w kraju 3-go swiata.

 

Skandal i usilowanie morderstwa przejezdzajacych motocyklistow!

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zamiast zrobić drogi przelotowe i dojazdowe to budują autostrade :buttrock: To jest absurd!! U mnie drogi są tragiczne co prawda są bez dziur ale zamiast nich sa wyrwy bo dziurami to trudno nazwać :crossy: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak w Polsce robią dziury bo ojciec robił w firmie drogowej. Szkoda gadać. To u mnie są lepsi bo dziury na drodze głównej łączącej Częstochowę z Lublińcem łatali płytami chodnikowymi :buttrock:. A poza tym to co to za asfalt jest jeżeli na drodze robionej przez niemców (tzn. pod asfaltem jest kostka brukowa, przez co podłoże jest bardzo dobrze przygotowane) rozpada się i są dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji dzwoni się do Zarządu Dróg odpowiedzialnego za dany odcinek i mówi, że leży grys zagrażający bezpieczeństwu i takie tam gadki. Powinni zareagować i wysłać ekipę sprzątającą, przynajmniej w Poznaniu tak robią gdy się nimi odpowiednio wstrząśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co roku to samo... można dzwonić pisać żalić się a i tak kleją dziury techniką tak durną że stosowaną tylko w naszym kraju... to samo pasy farba która jest śliska jak cholera....dajcie spokój nawet nie będe sie rozpisywał bo dla mnie to drażliwy temat.... a później w najlepszym wypadku trzeba wydac kase na komplet owiewek albo wydadki+szpital :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...