Skocz do zawartości

Wyrobienie dokumentów do motoru!!!


Gość adam88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adam88

Witam, mam pytanie czy jest mozliwosc wyrobienia dokumentow do motocykla? Mam umowe kupna-sprzedazy z poprzednim wlascicielem lecz nie mam zadnych innych papierow na motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego co to za motor->>weteran czy młodszy?? Motor może pochodzić np. z kradzieży. Niby masz umowe ale ja bym zweryfikował numery na ramie. A papiery to co pies zjadł?? Jak koleś mógł Ci sprzedać motor bez papierów i ty masz jeszcze na to umowe:> koleś jest j*b***niety albo sam nie wiem... dziwna sprawa. Czekam na wiadomości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, ale to moze być mało komfortowe, jesli umowa jest wydrukowana na sliskim papierze. Moze niech lepiej zgniecie ją w kulke i wsadzi sobie do łba zeby chociaz mózg przypominało?

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepik z tego co słyszałem to tak. Podobna wystarczą jakieś zeznania poprzedniego właściciela, i jakiś czas aby ktoś się nie upomniał o motor. W Polsce mało komu się to udaje.

 

Przykładowo w Niemczech i bodajże w Czechach nie ma problemów jeśli motor ma skończone 25 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koleś mógł Ci sprzedać motor bez papierów i ty masz jeszcze na to umowe:> koleś jest j*b***niety albo sam nie wiem... dziwna sprawa.

 

Wiesz co tu się troche mylisz u nas w Polsce jest tyle sprzętów typu np WSK, MZ, JAWA, WFM, itp. do których ludzie nie posiadają papirów bo np. motocykl stał w somsieku pod sianem albo na strychu, a może jeszcze do piwnicy wpadł. I komuś niebyły papiry potrzebne więc gdzieś tam je żucił, a gdy ktoś kupuje motocykl to właściciel mówi, że papierów niem bo się gdzieś zgubiły. A klijent pomyślał sobie, że pieniądze są tak śmieszne to sobie kupi i bez papierów do np. wygłupów i pola orania :icon_razz: .

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze niech lepiej zgniecie ją w kulke i wsadzi sobie do łba zeby chociaz mózg przypominało?

może sam sobie zgnieć jakiś papier i wsadz do łba, bo chyba tobie też mózgu brakuje. może wtedy sprawdzisz informacje zanim się wypowiesz.

adam88, jest możliwość zarejestrowania motocykla który nie ma tablic. jest tylko jeden warunek: musiał być wcześniej zarejestrowany w polsce. sprawa wygląda tak: musisz dowiedzieć się gdzie był zarejestrowany motocykl (skąd są tablice) i z umową kupna sprzedaży wystąpić o zaświadczenie o pochodzeniu moto. oczywiście nie muszę dodawać że w ewidencji musi być ta sama osoba co na umowie.... z takim zaświadczeniem zaginasz znów do wydziału komunikacji w swoim mieście, gdzie składasz oświadczenie o tym co się stało z tablicą i dokumentami. i po krzyku. jeśli osoba od której kupiłeś moto nie jest prawnym właścicielem, to musisz mieć oryginały wszystkich umów kupna-sprzedaży między tymi osobami.

te informacje uzyskałem w wydziale komunikacji w olsztynie u bardzo miłej koleżanki. zaznaczam to dlatego, że z doświadczenia wiem, że każda instytucja w polsce rządzi się swoimi prawami.

a! jeszcze jedno: jeśli w trakcie tej procedury okarze się że jednak moto jest kradzione, to przesrane masz na całej linii.

jeszcze jedno: moto nie może być wyrejestrowane.

powodzenia i daj znać o efektach.

Edytowane przez Barnaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...