Skocz do zawartości

Dociernaie na zimno


DiboS60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem szlif w mtx i zastanawiam sie czy nie dotrzec jej na zimno??Mam zamiar podpiąc wal pod silnik elektryczny i zalac cylinder olejem:PDocierac go przez 2 godziny (z przerwami co 20 min).Wiem ze junaki byly tak docierane.Potem zrobie jakies 100 km spokojnie i po wszystkiemu:PCzy w 2T to sie sprawdzi ??hmm prawde mowiac troche sie boje tak czynic:PAle holera iwe czy mnie nie zakorci jak bede docieral normalnie:PW sumie bylo by mniejsze prawdopodobienstwo zatarcia gdy juz silnik bedzie chodzil i bede jezdzil;]Co szanowne jury na to?? :) POzdrawiam..Dibo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chcesz docierać na zimno?

To poszukaj w okolicy jakiejś górki wtocz moto na nią i jazda na dół na dwójce z odkręconym gazem i paliwem oraz z odkręconą świecą . Na górkę pych a z górki docierasz "na zimno"- szczególnie w najbliższe chłodne dni :)

A tak na poważnie to to docieranie na zimno to jest raczej skomplikowana sprawa. Można się w to pobawić ale uważaj żebyś czegoś przy okazji nie spieprzył.

Chociażby przy napędzaniu "czymś" tego docieranego silnika albo zbyt małego "ręcznego" smarowania.

Ja zawsze docierałem i docieram na "ciepło" ( nie na gorąco) a przede wszystkim "z głową" aby nie przegrzać silnika.

 

Dużo cierpliwości i delikatności to wymaga, ale jak sobie dotrzesz tak będziesz miał.

A nie muszę chyba pisać jak ważne jest prawidłowe dotarcie.

 

Pozdrawiam i życzę udanego docierania bo temperatury zapowiadane na najbilższe dni będą bardzo odpowiednie do docierania silnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą górką to tak "z życia wzięte" :)

Parę tygodni temu robiłem remoncik silnika i szlif cylindra w komarku juniora.

No i przy docieraniu "kiszka" ;) Albo za ciasno spasowane albo też "puchnie" szajsiasty prywaciarski tłok.

I po kilku minutach spokojnej jazdy tłok zaczynał leciutko "łapać".

Junior więc jeździł w kółko i co chwilę robił przerwy na ostygnięcie silnika.

Pojechalismy więc razem na taką "górkę" pod hutą przy obwodnicy i junior jeździł pod górkę a wracał na luzie przy wyłączonym silniku aby go schłodzić. A ja stoję na dole i śmieję się z takiego "docierania" i mówię mu " z górki docieraj na zimno" :D

A on niewiele myśląc zaczął rzeczywiście docierać na "zimno" zjeżdżając z górki. ( wyłączony silnik na dwójce z "gazem" - dla dobrego smarowania)

Zobaczymy jakie będą "efekty tego docierania" :D

Jak na razie już coraz mniej "łapie" . Aż mnie korci żeby po tym docieraniu zdjąć głowicę a nawet cylinder i obejżeć efekty tego "docierania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię zeby to dalo jakis lepszy efekt niz tradycyjne docieranie...ale zdejmij gar i napisz co zauwarzyłeś!!

 

Pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem o gostku, który zostawił simsona na "dotarcie" na luzie na całą noc :) Tak sobie pyrkotał pyrkotał i sie wypyrkotał do czerwonosci i remoncik od początku :D Chociaż jakby go do lodówki ;) Albo wentylator postawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol ja myslalem tak zrobic tylko podloczayc pod weze od cylindra agregad od lodowy:Dnie no to juz pomysl mcGiver za duza roznica temperatur:Pmogl bym rano zobaczyc cylinder w kawalkach.Jednak dotre normalnie tradycyjnie;]Ale slyszalem juz o orznych patentach docierania 2T:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem o gostku, który zostawił simsona na "dotarcie" na luzie na całą noc :biggrin: Tak sobie pyrkotał pyrkotał i sie wypyrkotał do czerwonosci i remoncik od początku :clap: Chociaż jakby go do lodówki :) Albo wentylator postawić :)

 

z tym wentylatorem to bezpieczne? :icon_razz: bo zastanawialem sie nad tym :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...