Skocz do zawartości

Klejenie, zgrzewanie plastików?


rob_rocki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Stary moja rada nie spawaj plastikow. Ja taki zabieg przechodziłe w zzeszym sezonie i gucio dało tylko tyle ze z portfela mi wyfruneła spora sumka, a plastiki pekly w tych samych miejscach za niecaly miesiac:( mysle ze duzo lepszym i tanszym sposobem jest poklejenie zywica + mata szklana, koszty sa naprawde symboliczne sam w domu mozesz to zrobic a trzyma 100X pewniej i mocniej

 

pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Stary moja rada nie spawaj plastikow. Ja taki zabieg przechodziłe w zzeszym sezonie i gucio dało tylko tyle ze z portfela mi wyfruneła spora sumka, a plastiki pekly w tych samych miejscach za niecaly miesiac:( mysle ze duzo lepszym i tanszym sposobem jest poklejenie zywica + mata szklana, koszty sa naprawde symboliczne sam w domu mozesz to zrobic a trzyma 100X pewniej i mocniej

 

pozdrawaim

 

ale male elementy i na widoku to ciezko bedzie zywica posmarkac zeby to jakos wygladalo a jak dobrze pospawane to beda trzymac

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak:

Za pospawanie dwóch owiewek w W-wie chcieli od 150 do 200zł w zależności od warsztatu. Bez gwarancji że nie pękną znowu!

Więc sie wkurzyłem i zadzowniłem do firmy Henkel-Loctite zapytac o sposoby klejenia tworzyw. Bardzo fajny gość umówił się ze mną i przywiózł mi na pokaz plastiki poklejone ich nowym systemem dla Suzuki (PolAndPosition). To system marki Teroson - Terokal 9225 i uważam że jest zajebisty. Łączy tak, że można po tym chodzić, można uzupełnić ubytki plastiku nawet do 10cm średnicy, a jak stwardnieje można obrabiać mechanicznie, jest sprężysty i przenosi naprężenia. A trzyma jak skurczybyk! :icon_mrgreen: Dla mnie bomba. Minusem jest koszt - jesli chce się to robić w domu, to za pistolet, klej dwuskładnikowy i podkład wyjdzie ponad 250zł, więc na jedną naprawę nie ma sensu inwestować (chyba ze ktoś wali gleby często jak chłopaki z Suzuki :buttrock:)). Lepiej oddac do zakładu. Podobno najlepszy w tym systemie w okolicach W-wy to West-Car w Nadarzynie lub Auto-Michał w Grójcu. Ja za poklejenie i pomalowanie zapłaciłem 250zł.

Adres:

West-Car Zakład Blacharsko-Lakierniczy Waldemar Tłustowski. Nadarzyn, ul. Mszczonowska 28 A, tel. 022 7298805 (z trasy katowickiej na światłach w prawo i na rondzie w lewo. Zakład jest 500m dalej po prawej)

 

Pozdro ...i jak najmniej potrzeb korzystania z ww. usług!

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tylko pospawać. Twoja owiewka jest zrobiona z tworzywa ( pewnie ABS albo ASA ). Tworzyw jest wiele i jak je pospawasz innym to d...pa pęknie. Musisz je pospawać takim samym. Jak będziesz kleić klejem to sprawdzi się powiedzenie " jak gówno gównem robisz to gówno będziesz mieć ".

Jedź do kogoś kto to spawa ja to robię w wlkp i cena nie powinna być większa niż 30zł.

Pozdrawiam

 

Generalnie jest tak:

Za pospawanie dwóch owiewek w W-wie chcieli od 150 do 200zł w zależności od warsztatu. Bez gwarancji że nie pękną znowu!

Więc sie wkurzyłem i zadzowniłem do firmy Henkel-Loctite zapytac o sposoby klejenia tworzyw. Bardzo fajny gość umówił się ze mną i przywiózł mi na pokaz plastiki poklejone ich nowym systemem dla Suzuki (PolAndPosition). To system marki Teroson - Terokal 9225 i uważam że jest zajebisty. Łączy tak, że można po tym chodzić, można uzupełnić ubytki plastiku nawet do 10cm średnicy, a jak stwardnieje można obrabiać mechanicznie, jest sprężysty i przenosi naprężenia. A trzyma jak skurczybyk! :icon_mrgreen: Dla mnie bomba. Minusem jest koszt - jesli chce się to robić w domu, to za pistolet, klej dwuskładnikowy i podkład wyjdzie ponad 250zł, więc na jedną naprawę nie ma sensu inwestować (chyba ze ktoś wali gleby często jak chłopaki z Suzuki :icon_mrgreen:)). Lepiej oddac do zakładu. Podobno najlepszy w tym systemie w okolicach W-wy to West-Car w Nadarzynie lub Auto-Michał w Grójcu. Ja za poklejenie i pomalowanie zapłaciłem 250zł.

 

Stareńki ja takie coś spawam za 100zł max i jakoś nikt nie wraca że popękała więc chyba trzyma :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Stary moja rada nie spawaj plastikow. Ja taki zabieg przechodziłe w zzeszym sezonie i gucio dało tylko tyle ze z portfela mi wyfruneła spora sumka, a plastiki pekly w tych samych miejscach za niecaly miesiac:( mysle ze duzo lepszym i tanszym sposobem jest poklejenie zywica + mata szklana, koszty sa naprawde symboliczne sam w domu mozesz to zrobic a trzyma 100X pewniej i mocniej

 

pozdrawaim

 

 

no dokladnie. jak kleilem swoje zywica. pod spod podkladasz mate i wychodzi rewelacja. moj stary kleil nia wozek do motolotni (on jest caly z tej zywicy) i tez chula :icon_mrgreen:

 

ale male elementy i na widoku to ciezko bedzie zywica posmarkac zeby to jakos wygladalo a jak dobrze pospawane to beda trzymac

 

zywica zasycha i robi sie twarda. potem mozesz to sobie dopiescic papierem sciernym i bedzie jak nowe :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Włókno szklane żywica i jedziesz od środka a na zewnątrz możesz dać szpachle na pęknięcie

Najtaniej szybko bardzo mocno i samemu

Tyle w temacie klejenia plastików

Nie wszystko...bo nie wszystkie plastiki pokleisz włóknem i żywicą...znaczy pokleisz ale na chwilę.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...