Skocz do zawartości

Napinanie łańcucha w crossie


Rekomendowane odpowiedzi

że ma mieć luzu to wiem / że nie za dożo to tez wiem .. po zalozeniu łąńcucha miełem w rx50 luz, ale teraz mam ciasno zalozony. Jak siądę na moto wiadomo- napina się trochę. Chcialem przedyskutować JAK tak naprawedę powinien w crossie być napięty łąńcuch i DLACZEGO. Czy zbyt mocna mocowanie żeczywiście mu na dobre nei wyjdzie? Z drugiej srtony jak ma luz to obciera noi szarpie... łańcucham jak dodam gazu...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak nie siedzisz luz między łańcuchem a wahaczem powinien na wysokości końca górnego ślizgu wynosić około 4 cm.

Łańcuch musi być luźmy i nie może być naprężony: zniszczysz nie tylko sam łańcuch, ale także rozwalisz simmeringi wałka zdawczego, nie wspominam już o tym co się w takiej sytuacji dzieje z tylną zębatką.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sie kłócił bo DT'tka, TS'ka czy MTX w standarcie nie maja prowadnicy przy tylnej zebatce i tam takie napiecie lancucha jak w motocyklach crossowych bedzie po prostu powodowało jego spadanie! Nawet w KDX mialem jakis badziewny plastik zamiast prowadnicy to byla tragedia... Lancuch musial byc dosc znacznie napiety (wiadomo byl luz ale umiarkowany) i lancuch naciagalem co jakies 2 wypady! Po dorobieniu prowadnicy oczywiscie znacznie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No luz musi byc, u w mnie w serwisowce do CZ podaja okolo 20 - 30 mm. Raz za mocno napielem lancuch to jak zaczelem rwac trawe to zaraz kieta pekla, a lancuch byl 10 m od moto;D Dobrze ze przy przedniej zebatcie sie nie zakleszczyla...Dlatego prowadnica do lancuhca i odpowiednie napiecie lancucha w takich typu sprzetach musi byc.

Edytowane przez rzemyk90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadnica lancucha jest bardzo wazna jak w Dt nie mialem prowadnicy to gdy tylko sie lancuch rozciagna to spadal dorobilem prowadnice z teflonu i juz nie spadal...

Możesz napisać jak zrobiłeś tą prowadnice ? Telfon mam,materiał tez by sie znalazł.

Bo bede kupował :crossy: :P :banghead: :banghead: i ona nie ma prowadnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...