Skocz do zawartości

Akumulator ......


stachu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem,gdy naładuje akumulator prostownikiem podłoncze to moja aprilka odpala bez prlblemu jedno góra dwa nacisniecia guzika i juz pali .ale gdy akumulator sie troszke rozładuje tzn to kreci ale moto nieche odpalic na rozruszkik.Musze odpalic na pych i nawet gdy przejade sie to akumulator sie troszke podładuje ale i tak nie odpala na rozrusznik.Gdy zrobie to to mówiłem na pocztatku czyli podładuje prostownikiem odpala bez najmniejszego problemu.Za odpowiedzi z góry dziekuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest oczywisty - kupic nowy akumulator.

 

Ten najwyrazniej ma klopot z trzymaniem pradu. Ewentualnie sprawdz go jeszcze miernikiem i podaj jakie ma napiecie na biegunach np. po nocnym staniu.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :) zdaję się, że ten temat ktoś poruszał...

poprostu jak akumulator jest zdechnięty to rozrusznik żre tyle prądu że jest go niedostateczna ilość do zasilenia układu zapłonowego (bardzo słaba lub brak iskry), no i nie pali.

 

proponuję wybrać się po nową baterię..

pozdrawiam

Edytowane przez roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzales kolego uklad ladowania?? bo moze jest dobry, tylko niedoladowuje sie?

tak, to może być coś z ładowaniem, skoro po przejażdzce nie chce kręcić... może tak być że ładowanie jest kiepawe lub wcale go nie ma. Stachu jak masz miernik to sprawdź napięcie na aku w czasie pracy silnika. Powinno być mniej więcej tak jak napisał aprilia_af1_125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest oczywisty - kupic nowy akumulator.

 

Ten najwyrazniej ma klopot z trzymaniem pradu. Ewentualnie sprawdz go jeszcze miernikiem i podaj jakie ma napiecie na biegunach np. po nocnym staniu.

W zeszlym tyg mialem wyklad na przedmiocie "zasilanie potrzeb wlasnych" wlasnie o akumulatorach i to ze alu ma na celach wlasciwe napiecie nie swiadczy o jego stopniu zuzycia, a jedynie o naladowaniu.

 

Ten aku mozliwe ze jest tak padnety ze jak dlugo postoi w cieple to wymusi sie troche szybsza reakcje w cieplym elektrolicie to lapie rozrusznik, ale gdy temperatura jego spadnie, to nawet po calkowitym naladowaniu nie jest w stanie wydusic z siebie wystarczajecego pradu poniewaz ma juz zbyt niska pojemnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam taki problem,gdy naładuje akumulator prostownikiem podłoncze to moja aprilka odpala bez prlblemu jedno góra dwa nacisniecia guzika i juz pali .ale gdy akumulator sie troszke rozładuje tzn to kreci ale moto nieche odpalic na rozruszkik.Musze odpalic na pych i nawet gdy przejade sie to akumulator sie troszke podładuje ale i tak nie odpala na rozrusznik.Gdy zrobie to to mówiłem na pocztatku czyli podładuje prostownikiem odpala bez najmniejszego problemu.Za odpowiedzi z góry dziekuje i pozdrawiam :)

 

Wyjście jedno nowy akumulator. Ten już nie trzyma. Zajrzyj na strone www.micronix.pl mają w rewelacyjnych cenach oryginalną YUASE i całkiem porzadnego MOTOSTARTA produkowanego również przez jedną z fabryk YUASY. Ale w zimie trzeba dbac o akumulator albo przepalac albo podłączyć do ładowarki zimowej (mają je też w Micronix-ie). Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem dokladnjie tak samo w vfr.okazalo sie ze akumulator jest gicio tylko nie ma ladowania. winne byly kabelki do regulatora napiecia. motorzachowywal sie dokladnie tak samo. najlepiej srawdz caly uklad, niema sensu kupowac akumulatora bo to moze nie on jest winny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem,gdy naładuje akumulator prostownikiem podłoncze to moja aprilka odpala bez prlblemu jedno góra dwa nacisniecia guzika i juz pali .ale gdy akumulator sie troszke rozładuje tzn to kreci ale

 

Byc moze nie masz ladowania np. uszkodzony regler. Widze ze jestes z Jastrzebia. Obok Statoil na Bziu jest warsztat motocyklowy, podjedz do nich to Ci sprawdza co nie gra i moze cos pomoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj przy kupnie akumulatora o MOCY(PRADZIE)ROZRUCHOWYM!!to ma wlasnie duzy wplyw na problemy z odpalaniem motocykla ako wcale nie musi byc zle jezeli masz za slaba moc rozruchowa to wynikaja z tego takie problemy pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...