Skocz do zawartości

Tablica rejestracyjna


Bartekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie no też tak można, ja akurat nie woże bo mam skuter na razie a nim i tak nie z**bie policji a poza tym nie ma po co jak nie moge przekroczyc prawie zadnej predkosci :P ale wiem ze jest ktos na forum kto wozi/woził blache w plecaku i w razie ewentualnego przyłapania mówi ze dopiero co odpadła... cfaniak :banghead:

Przeraża mnie twój tok myślenia :crossy:

Edytowane przez Andon13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz jeździć tym motocyklem dłużej to zrób tak. Ja zrobiłem kiedyś w Virago 535 żeby ładniej wyglądało i się nie ułamało, bo tam nie montujesz do błotnika tylko na dwie śrubki z góry i cała tablica telepie się od wibracji.

Blachę nierdzewną o gr 1 mm przytnij na wymiar tablicy i zamontuj do motocykla na śruby z łbami stożkowymi. Wywierć otwory i wykonaj fazki pod łby żeby śruby schowały się na płask. Nakrętki użyj samokontrujące. Przedtem złóż tablicę i blachę razem i wywierć otwory pod nity zrywalne.

Po założeniu blachy na motocykl przynituj tablicę (ja zrobiłem to w 6 punktach) używając nitów ze stali nierdzewnej. Efekt wizualny był niezły a przy pracy silnika na wolnych obrotwch nic nie brzęczało.

Wada to że przy zdjęciu tablicy trzeba szlifować nity od spodu. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pare dni temu skradziono tablice :cool: , no i nie wiem, czy teraz w urzędzie, po złożeniu odpowiednich papierów dostane tablice z nowym numerem? Nie orientuje się w sytuacji, bo jeszcze nie byłem tam się dowiadywać. Mimo wszystko mam nadzieje, że ktoś napisze mi jak wygląda sprawa załatwienia nowej tablicy i czy będą inne koszty związane z ewentualnym nowym numerem? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pare dni temu skradziono tablice :cool: , no i nie wiem, czy teraz w urzędzie, po złożeniu odpowiednich papierów dostane tablice z nowym numerem? Nie orientuje się w sytuacji, bo jeszcze nie byłem tam się dowiadywać. Mimo wszystko mam nadzieje, że ktoś napisze mi jak wygląda sprawa załatwienia nowej tablicy i czy będą inne koszty związane z ewentualnym nowym numerem? :wink:

 

Idziesz do wydziału komunikacji z dowodem rej. i kartą pojazdu, jeżeli była wydana.

Wypełniasz druk-oświadczenie że tablica rejestracyjna została zagubiona , wniosek na wydanie nowej, placisz za nową tablicę, opłatę rejestr. 5,50

Za min. 10 dni stawiasz sie ponownie z dowodem rej. i kartą pojazdu (do dowodu wkleją ci nową naklejkę) i odbierasz tablicę.

Nie mów że ci ukradli bo wtedy ta procedura staje się dużo trudniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pare dni temu skradziono tablice :crossy: , no i nie wiem, czy teraz w urzędzie, po złożeniu odpowiednich papierów dostane tablice z nowym numerem? Nie orientuje się w sytuacji, bo jeszcze nie byłem tam się dowiadywać. Mimo wszystko mam nadzieje, że ktoś napisze mi jak wygląda sprawa załatwienia nowej tablicy i czy będą inne koszty związane z ewentualnym nowym numerem? :cool:

Nie wiem po co ludziom te tablice. W garażu albo w pokoju na ścianie sobie przywieszą :wink:

Co do wyrobienia wtórnika tablicy rejestracyjnej to jest tak:

Idziesz do urzędu, mówisz że skradziono Ci tablicę. Dostaniesz krótki wniosek do wypełnienia (dane osobowe, nr rej., kiedy skradziono, jaki rodzaj tablicy i pare innych spraw). Składając wniosek będziesz musiał oczywiście zapłacić. Koszt wtórnika tablicy rejestracyjnej do motocykla to: 40PLN za tablicę, 11PLN za znak legalizacyjny (ten hologram), 1PLN opłaty ewidencyjnej i do tego 5PLN w znaczkach na wniosek. Może jeszcze się okazać, że będą od Ciebie chcieli zgłoszenie faktu kradzieży tablicy z Policji. Ale tutaj różnie bywa i radziłbym wpierw zadzwonić do urzędu.

 

Jeżeli chciałbyś nowe numery to wtedy oczywiście procedura wygląda inaczej i co za tym idzie koszta są większe: 40 za tablicę, 11 za znak legalizacyjny, 12 za pozwolenie czasowe, 48 za dowód rejestracyjny i opłata skarbowa jest też większa (w zależności od załączników ale nie więcej niż 10).

 

Chyba niczego nie pominąłem :clap: Ale i tak zalecam wpierw telefon do urzędu.

 

Nie mów że ci ukradli bo wtedy ta procedura staje się dużo trudniejsza.

 

Dlaczego trudniejsza? Chodzi o to zaświadczenie z Policji? Czy może o coś innego?

  • Pozdrawiam

Edytowane przez Dybcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys widziałem po łodzi jezdziło kilka maszyn z takimi malutkimi tablcami, gdzi litery i cyfry byłu w jednym rzedzie, a cała tablica miała moze z 10 cm wysokości.

Czy takie coś jest legalne? (fajnie wygląda, zwłaszcza w sportach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu blachy na motocykl przynituj tablicę (ja zrobiłem to w 6 punktach) używając nitów ze stali nierdzewnej.

Nie wiem czy wiecie ale według prawa nie wolno dziurawic tablic po to ktos wymyślił ramki (swego czasu były takowe dostępne na allegro) w Polskim prawie tablica rejestracyjna traktowana jest jako dokument - jak traficie na upartego funkcjonariusza to potraktuje to jako zniszczenie dokumentu- a wtedy zaczynaja sie schody:)

Zdaje sobie sprawe że w/w sposób mocowanie sprawdza sie najlepiej (sam tak przymocowałem)

 

Nie wiem po co ludziom te tablice. W garażu albo w pokoju na ścianie sobie przywieszą :wink:

Kradzież tablic staje się powoli bardzo nagminne i uciążliwe, więc chyba najlepiej zabezpieczyc sie nitując ja w 6 miejscach hehehe:) - zawsze to jakoś utrudni gnojkowi sprawe lub poprostu zrezygnuje . Uważam że kradną tablice w jednym celu - by czuć sie bezkarnym przy popełnianiu wykroczeń lub przestępstw.

 

Zgłaszanie faktu kradzieży tablicy na Policji nie powinno przekroczyć 30min. Ja uważam że taki fakt należy zgłosić - po co włózyć sie póżniej po sądach że ktoś np: zatankował i nie zapłacił :cool:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kradzież tablicy7 koniecznie trzeba zgłosić na Policji. Koleś tak zrobił i okazało się, że dwie godziny później ktoś tankował i odjechał bez uiszczenia, a na bryce miał jego właśnie tablice. Po prostu mogą zostać wykorzystanie do popełnienia przestępstwa i wtedy dopiero mogą się schodzy zacząć.

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kradzież lub zgubienie należy zgłosić na policji. Nie chcesz mieć później chyba problemów jeśli będzie brała udział w napadzie lub kradzieży benzyny/czegoś innego?

 

Co do mniejszych tablic niż oryginalne to są one nielegalne i nie wolno takich posiadać. To, że ktoś sobie taką wyciął nie oznacza, że wolno mu ją zamontować. To tak jakbyście się pytali czy mogę zamienić żarówkę czerwoną z białą, żeby być "oryginalnym" ;).

 

Co do dziurawienia to nie wiem jak to jest - ja mam przewierconą w dwóch miejscach na śruby - niby jak inaczej miałem ją zamontować :O?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...