Skocz do zawartości

skuter na dojazd do pracy


blady_skuti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Interesuje mnie oczywiscie skuter - czytam już trochę i mam coraz większy mętlik. Ponieważ macie większe doświadczenie i moglibyście coś poradzić biorąc pod uwagę moje oczekiwania? :crossy: Tylko nie piszcie proszę, że nie ma jeszcze takiego modelu... :lalag: Skuter ma być na dojeżdzanie do pracy w celu ominięcia miejskich korków w razie jak będzie pogoda. A jak będzie kapało to 4 koła będą nadal używane.

 

Skuter ma spełniać nastepujące warunki:

- ekonomiczny tak myślę, że 3 l/100km będzie OK

- pomieścić chłopa o 189cm/85kg (obiecuję, że schudnę dla lepszych osiągów :clap: i jego drugą połowę...

- tani w zakupie, tanie części i dostępny serwis, w miarę bez awaryjny. Lubię się grzebać więc jakieś drobne sprawy mogę sam wykonać np podklejenie odpadającego plastiku...

 

opcjonalnie:

- raczej pojemniejsza wersja turystyczno-miejsko-terenowa niż sportowa

- chętnie nowy ale nie koniecznie

- nie musi jechać 120 km/h jak poleci połowę z tego będzie OK

- żeby się nie grzał przy dłuższych trasach - planuję wycieczki za miasto po bocznych drogach

- dzienny przebieg jaki będzie robił to około 30 km tam i z poworotem

 

I właściwie doszedłem do momentu, że najbardziej podoba mi się z używanych Piaggio NRG ale to wersja sprtowa więc nie wiem czy można i wypada montowac kufer na takim sprzęcie. Z nowych zastanawiam się między TGB a Keeway i Kymco - jakieś najtańsze modele - ale nie wiem jak z wielkością tutaj czy nie będę zawadzał kolanami o manetki.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego? Jakie przebiegi są akceptowalne? Czy często zdarzają się przypadki sprzedaż sprzętu kradzionego? Jest jakaś baza gdzie można sprawdzić czy skuter nie jest ciepły?

 

Z góry dzięki za każdą pomoc :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam keewaya focusa.

185 cm i się mieszcze.

W wyposażeniu standardowym ma kufer i alarm

Cena nowego to 4500zł

Mam przejechane jak narazie 2500km. Ani razu mnie nie zawiudł.

 

Przy zakupie zwracaj uwagę na pozycję za kierychą.

Najlepiej objedź wszystkie salony motocyklowe i coś pod siebie dopasuj.

Radził bym Tobie jakąś 125.

 

Poszukiwania zaczął bym od sklepu w Al. Krakowskich 127A

 

Decyzja musi być podjęta spokojnie i bez pośpiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie zwracaj uwagę na pozycję za kierychą [...]

Radził bym Tobie jakąś 125.

Nie wpadłem jeszcze na focusa - poczytam sobie o nim. Bardzo chętnie bym kupił coś więcej niż 50 ale nie mam ani czasu na robienie prawka i szkoda mi trochę kasy na prawo jazdy A1 czy A. Dla mnie jazda na rowerze z prędkością 20 km/h na godzinę to już frajda, a jak coś pojedzie 50 km/h to już całekiem nieźle. Samochodem po mieście i tak pewnie nie jadę średnio więcej niż 30 km/h.

 

Jaka ta pozycja za kierownicą jest właściwa? Garba ma nie być czy nogi mam mieć wyciągnięte?

 

Chyba się przejadę na Krakowską 127. To jest po prawej stronie jak się jedzie na Janki i widać z daleka?

Do decyzji dojrzewam drugi rok... już doczekać sie nie mogę... :)

Edytowane przez blady_skuti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Piaggio Zip do sprzedania, wersja dosyć podobna do NRG ale bez problemu mógłbyś przyczepić kufer z tyłu do spojlera. Rocznik '97. Buja się te 70 km/h a ja ważę 80 kg także dla ciebie będzie ok. Zdjęcie masz na tej stronie:

http://img47.imageshack.us/my.php?image=sa5000427qi.jpg

 

Jeśli byłbyś zainteresowany to kliknij na PW albo zadzwoń 508656595

 

Pozdro

Przem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup sobie jakis porzadny skuter nie mus byc nowy, ja nie mam przekonania do tych kymco keeway i tgb. Radzilbym tobie kupic uzywana aprilie sr, tu nie chodzi o osiagi, lecz ona ma bdb v-max okolo 90-100. Ten skuter jest potezny wysoki szeroki i napewno nie bedzie za maly dla ciebie. Jak nie chcesz miec takich osiagow to popatrz za skuterkami piaggio quartz/zip/sfera tych skuterkow nie da zajezdzic silnik jest bardzo wytrzymaly a osiagi to okolo 70km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Keewaya Focusa i znam wielu ludzi, którzy go mają. Te skuterki są dobre, w miarę ładne i nie psują się. Ta bezpodstawna krytyka bardzo dobrych skuterowych firm (Kymco, TGB) zaczyna być drażniąca. :) To są solidne pojazdy (bywałem w warsztatach, gadałem z mechanikami, użytkownikami itd.), cenione na Zachodzie. Zresztą szkoda słów.

 

Tobie radzę kupić (jeśli chodzi o 50cc) Kymco Bet@Wina. To świetny skuter, chłodzony cieczą, duży i bardzo wygodny, da radę jechać w dwie osoby. Po odblokowaniu da się w miarę sprawnie jeździc po mieście. :) Polecam z czystym sumieniem - bo bardzo dużo o tym skuterze wiem, sam go chciałem kupić, oglądałem go, gadałem z ludźmi itd.

Pozdrawiam :)

 

PS. Naprawdę jeździsz autem po mieście 30/h? Nie wierzę, dawno by Cię rozjechali albo odholowali na lawecie za postój na środku drogi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem który pracuje w serwisie i odradzał czterosuwy - szczególnie te robione na zasadzie "prawie jak honda". Co do 4T zipów to nie wyraził opini o tym modelu, ponieważ wtedy jak rozmawialiśmy nie zastanawiałem się nad czymś używanym.

Natomiast TGB są podobno bardzo przyzwoite (silniki, mała awaryjność), biorą je nadmorskie wypożyczalnie skuterów a to jest jakiś argument ZA. No i padła propozycja kupna GIZMO - jako najlepszy stosunek cena/jakość. Mimo, że brzydkie to strasznie, to nawet fajnie sobie pyrka.

 

Johny Bravo a jak serwis aprilli - da się to naprawiać czy jednorazowe produkcje? i części? Nie wiem nawet co się regularnie wymienia w takim silniku więc nie wiem jakich cen części szukać.

 

Tobie radzę kupić (jeśli chodzi o 50cc) Kymco Bet@Wina.

;) Też mi się podoba. Ale trochę drogi. Nie chcę naginać budżetu domowego.

 

30 km/h samochodem to jest średnia. I to nie jest taka zła wartość... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesci sa dostepne bo to jest silnik minarelli. Moj kolega ma aprilie z 96r i tylko wymienial uszczelke pod glowica i klocki hamulcowe. Skuter nadal chodzi jak burza a on go caly czas katuje. Naprawde polecam ten skuter sam bym taki kupil ale nie mam tyle pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Neo - przejechałem się na Krakowską. Wybór nie za ciekawy w innych markach, ale jakbym miał kupować jakiegoś Keewaya to właśnie tam. Chłopak który prowadzi sklep na Krakowskiej 127 jest kompetentny i rzeczowy, pogadaliśmy naprawdę dłuższą chwilę. Ciągnie mnie żeby mieć nowy skuter, od początku się wie co w nim gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Sam dużo jeżdżę skuterem po mieście, a do najdrobniejszych bynajmniej nie należę. Zważywszy na Twoje gabaryty oraz wiek, poleciłbym Ci przymierzyć się do Peugeota Elyseo/Elystar. Prezentuje się bardzo okazale, moim zdaniem jest to pojazd niemalże idealny do dostojnego przemieszczania się po mieście, w schowku pod siodłem bez problemu pomieści się laptop, kombinezon przeciwdeszczowy, wypchany po brzegi plecak itp., a na postoju kask (z tego, co pamiętam, wchodzą dwa integrale). Ochrona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi jest więcej niż dobra. Gdybym dziś nosił się z zamiarem zakupu skutera na miasto, wybór padłby zapewne na ten model.

Najlepiej pojeździj po salonach/komisach skuterowo-motocyklowych i poprzymierzaj się do różnych sprzętów. Zwróć baczną uwagę, czy kierownica przy maksymalnym skręceniu nie zawadza za bardzo o kolana.

Jeżeli jeszcze tego nie uczyniłeś, zajrzyj na stronę.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Simsona :), ale znajomi mają właśnie keewaye focusy. Z wyglądu są bardzo ładne, wygodne, idealnie właśnie na dojazd do pracy, szkoły, i.t.p. Awaryjne też nie są, znajomi jeżdżą bardzo dużo i nie było większych awarii (raz się zatkał gaźnik, ale to nie wina motorka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis kupilem sfere50 z 97roku http://www.bikepics.com/members/simson51ma.../97sfera-nsl50/

 

Oprocz paru rys to stan jest idealny silnik cicho pracuje wszystko ok dalem 1900 z nowym akumulatorem i nowa tylnia opona.

Wszystko super we dwoch mozna jezdzic, mocy mu nie brakuje i fajnie sie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...