Skocz do zawartości

Wyprzedzanie GS500


Greedo
 Udostępnij

Czy swoim GS500 masz problem z wyprzedzaniem na trasie?  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy swoim GS500 masz problem z wyprzedzaniem na trasie?

    • Tak
      1
    • Nie
      10
    • tylko jesli wyprzedzany jedzie powyzej 120/130
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda własnego GS-a nie posiada(łe)m, aczkolwiek miałem okazję w zeszłym sezonie trochę pobujać się testowym GS-em (http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=33512&hl=) i, z tego, co pamiętam, nie miałem większych problemów z objeżdżaniem katamaranów - także tych lepszych - zarówno w mieście, jak i na trasie.*

Czyżbyś, Drogi Andrzeju, nosił się z zamiarem zmiany sprzęta w obrębie jedynie słusznej stajni? :D

 

*Podejrzewam, że problemy pojawiłyby się w przypadku starcia z jakąś wypasioną beemą czy innym okularnikiem pędzącym na złamanie karku, ale takich to ja zawsze puszczam przodem, niezależnie od tego, jakim pojazdem akurat się poruszam. :D

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to 140 to taka granica ciagu :D...

 

poza tym ja wyprzedzam tylko do 120...powyzej grzecznie się ciągnę z tyłu...chyba,ze na obwodnicy,ale tego nie liczę :D...

 

na prędkosci powyzej 140 to mi paliwa szkoda... ja mam E, więc aerodynamikę mam mierną- po co marnować paliwko na walkę z wiatrakami...

 

 

 

ale w sumie nawet gdy będę miał wiekszego sprzęta to i tak podaruje sobie wyprzedzanie powyzej... na naszych drogach,przy tych koleinach, dziurach, pasach kauczukowych, kretyńskich kierowcach mających w du*ie innych uzytkowników itp... to się po prostu średnio opłaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim GS-ku nie mam za duzych problemow z wyprzedzaniem wystarczy krecic w dobrych obrotach wtedy gdy ma dobry momet obrotowy i redukowac zeby nie wycigac go np. z 6 bigu jadac 100km/h...

staz mam nie duzy bo dopiero drugi sezon ale w tamtym sezonie tez za wiele ni enakreciłem...eh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam problemy z wyprzedzaniem jeżeli katamaran ewidentnie ten manewr mi utrudniał przyśpieszając. Jednak wtedy jeżeli jechałam w grupie do boju wkraczali koledzy na lepszych sprzętach hamując samcze zapędy karamaraniarza :D Zdarzyło mi się to słownie 3,4 razy. Najczęsciej były to jak ktoś wspomniał jakieś wypasione fury... jedna to napewno jakaś audica (A3 lub lepiej).

 

Przejechałam na Gs-ie przez dwa sezony podobnie jak MarianKa 20 tys. km i przy większych prędkościach raczej nie miałam też problemów z wyprzedzaniem, wszystko zależy kiedy to wyprzedzanie się zacznie :icon_exclaim: i jak się je wykonuje. Jak Gs-em rozkulał się do większych prędkości to starałam się nie hamować cobym nie musiałam znowu przyśpieszać :D Ale rzeczywiście jeżeli katamaran jechał w granicach 130 km/h to już miałam kłopoty żeby go łyknąć, jeżeli wcześniej nie uzyskałam prędkości większej od niego.

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jechałem Gs 500f ok 150 km, odbierałem moto z salonu, więc było na dotarciu i starałem się nie przekraczać 5 tys. obrotów i prędkości 130 km/h. Nie miałem żadnych problemów z wyprzedzaniem nawet kilku samochodów na raz. Więc spoko. Nie wiem jak przy wyższych prędkościach. Nie miałem okazji sprawdzić.

 

pzdr.

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tez o to (wiem, nie sprecyzowałem pytania) czy nie macie strachu przed tym, ze jadacy z przeciwka samochod zdazy sie zblizyc jak juz rozpoczniecie wyprzedzanie. Jednym słowem, czy macie komfort psychiczny przy tych 120-130. Nie mowie oczywisice o wyprzedzaniu jakis ambitnych rajdowców w samochodach.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać,

 

Ja też jeżdżę drugi sezon na GS-ce i przeważnie przy 120-130 zaczynają sie kłopoty z wyprzedzaniem na trasie. To tak jakby rozpoczynać ten manewr maluchem- trzeba odpowiednio wcześniej go zacząć i przewidzieć, czy się zdąży. Zdrowy rozsądek przede wszystkim, no i znajomość możliwości maszyny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy rozsądek przede wszystkim, no i znajomość możliwości maszyny.

To samo pomyślałem. Jeśli ma się łeb na karku i zna się możliwości takiego motocykla jak GS wtedy nie powinno czuć się niepewnie podczas manewru wyprzedzania. Przez 2 sezony jazdy na tym motocyklu nie miałem niebezpiecznych sytuacji spowodowanych brakiem mocy czy prędkości przy wyprzedzaniu. Wystarczyło wszsytko robić z głową.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tez o to (wiem, nie sprecyzowałem pytania) czy nie macie strachu przed tym, ze jadacy z przeciwka samochod zdazy sie zblizyc jak juz rozpoczniecie wyprzedzanie. Jednym słowem, czy macie komfort psychiczny przy tych 120-130. Nie mowie oczywisice o wyprzedzaniu jakis ambitnych rajdowców w samochodach.

Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby z przeciwka samochód najdjechał kiedy ja byłam w trakcie wyprzedzania. Chyba, że osoba którą wyprzedzałam na jakiejś ruchliwej drodze zjechała mi na tyle, że zmieściłam się pomiędzy niego, a samochód jadący z przeciwka, ale to był juz mój świadomy wybór :D

 

Kilka razy zdarzyło mi się, że katamaran zaczął wyprzedzanie, gdy byłam na wysokości jego lusterka, wtedy mała kontra i zwiedzania lewego pobocza uratowała mnie przed zepchnięciem :D Ale takie rzeczy zdarzają się nie tylko jak się jeździ GS-em :icon_exclaim:

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja osobiście, nie mam problemów z wyprzedzaniem, gdy pojazd wyprzedzany nie pruje więcej niż 120-130km/h, mam wersję zablokowaną (34PS). Więc, żeby manewr się odbył sprawnie, przeważnie redukuję do 5, czasem i do 4 ;d

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...