Skocz do zawartości

Regulacja zawieszenia


Konrigol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz regulacje to sie reguluje.

"Zatanczenie" kierownicy moze byc rowniez wina opon - w jakim twoje sa stanie ?

Sporty klasy 600 maja tendencje do shimmy z powodu ostrej geometrii przedniego zawieszenia. Proponuje zwalniac na wyboistych drogach.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kup amora skretu ;) a co do regulacji zawieszenia to sie reguluje sile odbicia tlumienia i blebeble ale to troche skomplikowane i dosyc trudne trzeba miec troche wprawy zeby to tak ustawic zeby sie dobrze jezdzilo ja mam moto sprowadzone ze szwajcari i ktos regulowal zawieszenie na gladkim jest super ale na wybojach to do bani myslalem o fabrycznych ustawieniach ale nie wiem jakie one sa pewnie byly by lepsze

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam...

Czym w F2 reguluje się przednie zawieszenie

Podlacze sie do pytanie i tez chetnie sie dowiem jak wyregulowac to zawieszenie?

Na fotce zaznaczylem 2 srubki ktore sluza do regulacji, ale nigdy nimi nie krecilem.

 

Domyslam sie , ze sruba nr 1 sluzy do napiecia sprezyny i utwardzenia zawieszenia, a srubka nr 2 sluzy do jakiegos tlumienia odbicia czy cos takiego (poprawcie mnie jesli sie myle)

http://img131.imageshack.us/img131/3507/10230yk.jpg

Czasami podrzucam motocykl na gume i wydaje mi sie ze przy ladowaniu jest troszke za miekki. Jak ustawic to zawieszenie, zeby bylo optymalne do gumy i normalnej jazdy? Jaki olej i w jakiej ilosci zastosowac do przednich lag?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którymi srubami regulowac??

 

Klucz 14 do reki i odkrecaj stopniowo np. po 1 obrocie sruby regulacyjne (prawej i lewej lagi) do momentu w ktorym uzyskasz zadowalajacy efekt. Jesli nic sie nie poprawia mozesz miec np. zbyt wysoki poziom oleju w lagach ( spotkalem sie z takim patentem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...