Skocz do zawartości

Husqvarna czy KTM


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich jestem nowy mam nadzieje ze bedzie nam sie milo rozwiazywalo problemy i gadalo o motorkach i nie tylko

 

zwracam sie do was z problemem, otoz stoje przed wyborem zakupu nowego motocykla, mam do wyboru Husqvarne TE 450 i KTMa 450 EXC Racing. nie wiem na ktorego sie zdecydowac, jedni mowia to inni tamto.

podobno Huska ma lepsze zawieszenie i jest bardziej elastyczna jest mocniejsza, KTM ma swoje rozwiazania zawieszenia WP PDS itp, podobno sie nie psuja chociaz znam coraz wiecej uztykownikow ktorzy narzekaja na KTMa, jest latwiejszy dostep do czesci KTM ale Huska sie rozwija na nowo w Polsce i importer twardo walczy o dobro klientów. czy sa moze wsrod uzytkowników posiadacze jednej i drugiej marki i beda mogli cos powiedziec, pomoc i doradzic.

kolejnym plusem dla mnie przemawiajacym za Huska jest jej cena 26500 a KTM 33600. rozmawialem z czlowiekiem ktory smigal na 525 EXc i przesiadl sie na Huske 510 i mowi ze nie zmieni juz na inny motocykl. jego prowadzenie to podbno bajka a KTM wymieka.

moi drodzy nie wiem co mam zrobic sezon sie zaczal,a na off road juz trwa a ja ubrany w caly rynsztunek nie mam motoru. pomozcie.

 

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy także przesiadł się z ktm'a na huske i powiedział że nie zmieni już na inną markęale był skraju załamania gdy padł korbowód i się skrzynia posypała (okazało się że wada fabryczna i nic nie płacił za remont) Do zalet wylicza : zawieche, spalanie, łatwość odpalania, dostęp do części jak w ktm'e

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Będziesz jeździł w zawodach? Jeśli nie to kupuj coś, co będziesz mógł: szybko sprzedać, szybko naprawić, nie bawić się w naprawy co chwila. Czytaj - KTM.

 

Być może i Huska rozwija się w Polsce i Europie, ale to już n-ty raz kiedy się rozwija i jak dotąd jeszcze się nie rozwinęła. Co chwilę zmienia się importer, co chwila jakieś problemy, serwisów, przynajmniej w mojej okolicy to ze świecą szukać. Z tego co słyszałem znow są olbrzymie problemy u samego producenta i nie wiadomo, jak to się skończy, być może totalną plajtą, klapą i znów nowym wlaścicielem.

 

Może i KTM prowadzi się gorzej, nie wiem, nie jeździłem nowymi Husqvarnami, poza starszymi modelami 2T i 4T, niemniej moim zdaniem różnice dla laika są niewielkie.

 

pzdr

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jakby nie patrzec to Huska jakies tam wyniki na miedzynarodowej scenie ma, polecasz KTMa, mowisz ze jest mniej sr..a sie z naprawami i wogole. w zawodach startowac nie bede, raczej do uzytku wlasnego i latania po okolicy i calej puszczy noteckiej :) w razie W Huska ma 2 lata gwarancji. powoli dochodze do wniosku ze jest to jak porownywanie GOLFA IV z A3 wszytsko to samo a jednak A3 ma prestiz,a Golf wziecie wsrod klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik, że się wyraże na ty! Bo ja wiem czy w Poznaniu jest problem z serwisem Husqvarny?! Przecież na Bukowskiej 35a napewno Ci pomogą! A co do części to jest pewien sklep w Lesznie mający wszystkie części do Husqvarn i do tego wysyłają cześci i do tego maja aukcje na allegro.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dirt bikes w nowym motoctyklu 4/2006 FINAŁ MASTER ENDURO : TYLKO KTM-y!!!! Tym bardziej że mowa tylko o nowych modelach a taki chcesz kupić. TOTALNA W tym roku nikt nie podskoczył austriackim maszynom - cytat z testów. A więc to niejest tal że na forum gołosłownie duża cześć forumowiczów popiera KTM?! Ja ze swojej strony polecam KTM-a przede wszystkim 450 EXC to wg mnie otymalny wybór.

Szczegółów testów nie przytaczam polecam lekturę MOTOCYKLA.

Udanego wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jakby nie patrzec to Huska jakies tam wyniki na miedzynarodowej scenie ma, polecasz KTMa, mowisz ze jest mniej sr..a sie z naprawami i wogole. w zawodach startowac nie bede, raczej do uzytku wlasnego i latania po okolicy i calej puszczy noteckiej :) w razie W Huska ma 2 lata gwarancji. powoli dochodze do wniosku ze jest to jak porownywanie GOLFA IV z A3 wszytsko to samo a jednak A3 ma prestiz,a Golf wziecie wsrod klientów.

Nie ma co porównywać motocykli sprzedawanych w salonach do tych startujących w MŚ. To zupełnie inne maszyny. Z czesciami naprawde jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za Husqvarną :D ułożenie i praca zawiechy jest moim zdaniem lepsza:PCo do dostępności części to do Ktma są chyba bardziej dostępne.Ale do Husqi tez nie brakuje :smile: Co do osiągow to oczywiscie muszą być porownywalne i ruznią sie chyba minimalnie w danych pojemnościach ;]Bo ani jedna ani druga firma nie daje za wygraną w wyścigu o klijentow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa osobiscie polecam ktm. W tym tescie masetr enduro wygrały wszystkie klasy i to sa seryjne motocykle. Zabardzo na temat husqvarn nie moge sie wypowiedziec bo w mojej okolicy jest znaczna przewaga ktm-ów i sam tez mam ktm-a i dlatego je polecam. Z czesciami wogole nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...