Skocz do zawartości

Tłumiki


Rekomendowane odpowiedzi

u olka sa ale HIGASHI :) . Ja załatwiam przez takiego znajomego, który sprowadza różne ciuchy i rzeczy z usa. To ja ci MYSZON dam dźięgi dźięgi i ty mi kupisz ok?? Znasz kogoś z usa kto by ci wysłał wydech za pobraniem do polski?? co tam kupiiłeś na ebay.com??

 

u olka sa ale HIGASHI :bigrazz: . Ja załatwiam przez takiego znajomego, który sprowadza różne ciuchy i rzeczy z usa. To ja ci MYSZON dam dźięgi dźięgi i ty mi kupisz ok?? Znasz kogoś z usa kto by ci wysłał wydech za pobraniem do polski?? co tam kupiiłeś na ebay.com??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

JA tam kupuje a nie tylko ogladam bo o wiele taniej wychodzi. A ty gdzie znalazles cos? daj jakis link z takimi rzeczmi.

 

Opisz proszę całą procedurę kupna, warunki wysyłki oraz jak wychodzą opłaty: prowizje, koszty przesyłki oraz terminy: ile się czeka na towar. Też chciałbym zacząć tam kupować.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest za pobraniem ale nie do Polski...

Jeśli nie ma się dostępu do Paypal ani nie posiada się karty kredytowej to najprościej wpłacić przez Western Union, z tym że nie każdy sprzedawca akceptuje WU, poza tym prowizje są tam ogromne (np. za przelanie 80 euro 50zł prowizji)

Koszt przesyłki najlepiej uzgodnić przed kupnem żeby nie było że sprzedawca dolicza sobie np +10$ do każdej dodatkowej rzeczy mimo że i tak wszystko idzie w jednej paczce.

Nie mogę się określić czy na towar czeka się krótko czy długo, jak zamawiałem pierwszy raz to równo za tydzień paczke miałem u siebie, a teraz leci czwarty tydzień jak czekam na drugą paczkę.

Przesyłka ok. 20$ za paczke o wadze ok. 0,5kg.

Na jakiejś aukcji widziałem ceny wysyłki silnika od SX 125 (nie wiem ile waży, z 10-15kg) to wychodziło 105$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge opisac szybka procedure:

 

Najlepeij to miec karte VISA Classic - ja mam akurat konto w multi bank'u i tam sa takie Net karty dla kazdego - mozna takie cos bez problemu dostac - lub w mBank tez maja takie cos - nastepnie trzeba sie zarejestrowac w PAY PAL www.paypal.com - przejsc veryfikacje ktora sie zwie Enrollment program - chcodzi o to ze oni sciagaja z twojej karty 1,50 Euro i ty musisz sprawdzic za kilka dni na liscie twoich transakcji w banku czy juz jest to odnotowane - jezeli juz jest ta transakcja widoczna to bedzie tam numer 4 cyfry ktory nalezy podac na paypalu i w tedy juz mozna dokonywac platnosci paypal bez limitow. Jezeli chodzi o zakupy na ebay.com to niema najmniejszych problemow ale zanim sie cos zalicytuje to nalezy sie skontaktowac ze sprzedawca i zapytac czy by wyslal dany przedmiot do europy - jezeli tak to dobrze by bylo zorientowac sie ile bedzie kosztowala przesylka poczta - ja np. kupilem spodnie FOX Yamaha - gosc byl z Canady - zapytalem czy wysle - powiedzial ze tak - poszedl z tymi spodniami na poczte sprawdzic mi ile bedzie kosztowala przesylka - wyszlo 20$ zwyklym listem lub 30$ lotnicza - wybralem lotnicza bo spodnie wygralem za 60$ wiec wyszlo mnie 90$ za zajefajne spodnie FOX - oczywiscie porzyszly spodnie do domu do mnie za ok 1 tydzien i kilka dni. Oczywiscie najlepeij jak sie ma kogos znajomego w stanach to wtedy klient wysyla dany przedmiot do znajomego a znajomy wysyla polska firma wysylkowa np. Polamer lub Doma Shipping - i wtedy jest bajecznie tanio bo ceny wysylki sa tam poprostu smiesznie tanie. np. lampe blyskowa kupilem to przesylka lotnicza wyszla 8$ . No to mniej wiecej tak wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie można prosić sprzedawcę aby odrazu wysłał przez np. Doma Shipping? Podejżewam że to taka sama fatyga pójść na pocztę lub do terminalu firmy.

A jak to jest z tymi dopiskami typu "gift". Nie orientuję się dokłądnie ale słyszałem że unika się w ten sposób podatków. Trzeba też zaznaczyć że wartość jest nieduża... Może ktoś wie dokładniej bo mi siętylko obiła o uszy taka informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie można prosić sprzedawcę aby odrazu wysłał przez np. Doma Shipping? Podejżewam że to taka sama fatyga pójść na pocztę lub do terminalu firmy.

A jak to jest z tymi dopiskami typu "gift". Nie orientuję się dokłądnie ale słyszałem że unika się w ten sposób podatków. Trzeba też zaznaczyć że wartość jest nieduża... Może ktoś wie dokładniej bo mi siętylko obiła o uszy taka informacja.

 

Otóż niemożna prosić sprzedawce aby poszedł do Domy dlatego ze ta firma ma tylko kilka moze kilkanascie placówek w Chicag i NY i to w polskich dzielnicach - wiem jak jest bo mieszkalem tam 4 lata. Wiec to odpada - chyba ze trafi ci sie sprzedawca polak z chciago to niema problemu ale to jest mało prawdopodobne. Dopiski typu gift? Niema takiej potrzeby - ja juz wysyłalem ze stanów różne cuda o wartości kilku tysiecy dolarów i zawsze przeszło gładko . Jedynie co ci mogą zatrzymać to samochód, motor lub komputer - to ostatnie to tylko wtedy jak wyslesz paczką lotniczą - wtedy trzeba jechac pod warszawe i zapłacic nawet nie cło ile podatek VAT bo cła niema na kompy. Wszystko inne najlepiej paczką morską wysyłać (ok6tyg) i na 100% przejdzie. Ja to żałuje jak niewiem że sobie crossa w częściach nie przysłałem bo bez problemu by przeszedł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Chciałbym sie dowiedzieć czy wypalaliście juz kiedys dyfuzory w waszych crossach. MOj ma w środku pełno nagaru i niewiem jak go usunąc. Powiedzcie czym można to zrobic i jak??

kret do rur pomoże - poważnie !! było już o tym na forum , sam tez uzywałem :banghead:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem że dobre efekty daje właśnie palnik. Ponoć da się ten syf zapalić i podtrzymywać płomień samym już tlenem. Może wymaga to jakiegoś wspomagacza w postacie odrobiny benzyny. W każdym razie po tej operacji nagar si ęwysypuje z wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...