Skocz do zawartości

Opisz swoj najwiekszy speed....


Black Jack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No bo jak tutaj XJotą śmigać szybciej :cool:

 

:wink:

Masz rację, założę jej nitro :icon_mrgreen:

 

Można...

 

...w przepaść. :buttrock:

Tego jeszcze nie próbowałam, ale warto pogodzić ze sobą obydwie pasje... :lalag:

 

Jeżeli to nie jest powyżej iluś tys metró, gdzie powietrze jest rzadsze to człowiek przyspiesza do ok 180 km/h

Niestety w wyposażeniu podstawowym tańczących z chmurami nie ma prędkościometra, ale skoro tak mówisz to wierzę Ci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, założę jej nitro :icon_mrgreen:

Tego jeszcze nie próbowałam, ale warto pogodzić ze sobą obydwie pasje... :lalag:

 

i odkręć lusterka (jakieś 10-20 km'h+ zdobędziesz) :bigrazz:

i będziesz mogła się poczuć jak na BMW :buttrock:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w wyposażeniu podstawowym tańczących z chmurami nie ma prędkościometra, ale skoro tak mówisz to wierzę Ci :)

Kiedys na Discovery tłumaczyli dlaczego kot spada na 4 łapy i powiedzieli, że kot przyspiesza do wys 2 pięter a człowiek 6 czy 7. Powyżej ciało pełni rolę spadochronu i opór powietrza równoważy przyciąganie.

Jednak jeżeli skakałaś z samolotu to podziel się wrażeniami - czy rozłożenie rąk i pozycja wpływa na prędkość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys na Discovery tłumaczyli dlaczego kot spada na 4 łapy i powiedzieli, że kot przyspiesza do wys 2 pięter a człowiek 6 czy 7. Powyżej ciało pełni rolę spadochronu i opór powietrza równoważy przyciąganie.

Jednak jeżeli skakałaś z samolotu to podziel się wrażeniami - czy rozłożenie rąk i pozycja wpływa na prędkość?

W każdej pozycji zwiększanie v wiąże się ze zmniejszaniem oporów powietrza czyli zmianą powierzchni ciała. Gdy zwalniasz to powierzchnię zwiększasz, gdy chcesz przyspieszyć zmniejszasz ją. krótko mówiąc jak z motocyklem. Im pozycja bardziej opływowa tym możesz szybciej jechać/lecieć :smile:

PS. nie jestem desperatką, z samolotu nie skakałam ;D

Wiesz ja też... :bigrazz:

Dzisiaj śmigne na te winkle w Klu. a potem nach LPU !! ..

Nie przepadam za BMW, wybacz :notworthy:

Edytowane przez gronoszowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej pozycji zwiększanie v wiąże się ze zmniejszaniem oporów powietrza czyli zmianą powierzchni ciała. Gdy zwalniasz to powierzchnię zwiększasz

Konsekwencji przyczynowo-skutkowej nieco tu zabrakło ;)

 

Myśl może i dobrym tropem podąża, ale jej przekaz całkowicie przeczy prawom fizyki.

Z tego przekazu wynika, że im szybciej się poruszamy, tym mniejsze opory stawiamy,

a wraz ze zmiejszeniem prędkości zwiększa się powierzchnia stawiająca opór...

 

W fizyce klasycznej masa/objętość/powierzchnia ciała jest niezależna od prędkości z jaką się ono porusza.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od pozycji, jak spadasz w pozycji standardowej brzuchem w dol to rozpedzasz sie pod 190 km/h ale lecac glowa w dol hardcory osiagaja ponad 300 (rekord to cos ok 500 km/h :bigrazz: )

 

gronoszowa, to jak to z Toba jest? skakalas z tego samolotu czy nie?

Edytowane przez PeKaWu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...