Skocz do zawartości

Suzuki SV 650 opinie


Rekomendowane odpowiedzi

No widze ze jednak jest tu pare wlascicieli/ek maszyny no ktora mi zawrocila lekko w glowie.

 

 

Jak co poniektórzy wiedzą' date=' ja niestety też jeszcze nie jeździłam, sprzęt kupiłam pod koniec stycznia b.r. [/quote']

 

No Madee przyznam sie ze najpierw przymierzalem sie do gs 500 ale po tym jak oglosilas swiatu ze masz sv mowie sobei kurka wsumie kobita ma racje motorek ladny, starczy na dluzej niz gs a i z rozumem da sie go ujechac :buttrock:

 

mam tylko pytanko co ile km producent zaleca wykonywanie przegladow i jakich??

no ja zamierzam kupic gola wersje (bardziej mi sie widzi) na trasy uzbrajac ja w jakas mala owiewke co by mnie nie zdmuchnelo z moejej sv :mrgreen:

a jakby ktos mial ten artykul ze SM w postaci elekronicznej to bylbym wdzieczny za jego udostepnienie ;)

pozdrawiam

Rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która wersja SV lepsza ? Przed czy po modernizacji ? Jak to unowocześnienie wpłynęło na jazdę ?

 

Miałem swojego czasu korespondencję z poznanym pod pracą (obydwaj przyjeżdżaliśmy na moto) człowiekiem' date=' właścicielem SV650s '99. Zadałem mu Twoje pytanie, wyszczególniając:

 

:arrow: wtrysk

:arrow: rama

:arrow: regulacja zawieszenia

 

Nie mam z nim teraz kontaktu i nie chcę po chamsku cytować prywatnej korespondencji, więc parafrazując jego słowa:

 

:arrow: wtrysk: fajna rzecz, gaźniki zalecają synchronizować co 12kkm, ale okazało się, że jest to zbyt rzadko. [Ode mnie: wtrysk też podobno się synchronizuje, ale na pewno jest bardziej bezobsługowy.']

:arrow: rama: tu wskazywał raczej na estetykę, upodobania. Stara ma niezbyt piękne spawy, nowa wygląda jak od jakiejś yamahy :)

:arrow: regulacja (wstępne napięcie sprężyn): wiadomo, że lepiej jak jest niż jakby miało nie być, ale wspomniany właściciel dał gęstszy olej i był zadowolony.

 

ps. Miałem okazję jeździć nowszą (2005) wersją SV. Bardzo mi się ten motocykl podobał i być może będzie to mój następny nabytek. Jeśli będę kupował SV, a nie będzie mnie stać na '03 i nowsze, to bez specjalnego żalu kupię starszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia dodam ze gaznikowa wersja zwawiej reaguje na ruch manetka. Na wtrysku jakos tak grzeczniej wszystko.

 

W dwie osoby taz sie spisuje chociaz powyzej 140 + bagaze juz czuc brak mocy. Pasazerka nie narzekala po 700km( no ale to twadra

sztuka mie sie trafila;)

A co do reszty.... miod maszyna... brac nie marudzic.

 

Ja swoja bede sprzedawal jakos pod koniec maja, ale tylko dlatego,

ze brakuje mi owiewek no i juz troszke mocy. Ale kupujac pierwsze moto jakim bylo SV takie bylo zalozenie: niezamocny i bez owiewek, a wszystko po to zeby "czuc ze sie jedzie" Chociaz sv krecone pod 9000rpm potrafi pokazac pazurki. I za to ja lubie.

 

Chetnie wymienil bym ja na sv1000s lub tl1000r lub vtr1000f, ale paliwozernosc tych sprzetow spowodowala ze chyba jednak zdradze V-ke na rzecz GSXR750. Ale bedzie mi brakowac tego charakterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Noszę się z zamiarem kupna motocykla, nie będzie to napewno nowa maszyna. Zastanawiam się nad SVką. Jeśli macie jakieś doświadczenia z tym motocyklem proszę o opinie, interesuje mnie jak ten motorek się sprwuje, jakie są przybliżone koszty eksploatacji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sv650 s `03 mam od 5 miesięcy.

By się nie rozpisywać powiem tyle:

- silnik marzenie, V-ka ciągnie już od 3 tys, rozsądny zakres to 4-7 tys, wiecej nie ma sensu bo to naprawdę wystarcza, zarówno w mieście jak i w trasie. Spalanie od 4,5 do 8L :))

- zawieszenie dosć miękkie, ale można to poprawić, poręczność to poeazja - moto, jesli mu nie przeszkadzać to skręca wrecz samoistnie.

- komfort - cóż, mogło by być lepiej ale można sięprzyzwyczaić, próbowałem z niej zrobić turystę, ae odpuściłem i obecnie chcę ja sprzedać (ktoś zainteresowany?), przesiadłem się na fz 6 s`05 :P

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...