Skocz do zawartości

Jakie gogle na choperka?


Rekomendowane odpowiedzi

stylowe :)

a tak zupełnie poważnie, to zastanów się nad kaskiem - jeśli już ma być stylowo to otwartym ale - z długą szybą. model nolana był taki bodajże n40. w takim (i na długie trasy uvex boss3000) latałem na virago

szyba sięga brody, nie zaliczysz strzału w nos albo w usta przez przelatującego chrząszcza, albo co gorsza szerszenia

oczywiście najbezpieczniejsze są kaski z pełną osłoną twarzy... teraz więc został mi jedynie boss :twisted:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym sezonie kupiłem na moto (pod kask otwarty z szybą) okulary dla alpinistów, ze skórzanymi wiatrochronami po bokach i na nosie. Sprawdzają się znakomicie.

 

http://e-pamir.pl/?p=productsMore&iProduct=235

 

Ten model ma jednak wadę, która może przeszkadzać niektórym motocyklistom (poza ceną) - wiatrochronne skóry ograniczają pole widzenia i trzeba mocniej kręcić głową, żeby przed manewrem zobaczyć co jedzie obok.

 

Są też modele bardziej "sportowe", bez tej przypadłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak

w trasę okulary - bobstera miałem w zeszłym sezonie

a teraz także okulary

gogle mam - nie używam

 

kask z szybą głęboko w gołej - poto motocykla dosiadam aby wiało a nie aby niewiało

 

oczy chronić i to wszytko

 

pozdrawiam

klaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiem ci jescze że mi złamano te bobsterki

zresztą bobstery kupiłem tanio - są niezłe - ale i tak wyglądam w nich jak mucha.

kupiłem sobie teraz okulary do alpinizu oczywiście nie julpo (firma rządzi na rynku alpinistycznym - a takich szkieł to na motocykl nie potrzebuję)

- podobne tylko arctica kosztują 75 zeta z dostawą do domu.

Wieje troszke dołem - jak to okulary dla alpiznistów.

 

gogle mam najpodlejsze za 39 zeta chyba kupiłem.

a przymierzałem fuul tych gogli i żadne mi nie leżały.

a mam je bo dobrze wyglądają na brązowej pilotce skórzanej.

 

pozdrawiam

klaus

P.S. - okluary i kask orzeszek (w chłodne dni zakładam otwartego caberga - bez zadnej szyby oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus, czy to któreś z tych?

http://military.pl/s/m/scan/fi=products/st...ption/to=x.html

 

Ja kupiłem takie:

http://www.ufendi.pl/product_info.php/cPat...products_id/587

i takie:

http://www.ufendi.pl/product_info.php/cPat...products_id/586

Jeszcze w nich nie jeżdziłem i nie mogę ich ocenić.

Tak z wyglądu powinny być niezłe, wykonanie też nienajgorsze.

Coś więcej będę mógł powiedzieć jak wypróbuję. ale mam pól metra sniegu, więc chyba nieprędko :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Klaus za informacje, zdecyduje sie chyba na bobsterki /mam ten sam problem co Ty, we wszystkich, które przymierzałem wygladam jak wielki bzyku :)

 

a co do okularków o których mówił radekb, to mam takie i powiem tak: z wyglądu całkiem fajne, są troszke szytwne i jest problem z tymi znaczkami po bokach bo zaczepiaja się o materiał w kasku i go zaciągają /zdemontowałem te bajery/i jest całkiem znośnie ale luksus to to nie jest,

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam bobster sport &strret 2 - są mniejsze od gogli a przylagają jak one do twarzy - naprawdę polecam - są spoko w nocy żółte działają super.

moich używam wiosną i jesienią.

latem same okulary

pozdrawim

klaus - bractwo żelaznej dupy i szorstkiej twarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...