Skocz do zawartości

Pomocy jużnie wiem co robić!!


adamsze
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wymieniłem cylinder na 60cm3 i na początku chodził, ale po jakimś czasie zaczął sie "psuć". Podchodze do niego odpali. Wyłączam go. Próbuje drugi raz- nie odpali. Możliwe że to wina świecy bo wystarczy ją wymienić i znowu chwile chodzi. Jka już jedzie i sie zagrzeje to na niskich obrotach muli go.

pliss pomużcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie docieranie mieszaj paliwo 1:30 na jakimś dobrym oleju. Docierać powinno się powoli :idea:

Ale wg mnie to sprawa gaźnika...wyczyść go i wyreguluj, albo niech Ci to zrobi ktoś kto się na tym zna ;) Musi działać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest to wina gaźnika (pod warunkiem że zapłon jest dobrze ustawiony). Należy go wyregulować, może zmienić dysze, przepustnicę. Jeśli masz możliwość podłączenia innego gaźnika to proponuję to zrobić aby upewnić się na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak odpal go tak jak mówiłeś potem go wyłacz i sprawdz czy jest iskra jeżeli tak to znaczy że zapłon OK i wina stoi po stronie gaźnika!

Po pierwsze to go wyczyść i ryreguluj jak to nie pomoże to wychodzi na to, że go w ogóle nie docierałeś i coś sie z****** krótko mówiąc. :roll:

pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcieliście inf. to macie:

-docierałem go jakieś 500km a może i więcej

-mieszanke robiłem 1:30

-gaźnik czysty

-jak dam więcej gazu to z gażnika paliwo sie troche wychlapuje

-jak sie zgrzeje to czasem iskry nie ma ale jak świece wymienie to znów jest (tak jakby sie przegrzewała)

-świece różne miałem m.in. bosha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcieliście inf. to macie:

-docierałem go jakieś 500km a może i więcej

-mieszanke robiłem 1:30

-gaźnik czysty

-jak dam więcej gazu to z gażnika paliwo sie troche wychlapuje

-jak sie zgrzeje to czasem iskry nie ma ale jak świece wymienie to znów jest (tak jakby sie przegrzewała)

-świece różne miałem m.in. bosha

Jeździsz z filtrem powietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jak sie zgrzeje to czasem iskry nie ma ale jak świece wymienie to znów jest (tak jakby sie przegrzewała)

 

 

Chłopie a moze ty masz za "ciepłą" swiece?? nie pamietam jaka cieplota swiecy powinna byc w simsonie bo simsona mialem juz ho ho ho dawno ale poczytaj se w ksiazce serwisowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogarze miałem tak że odpalał po 2 min gasł i nie można było uruchomic przez jakiś czas wyjmowałem świece przeczyściłem i działał znów przez 2 min wina była w cewce która sie przegrzewała. było trzeba kupić druga cewke. jeśli od razu po zgaśnieciu sprawdzisz (nawet kilka razy próbuj) i nie będziesz miał iskry to cewka albo kondensator. ja tak w ogarze miałem moze w simsonie będzie podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...