Skocz do zawartości

Coś do turystyki i do składania sie w winklach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Prosze o porade:

dotychczas ujeżdżałem małe konie...swoje:WSK 125,Jawa 350,SHL M11 i pożyczane : GSX-600F i Bandit 600.

W planach miałem Suzke SV650 ale od paru miesięcy mam plecaczek z którym chciałbym polatać w dalesze trasy a na SV chyba będzie ciasno.I oto pytanie:

Co polecicie na sprzęt nadający sie do turystyki i do miłego latania po górskich serpentynach?

Fajnie było by mieć XX (tylko to pewnie na winkle;) :clap: ) ale troszke sie go boje.Wszelkiej maści endurasy odpadają (chociaż na Varaderke sie slinie) ze względu na wzrost (ok 173).

Poradźcie prosze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede monotonny, ale sam stałem przed takim wyborem, a wybór padł na Hondę VFR.

Choc jak piszesz ze boisz sie iXsa to powinienes szukac czegos mniejszego. Ja zastanawiałem sie nad 3 a mianowicie Honda VFR (i na to padł wybór), Yamaha YZF, Kawasaki ZZR, wg danych zdobytych przezemnie te 3 moto sa odpowiednie do lekkiej turystyki i maja stosunkowo "przystepna" moc.

 

Przymierz sie do wszyskich i wybierz ten ktory bedzie Ci najbardziej lezał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkiej maści endurasy odpadają (chociaż na Varaderke sie slinie) ze względu na wzrost (ok 173)

 

jesli chodzi tylko o wzrost to enduro-turystyki (transalp/vara na pewno) maja opcje nizsze siedzenie, mozna te moto obnizyc troche rowniez na zawieszeniu, poza tym wzrost nie ma az tak wielkiego znaczenia, osobiscie znam kilku gosci (i nawet jedna laske) ktorym bozia poskapila wzrostu bardziej niz tobie a smigaja na sprzetach na ktorych ja (186) na paluszkach :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Nie podałem jeszcze zakresu cenowego ;) :

interesuje mnie cos za ok 16000zł (przy dokładce plecaczka ok 20000 - wtedy na XX może starczy :) ).

 

Tak naprawde to wolał bym mieć coś średniej wielkości (może własnie VFR) bo na początek to strach kolosami jeździć.Druga sprawa to to,że uwielbiam V2 a tu niestety nie ma w czym wybierać :clap:.Jedyny koń który by odpowiadał moim kryteriom jest nieosiągalny cenowo (mowa o Ducacti ST ).

Dzięki i czekam na dalsze propozycje.

 

P.S.Powiem co odpada:

-wszelkiej maści endurasy

-Bandity

-Fazery (bo na 1000 mnie nie stać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:clap:

bracie..! w zakresie wymagań znaczy... to v2 mnie rozwaliło :)

 

a poważniej: w tym zakresie cenowym możesz szukać czegoś, za czym ja się rozglądam. miało być do: turystyki, czasami odwinięcia manetki, wygodne, okufrowane najlepiej fabrycznie (żeby po zdjęciu skrzynek nie wyglądało jak zza krat), koniecznie silnik z dobrym (silnym) dołem obrotów czyli rzędowe 4 odpadają, kardan (nie będę smarował pi..... łańcucha!), wygodne dla plecaczka (znaczy wydechy wymierzone w kosmos odpadają). ze względów silnikowych został mi z całej oferty... bmw r1100rs :twisted:

wprawdzie nie v2, ale 2 gary są, dodatkowo genialne zawieszenie przodu, przeważnie abs. wbrew pozorom wcale nie jest to "fotel prezesa" jak duże turystyki ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fazer 600 to moze slaby jest??? Vfr to nie v2 tylko v4

Fazer niby ok ale nigdy mi sie nie podobał.A o VFR nigdy nie napisałem że to V2 ;).Biore pod uwage bo ma mase plusów.

 

hkmmmm' date=' tylko dlaczego Bandity? Cool[/quote']

Piotrek - wiem że latałeś swoim po torze ale mi sie Bandity zawsze kojarzyły z "Powolniakiem na kanapie" :).A na poważnie .. to pw. :tak samo jak Fazer.

I zdrówka życze :clap:

 

Pozdrawiam ALL.

 

P.S.Z ciekawości: co powiecie właśnie nt. Ducati ST ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierz sie do Varadero - powinienes dac rade przy swoim wzroscie.

O tym juz na pewno wiesz - super turystyk na wszystkie twarde drogi, miodny V2, w winkielkach spokojnie przycierasz podnozki. Z taka kasa spojkojnie wyrwiesz zadbana sztuke 1999-2001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:clap: Nigdy na niej nie siedziałem.Gdyby Varaderka miała jakieś 4cm mniej w siodle to czemu nie....Ale nie ma.Nawet nie mam gdzie sie przymierzyć do niej.A przed wyjazdem do Niemiec na zakupy chciałbym już wiedzieć czego szukać a nie przymierzać sie na miejscu.

 

Ale dzięki za propozycje.Pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierz sie w jakims salonie Hondy - zawsze jest mozliwosc przerobienia kanapy na nizsza, poza tym Viaderko ma moliwosc regulacji zawieszenia tylnego. Powinienes sobie spokojnie poradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...