Skocz do zawartości

Najgorsze wypadki na motorowerze


Muma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co ja poradze ze u mnie w garazu nie ma co fotografowac? :D Bedzie moto- zmienie ;)  
tornado rules

Na bezpiecznstwie nie ma co oszczedzac, a jak wszystkim wiadomo kaski tego typu pekaja, nawet gdy spadna z moto na postoju. Pozdro

 

w moim tylko szyba sie połamała jak spadł z siedzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raz sie polozylem na trawie krecilem baczki i mialem przedni hamulec no i zabardzo sie pochylilem no i poslizgnołem sie na mokrej trawie. strat nic;) . raz dalem koledze sie bryknac karte mial ujezdzal mz i jawy :D no i postawil na kolo ;) ale zamocno nie umial juz sie utrzymac no i puscił go moto wpadlo do miekich krzaków.. strat zero.. ale jush niegdy nie dam sie karnac nikomu:)

 

ps moj kask ojciec upuscil z 2.5 metra na beton(pod sufitem wisiał ) no i tylko lakierek odprysnał:) kupilem go za 8zł a ile za niego kumpel dal nie wiem;) moze niedlugo wstawie go do avatora :buttrock:

 

ps1. kask tez powinien pekac poto aby przejac czesc energi ale tez bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale chyba nikt nie napisze ze kaski typu tornado, tiger sa dobre, bo pekaja? Nawet szybka moze sie wbic do oka podczas upadku :?

 

Mozna poczytac od fragmentu "Co się dzieje z kaskiem podczas uderzenia?":

http://www.kawasaki.pl/model_details.php?i...yb=Specyfikacja

To nie jest zadna reklama ;) Nie jestem w zaden sposob zwiazany z firma Arai :mrgreen: Po prostu pisze tu co nieco o funkcji kasku.

 

Dodam jeszcze od siebie, ze zaleca sie wymieniac kask po kazdym, mocnym uderzeniu, bo jego skorupa moze byc uszkodzona i juz nie bedzie spelniac poprawnie swojej funkcji podczas ewentualnego wypadku. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na swojej piździawce Chart 210 NIE MIAŁEM ANI JEDNEJ GLEBY, nawet wywroteczki, chociaż było kilkarazy blisko np. w taki jeden ostry zakręt gdzie zawsze wchodziłem z 50-55km/h pewnego dnia okazało się że ktoś wysypał tam piach, no i prawie lezałem ale przy tej masie wystarczyło wyciągnąć nogę i sie poratować. Raz tylko pożyczyłem moto kumplowi to on sie wyglebał, ale ja ani razu. Miałem ją ponad 2 lata nakręciłem na niej z 2000km (to było dla mnie wtedy bardzo dużo). Glebowanie zaczeło się jak dostałem większą moc pod dup.., ale narazie bez poważniejszych skutków i oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mialem jawke, nowka po remoncie, nowy lakier, kupe kasy w nia wlozylem i duzo pracy :!: skrecilem przednie kolo i nie dalem podkladki sprezynujacej, po przejechanie jakichs 100 kilometrow chcialem zobaczyc ile pojdzie... ;) Pusta aswaltowa droga... staje... 1.....2.........3 :!: :banghead: i dwie sekundy po zapieciu 3 oska wylatuje z prawego amorka kolo sie blokuje ja wciskam tylni hebel zeby zapobiec katapujciei kalade sie na lewy bok przy predkosci okolo 45-50km/h :lol: w krutkich spodenakch, krutkim rekawku i bez kasku!

Skutek!?: dupa boli, szlif na rece i nodze i pelno siniakow i przestawiona kosc w stawie lokciowym!

Moto!?:obdrapane. os i lozyska w przednim kole do wymiany, soidlo urwane i wgnieciony bak. :oops: :P :banghead:

 

Kolejna smieszna historyjka z seri ludzkiej glupoty: Grudzien 2 lub 3 lata temu, dwa dni do swiat na dwoze z minus 3 a ja latam na Suzuki ts 50 xk w krutkim rekawku i po dwudziestu minutach, stwierdzam ze zimno... :banghead: :banghead: nie powiem dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

3 dni temu porzyczyłem bratu (12 lat) charta... koło mnie w lesie jest taka wysoka góra, na której wycieli drzewa, ale korzenie zostały. no i brat sobie wymyślił, że bedzie z niej zjeżdzał.... (gdybym to widział, to bym zabił) no i po 5 metrach rozbił mi motor skutki: połamany kierunkowskaz, lampa przednia troche dostała, wyrwana szpilka z cylindra, która trzyma kolanko od wydechu, kolanko złamane w pół, pęknieta obie półki od zawieszenia z przodu, połamana owiewka i błotnik, pogiete podnóżki.... no i to chyba wszysko.. najgorsze to, że w swieta sklepy zamkniete i tego nie naprawie.... :crossy: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to i nie skuterem ani motorowerkiem ale wsk :crossy:

 

mowie wam , kask sie przydaje tez jezdzilem bez dopoki ...

 

Cos mi do bani strzelilo zeby sie przejechac , byla moze 20 wieczorkiem :P a ze babka na wiosce kolo lasu mieszka no to siadlem na wiesie i popędziłem :banghead: wiesia jak to wiesia bez swiatel a ciemno w lesie bylo wiec se jade jade i czuje jebodyk w zeby czyms dostalem :banghead: okazalo sie ze to gałązka byla :banghead: i to nie mala , od tej pory kask zawsze mam , byle jaki z szybka czy bez ale mam

 

ja nie miałem powazniejszej gleby , jezdze 3 sezony i tylko 1 sie polozylem i to zdązyłem wyprowadzic moto do odp. predkosci , a jak z bratem sie przejechalem raz to 2 gleby (ja mialem) raz mnie zrzucil z siodla a raz w koleine wjechal tylnym kolem a przednie bylo na gorze

 

a więc PAMIĘTAJMY O KASKU

Edytowane przez Szpanerq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jechałem skuterem a za mną kolega simkiem ja mam tarczówki więc dałem po hamplach a kumpel się zagapił no i ja to bębnówki nie zdążył zahamować, przycedził centralnie w moje koło, efekt: kumpel przeleciał przez kierownicę wpadł na minę i razem polecieliśmy kilka metrów. Na szczęście nic nam się nie stało, mój skuterek miał rozbite szkiełko od kierunkowskazu ( 10zł), przestawiona kierownica i pęknięty tylny plastikowy błotnik (chyba wybuliłem za niego 40zł), no i się oczywiście poobdzierał, simek miał rozbite lusterko i jak się okazało podczas malowania rama była pęknięta na spawie. Najgorsze jest to ze tą całą akcję widziało kilka znajomych panienek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...