Skocz do zawartości

xj750 co to za moto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Przenisolem ten temat z innego dzialu bo tam jakos nie moglem uzyskac pomocy, a na necie tez jest raczej malo ogolnie model chyba malo popularny.

 

A wiec znalazlem takie to XJ750 za dobra cene i stosunkowo malym przebiegiem ale z 85r. Nie wiem czy w ogole warto kupowac tak stary motocykl. Co prawda czytalem wiele dobrego o silnikach xj (100 tys. spokojnie przejada) i akurat w tym modelu jest wal wiec odchodzi duzo czynnosci obslugowych ale mimo wszystko konstrukcja dosyc stara, hamulce pomimo dwoch tarcz tez raczej nie sa najlepsze.

 

Kusi cena ok 4 tys. ale z drugiej strony raczej przestarzala konstrukcja. Poza tym nie wiem jak z czesciami itp.

 

Pomozcie bo sezon tuz tuz a ja nie wiem co kupic zeby nie byc na siebie wkurzonym ze kupilem jakiegos grata ktorym nie da sie jezdzic.

 

P.S.

Ostatnio czytalem ze ma byc bardzo zimna wiosna, mam nadzieje ze to sie nie sprawdzi i ze wkrotce bedzie mozna zaczac smigac bo juz nie moge sie doczekac.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadnij na precle, popytaj zbigiego o sikorkę. dowiesz się chyba wszystkiego o eksploatacji xj750. o ile pamiętam jeszcze dawno temu piernik taką latał, a kto jeszcze to już pamięć szwankuje...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos widzialem 750 na allegro, pisal wlasciciel ze to to samo co 900 tylko silnik mial 750 ccm, wiele czesci mialo byc zamiennych. Pisal tez ze 750 produkowano krótko.

 

ps

podane informacje pochodza z ogłoszenia więc moga sie mijac z prawda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xj750 to normalna xj900F z tym ze silnik ma z 750..cala czesc "karoseryjna" pasuje z 900f(czyli powszechnie dostepne zarowno nowe jak i uzywki)), czesci silnikowe pasuja m.in. z xj750seca- rowniez dostepne i chyba jedne z tanszych ;) konstrukcja prosta jak cep,i bardzo trwala :P a przebiegi rzedu 100kkm to raczej mit...znajomy ma xj750 z przebiegiem 170kmil! i nie widac by sie zblizal nawet drobnymi kroczkami jakis remont...

A no i jescze zapomnialem napisac ze moto oszczedne! moja xj na gaznikach Hitachi pali max 6,2, nie wiem jak xj750F na gaznikach Mikuni ale sadze ze na nowszych gaznikach powinna palic nawet mniej....

co do hamulcow to powiem ze jesli zaciski nei sa zapieczone i pompa sprawna to hamuje sie calkiem przyzwoicie! stoopie co prawda nie zrobisz ale problemow z wyhamowaniem raczej nie bedzie! a jak zalozysz stal felxy to juz wogole powinno byc git :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że każdy chwali to czym jeździ więc moja wypowiedź może być nieobiektywna ale sam oceń.Ja mam mniejszą siostrę xj550. Nie mogę narzekać. Jeden minus moja jest na łańcuch dlatego trochę tańsza i więcej z nią kłopotu.Osiągi podobne.Cena około 4tyś. według mnie jest dobrą ceną gdyż xj550 z tego samego rocznika chodzi po tyle.Natomiast cena Xj750 kształtuje się w okolicach 5tyś.Jeśli chodzi o części to nie ma problemu z dostępnością.Ten można powiedzieć staruszek przeskoczy nie jedno nowsze moto.Polecam.

GPZ500S->XJ550->GSX600F->ZZR1100->GSF600N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście warto, jeżeli nie jest zakatowana przecież XJ 750 to nie słynny GPZ gdzie rozrząd pada przy okolo 50 tys km przebiegu..

Polecam mój znajomek ganiał takim sprzętem 2 sezony bezproblemowo.

 

[ Dopisane: 25-02-2006, 13:04 ]

miałem na myśli GPZ z lat 80 - tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym modelu musisz się jeszcze zastanowić czy naprawde chcesz go na lata czy tylko na max dwa sezony bo z sprzedażą za normalną kasę nie będzie łatwo, koleś swoją Seca'e sprzedaje już chyba trzeci rok a woła za nią psie pieniądze...Wg mnie moto dla zdecydowanych wyboru a nie dla ludzi którzy mają małą kase na moto gdzie sezon za pare dni.

Pozdro all ;)

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem łyknąć takie moto od gościa k/Szczecina dawno dawno temu, co prawda przejechałem sie tylko około 2 kilosów to troche mało aby coś powiedzieć .

Ale mechanik zachwalał ten model.

 

[ Dopisane: 27-02-2006, 11:21 ]

oczywiście jak na takiego dziatka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sporo zainwestowałem w swój motocykl ale myslę że było warto. Nawet sobie myślałem czy kiedyś jak będę kupował nowsze moto to Yamahę zostawię czy sprzedam. Doszedłem do wniosku że zostawię ją ze względu na sentyment i za kilkanaście lat będę się chwalił znajomym jaki to skarb trzymam w garażu.

GPZ500S->XJ550->GSX600F->ZZR1100->GSF600N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udalo mi sie "odpalic" maszyny bo nie mialem czasu podjechac.

 

W tej chwili mam dwa wyjscia albo poczekac jeszcze sezon i uzbierac troche kasy i kupic cos lepszego albo zdecydowac sie na "staruszka". Jednak nie chcialbym odkladac tego znowu o rok bo juz sie przymierzam do kupna motoru od kilku lat i boje sie ze wydam ta kase na jakies glupoty a tak moglbym zaliczyc juz pierwszy sezon i zdobywac dowswiadczenie.

 

Co do sprzedazy to rzeczywiscie moga byc problemy ale ja nie nastawiam sie ze jakos strasznie musi mi sie ten motor zwrocic wiec nawet jesli po 2 sezonach sprzedam go za tysiac zl. to nie bede robil tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...