Skocz do zawartości

Ile idą wasze piździki???


kuba_195
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Simson S51 Enduro- 60km/h :? Pewnie wyciągnoł bym więcej gdybym założył większą zębatke z przodu 8)

Komar 2320 z 1967 :P wyciąga jakieś 40km/h. Nie jestem przekonany do końca ponieważ Licznik nie działa :(

PS: Podoba mi się te określenie "PIŹDZIK". Mój kuzyn kiedyś tak nazywał motorynke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuter ma pewnie tak dobry licznik jak i simson Very Happy
Szkoda Tylko ze Bariego Licznik w skuterze gral w H.ja o 10kmh :buttrock: Swoim Postraszaczem Simsonow :D s51 jechalem 85 z gorki ;] Tak Normalnie to 76km po przeroboinym calym siniku ;p I nie bylo na niego innego sima w okolicy:PTo nie wiem jak wy latacie swoimi Simami po 80 na prostej 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraźcie sie panowie ale cos wam powiem. Nieraz smieszy mnie i czytam z zaciekawieniem jak piszecie ile ten wasz romet ogar czy jawka wyciaga albo jak stosujecie roznego stożkowe filtry czy robicie szlif w romecie albo kupujecie do starego rometa tlumik jakiś tam a zeby pociagnol tam o 10km/h więcej albo jak uzyskaliscie z silnika 1.7km na 2.0km Jestem w waszym wieku a nigdy nie stosowalem zadnych dziwnych patentow. Jedynie kiedys w romecie ogarze 205 zastosowalem tlumik z rometa ogara 200 bo mi sie bardziej podobal. Nie no ja tam nic do was nie mam pewnie teraz bedzie 1000 postów linczujacych mnie ale zastanowcie sie sami pakujecie grubą kase w tuning rometa czy innego kaskadera a to praktycznie nic nie daje lekki przyrost mocy. Jedynie kiedys z nudów w pitorynie zesmy tak przerobili nagneto ze szlo ją odpalac ze sznutka :buttrock: :D ;) :P

 

Pozdrawiam Pimpek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co on zrobił z tym rometem??

Oto cytat z tamtego forum:

Oto co zrobiłem w moim T-1:

#Wypolerowałem:

-skrzynię korbową

-kanały w cylindrze

-przeciwwagi wału korbowego

-korbowód

-wieczko i denko tłoka

-głowicę

#Skorygowałem:

-połaczenia kanałów przelotowych z karterami

-laczenie gaznika z cylindrem

-progi w kanale ssącym i wydechowym

#Obliczyłem:

-długośc układu wydechowego (skróciłem kolanko o 5cm)

-długosć układu ssącego (dorobiłem lejek 6cm)

-katy otwierania okien (stoczyłem podstawę cylindra o 2mm)

#Zregenerowałem i wymieniłem:

-łorzyska na czopach wału

-łorzysko w stopie korbowodu

-oddałem do regeneracjii wał korbowy(po polerowaniu przeciwwag)

-wywarzyłem wał

-wypolerowałem rure wydechowa od srodka i wyczyściłem dokładnie tlumik (jawa 50)

-kupiłem nowy cylinder, tłok i pierścienie

-sworzeń tłokowy

-simmeringi

-łorzyska w skrzyni

-tulejki łorzyskujace

#Przerobiłem:

-powiekszyłem przekruj okna ssacego i kanału dolotowego,tak aby jego powierzchnia przekroju była równa powierzchni przekroju gardzieli gaznika o srednicy 16-17mm (oryginalnie 14mm),(wczoraj kupiłem gaznik 18mm, ale tylko skoryguje próg miedzy gaznikiem a cylindrem), ta przeróbka wymagała odcieca kanału ssacego od cylindra i puzniejszego ponownego przyspawania.

-zastosowałem sworzeń "pływajacy"

-załorzyłem zapłon bateryjny

-zrezygnowałem z koła magnesowego zostawiajac sama krzywkę.

-stoczyłem głowicę i otrzymałem stopień sprzezania równy 11,3:1

-odchudziłem (wytoczyłem i nawierciłem) i wypolerowałem koło zdawcze

-odchudzilem i wypolerowałem koszyk sprzegłowy.

-zastosowałem tarcze sprzegłowe z tworzywa

-dorobiłem grubszy wałek zdawczy ze stali i przerobiłem frez w kole zdaczym.

 

Po tych wszystkich przerobkach romet bez problemu leci 60km/h i wiecej ;)  (jechałem max 62Km/h bo jest jeszcze niedotarty i nieodkrecałem gazu do konca).Przyspieszenie jest durzo lepsze i silnik durzo szybciej wkreca sie na obroty :twisted:  

W planach:  pierścienie chromowane albo typu "L"

                 zapłon elekrtoniczny

                 lepszy tłumik

                 cos co spelni funkce koła zamachowego

                 i jutro zakładam gażnik Mikuni 18mm :D

Wtedy jeszcze nie miał wszystkiego zrobionego. Na zwykłej benzynie leciał mu ok. 80km/h, ale na nitrometanolu się rozgonił, ale już mu się szyluje remont :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...