Skocz do zawartości

JAKIEGO KUPIĆ ŚCIGA doradzcie :]


Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbe do ścigantów pomużcie mi wybrać moto a dokladnie jakiegoś sportowego scigacza.Juz mowie konkrety:

Po wakacjach bede mail na wydanie ok 12 tys zł i chcialbym sobie kupic Golfa III i za reszte moto czyli na motor mam zamiar przeznaczyc ok od 4 do 8 tys (ewentualnie cos wiecej to kupie gorszy samochód).

Na poczatku chcialem jakies 125 albo 250 ale po rozmowie z kuzynem stwierdzam ze to mi sie szybko znudzi i cche cos czy troche pojezdze i planuje kupic 500tke albo 600tke (ewentualnie cos ciut wiekszego) od roku mniej wiecej 92 do 98 (na nowsze to raczej mnie nie bedzie stac).

 

Myśalałm o Hondzie CBR 500 ale cos malo tego na allegro, teraz zastanawiam sie nad Suzuki GSX-R 600.

ZAWSZE MARZYŁEM O KAWASAKI NINJA (ZXR) ale nie wiem czy bedzie mie stac teraz widze ze chyba tak mazy mi sie ZX12R ale to za duze (narazie) i za drogie tak samo ZX9R ale ZX6R czemu nie??Myślicie ze jestem w stanie to zakupic????Ogulnie chcialbym moto zakupic w Niemczech wzglednie gdzies indziej.

 

CZekam na Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ze ścigów 600 GPXa albo ZZRa ponieważ są one dość stonowane i nie mają takiej szaleńczej mocy i dobrze się prowadzą. Możesz poszukać też RS 250, ale jest mocno wyżyłowana i dużo eksploatacja kosztuje, za to ma ok 70 koni. A który to będzie twój motocykl? Bo to też jest istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze nie wiem dlatego ten post ale chyba sie zdecyduje na tą ZX6R a GPX tez jest dobry i to w koncu SUZUKI a ja kocham sportowe maszyny dlatego raczej nie wezme Aprilli bo to dla mnie taki troche maly motorek.

Ja wlasnie chce szysbkie i zrywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wakacjach bede mail na wydanie ok 12 tys zł i chcialbym sobie kupic Golfa III i za reszte moto czyli na motor mam zamiar przeznaczyc ok od 4 do 8 tys (ewentualnie cos wiecej to kupie gorszy samochód).

 

Niew wiem jak to liczysz za 4 tys. nie kupisz chyba golfa III :( .

Ta suma na jedno albo drugie to tak, jest w czym przebierać. :)

Pamiętaj jeszcze, że są opłaty rejestracyjne, ubezpieczenie, nowe ubrania, kask, buty.

Bo nie będziesz latał GSX-R we "fleku" czy ramonezce i adidasach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niew wiem jak to liczysz za 4 tys. nie kupisz chyba golfa III :( .

Ta suma na jedno albo drugie to tak, jest w czym przebierać. :)  

Pamiętaj jeszcze, że są opłaty rejestracyjne, ubezpieczenie, nowe ubrania, kask, buty.

Bo nie będziesz latał GSX-R we "fleku" czy ramonezce i adidasach ?

Z Golfem sie zobaczy, najwyzej kupie sobie Polo a co do ubioru i oplat to sie ze wszystim licze najwazniejsze jest moto a pozatem od czegos trzeba zaczac.Malo kto kupuje najpier ubior a ppotem moto.

A FZR 600 nie za bardzo mi sie podoba :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a GPX tez jest dobry i to w koncu SUZUKI
GPX to Kawasaki...proponowałbym w tej cenie albo GSXF600 albo FZR600...pamiętaj że od kasy na motocykl odlicz conajmniej 1000zł na ubiór...bez tego nie masz co jeżdzić na szybkim motocyklu!!!Chyba że lubisz klimat 150km/h w dresie...i zawsze po ewentualnym szlifie może coś skóry ci na ciele zostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPX to Kawasaki...proponowałbym w tej cenie albo GSXF600 albo FZR600...pamiętaj że od kasy na motocykl odlicz conajmniej 1000zł na ubiór...bez tego nie masz co jeżdzić na szybkim motocyklu!!!Chyba że lubisz klimat 150km/h w dresie...i zawsze po ewentualnym szlifie może coś skóry ci na ciele zostanie.

Sorrki jebneło mi sie z GSXem, widze ze nie trzeba sie liczyc z kosztami ale ok potem jak bedzie kasa to pomysle jeszcze o kasku z atestem :)

Pytanie na marginesiedlugo bede sie przyzwyczajał to tej mocy :>??Mi sie zdaje ze tydzień i powinienem z grupsza opanowąc moto (nie kozaczac tu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Golfem sie zobaczy, najwyzej kupie sobie Polo a co do ubioru i oplat to sie ze wszystim licze najwazniejsze jest moto a pozatem od czegos trzeba zaczac.Malo kto kupuje najpier ubior a ppotem moto.

A FZR 600 nie za bardzo mi sie podoba :/

 

no nie wiem- najpierw ciuchy a potem moto jest najlepszym pomysłem przy ograniczonych funduszach...

 

jak kupujesz moto- to za całą kasę...a potem jeździsz w tigerze i jeansach :):P:P...

 

ja najpierw kupilem porządny kask ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym się zastanowił na lekcjami języka polskiego...

"pomużcie", "Juz mowie konkrety", "Ogulnie" i jeszcze kilka

 

po drugie: ze 4kzeta to powinieneś wydać na odpowiedni strój na sporta. buty, kask, kombinezon, żółw, rękawice. może trochę mniej, ale jednak. czyli za 12kzeta, to lepiej wybierz: albo czterołapy, albo moto, bo oba...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha tu nie chodzi o czas ale o liczbe przejechanych km i raczej o doświadczenie.Moc nie jest straszna przy ruszaniu czy coś...musisz się nauczyć nie szarżować i tyle...a moc kusi!!!Co do ubrania sam kask to conajmniej 300zł i zrobisz jak uważasz ale na czymś w okolicach 100KM bez porządnego ubrania to troche hardcore!Nie musisz ty przeszarżować...ktoś ci zajedzie droge i tyle...mi raz wymusił koleś pierszeństwo jak jeszcze MZ miałem,jechałem wolno więc tylko mnie pare dni kolano bolało ale zdałem sobie sprawe jak niewiele trzeba żeby mieć crasha i że lepiej mieć porządny ubiór!Wydaj mniej na moto,kup ubranie...wydatek się opłaci bardziej niż mocniejszy czy nowszy motocykl!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoksik na lekcjami polskiego pomysle a wracajac do tematu to dlatego Was sie pytam najwyżej zrezugnuje z 4 kółek, po Waszych wypowiedziech widze ze nie ma wyjscia i bede musial kupić odpowiednia "odzież".

P.S. Awful skad wiedizłes??

 

P.S.2 Domel ojj kusi i to jeszcze jak u mnie bedzie cieżko nie szarżować bo ja uwielbiam odkręcać do końca ale naucze sie w koncu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S.2 Domel ojj kusi i to jeszcze jak u mnie bedzie cieżko nie szarżować bo ja uwielbiam odkręcać do końca ale naucze sie w koncu :)

Powiem ci że ja się przesiadłem ze sprzęta jaki masz czyli ETZ 251-na XJ 600-61KM ma a różnica jest spora...przyspieszeń nie mozna porównywać i to co mocno odczułem z różnic czyli hamowanie silnikiem...niby mała rzecz a na początku nieżle sobie jajka o bak powygniatałem :( Jak tak cie kusi odkręcanie to możesz się jeszcze rozejrzeć właśnie za XJ 600 albo czymś 500ccm-mniejsza moc więc troche więcej wybaczy a także nieporównywalnie lepsze przyspieszenia i prowadzenie niż ETZ a jak chcesz z owiewką to też coś wyhaczysz w tej klasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...