Skocz do zawartości

YAMAHA TDM 900 - Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? ( TDM900 )


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jeździ tak jak poprzedniczka, czyli 850, tylko trochę lepiej :mrgreen:

Silnik ciut mocniejszy i mniej narowisty/spontaniczny z racji wtrysku, co w tego typu bike'u pewnie jest zaletą. Aluminiowa rama i zmieniona geometria podobno poprawiają zachowanie na autostradzie - ja osobiście nie stwierdziłem zmianyw porównaniu z 850 (ale 900 jeździłem tylko 1 dzien). Chyba trochę lepsze hamulce, ale bez rewolucji. No i 6 biegów ;)

Generalnie znajdziesz na forum - i google - sporo info o 850, a 900 jest po prostu nowszym i pewnie troszeczkę lepszym modelem i tyle. A jak coś jest choć troszeczkę lepsze od 850 to znaczy że trzeba brać :mrgreen: No i faktem jest, że dla wielu posiadaczy TDM jedynym kolejnym motocyklem jest i będzie TDM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem w ubiegłym sezonie redaktora "Motocykla" w trakcie testów 900 z ABSem. Fajna maszynka, ale jak sam twierdził - prywatnie jeździ 850 i wielkiej różnicy nie ma. Po prostu, jak cos jest dobre, to trudno poprawić.

 

 

A ten ABS w Yamasze wypadł w sumie raczej tak sobie, więc się na niego bardzo nie napalaj.

;)

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam.od 5 lat jezdze dr750 zastanawiam sie nad tdm 900 czy ktos moze mi pomoc i opisac wrazenia z jazdy ta yamaszka? nie wiem jak to chodzi ile pali nigdynie mialem okazji sie przejechac tym sprzetem dzieki i pozdrowionka

Edytowane przez dembik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.od 5 lat jezdze dr750 zastanawiam sie nad tdm 900 czy ktos moze mi pomoc i opisac wrazenia z jazdy ta yamaszka? nie wiem jak to chodzi ile pali nigdynie mialem okazji sie przejechac tym sprzetem dzieki i pozdrowionka

 

Super moto. Jutro będę miał jazdę próbną na 850 to powiem jak sie jeździ, ale najlepiej sam ją przetestuj;)

Chodzi słabo, ale za to jak jeździ:P Mocny silnik. Małe spalanie. Dobre, jak dla mnie wytarczające przyśpiesznia. Jedyny minus - nie nadaje się w teren - w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TDM 850 przejeźziłem 9,5 tysiąca kilometrów. Byłem bardzo z niej zadowolony. Mocny silnik, który bardzo płynnie oddaje moc. Zero szarpnięć, agłych skoków mocy i momentu. Pozycja za kierą wygodna. Można bezproblemowo robić długie traski. Spalanie od 5 litrów w górę.

Teren to nie żywioł tego motocykla. Nadaje się za to na każą drogę, nawet tę szutową, czy leśny dukt, bo zawieszenie (pochozące z enduro) jest mocną stroną tego motocykla. Świetnie chodzi po winkielkach. Szlifowanie podnóżkami nie sprawia kłopotów.

 

TDM 900 nie jeździłem.

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TDM 850 przejeźziłem 9,5 tysiąca kilometrów. Byłem bardzo z niej zadowolony. Mocny silnik, który bardzo płynnie oddaje moc. Zero szarpnięć, agłych skoków mocy i momentu. Pozycja za kierą wygodna. Można bezproblemowo robić długie traski. Spalanie od 5 litrów w górę.

Teren to nie żywioł tego motocykla. Nadaje się za to na każą drogę, nawet tę szutową, czy leśny dukt, bo zawieszenie (pochozące z enduro) jest mocną stroną tego motocykla. Świetnie chodzi po winkielkach. Szlifowanie podnóżkami nie sprawia kłopotów.

 

TDM 900 nie jeździłem.

 

Pozdrówka

 

 

dzieki serdeczne za opis a masz moze jakies stronki z opisem wycieczek na tdemie nie mam dostepu tutaj do zadnych gazet(jestem w londynie) nie moge znalezc zadnych stronek na necie i jeszcze pytanko pisales ze spalanie od 5 ale do ilu potrafi zasiorbnac? interesuje mnie predkosc kolo 120 140 tak jezdze dzieki jeszcze raz ipozdrawiam

 

Super moto. Jutro będę miał jazdę próbną na 850 to powiem jak sie jeździ, ale najlepiej sam ją przetestuj;)

Chodzi słabo, ale za to jak jeździ:P Mocny silnik. Małe spalanie. Dobre, jak dla mnie wytarczające przyśpiesznia. Jedyny minus - nie nadaje się w teren - w ogóle.

 

 

w terenie juz sie najezdzilem bigiem tez niby sie nie nadaje bo za duzy ale idzie go opanowac,czekam na twoje wrazenia z testu :wink: a gdzie ja bedziesz testowal? w jakim miescie jaest taka mozliwosc? ja w polsce mieszkam kolo zielonej gory(obecnie londyn) i nie ma takiej mozliwosci w okolicy ,jak bys mial jakies stronki z opisentdm jakies dane techniczne,opisy wypadow itp.to bardzo bym prosil dzieki z gory :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Mam TDM od paru dni :wink:. Kupilem ja w Wawie, a mieszkam w Rybniku. Po zakupie wracalismy z bratem w dwa motocykle (dwie TDM850) do domu. Lecielismy tak 120-140km/h wlasnie i moto mi polknelo 4,8l/100km. Bratu 5,9l/100km, ale brat mial kufer i ma bardziej sportowe przelozenie koncowe. A brat posiada TDMke, ktora nalezala wczesniej do wypowuiadajacego sie tu Drogowca :icon_mrgreen:.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zbyhu
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Mam TDM od paru dni :eek:. Kupilem ja w Wawie, a mieszkam w Rybniku. Po zakupie wracalismy z bratem w dwa motocykle (dwie TDM850) do domu. Lecielismy tak 120-140km/h wlasnie i moto mi polknelo 4,8l/100km. Bratu 5,9l/100km, ale brat mial kufer i ma bardziej sportowe przelozenie koncowe. A brat posiada TDMke, ktora nalezala wczesniej do wypowuiadajacego sie tu Drogowca :wink:.

 

Pozdrawiam

 

 

witam a ktory rocznik tdm kupiles? nie bardzo wiem jak to bylo z tymi pojemnosciami :icon_mrgreen: nie wiem do ktorego roku byly produkowane 850 wydaje mi sie ze do 96 a pozniej byly 900 juz w nowej budzie ale nie jestem pewien bo nigdy nie interesowalem sie tdm zawsze napalalem sie na afrike twin jakos od niedawna pomyslalem o tdm ale podoba mi sie w tej nowej budzie bo ta stara z 92 r jakos nie bardzo mnie rusza nie mam zadnego dostepu do gazet a w necie nic nie moge znalezc zycze bezawaryjnego uzytkowania sprzetu i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.tdm.pl Poczytaj

TDM 850 były robione do 2002r. W 1996r przeszły dość poważne zmiany. Nowa buda, nowe światełka. Eliminacja starych bolączek tego motocykla (na przykład regulator napięcia). W 2002 roku wszedł model 900. Dodano tamn 6-ty bieg. Ramę zmieniono na alu, rozwiercono na 900ccm oraz dodano wtrysk. To tak po krótce.

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...