Skocz do zawartości

Wszystko o Simsonie !


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Mam problem z moim Simsonem. :) Niedawno robiłem mu kapitalke. Na dotarciu zrobiłem dopiero 30 km. No i od samego początku jest tak jakby tłok puchł. No bo odpale go zimnego to idzie jako tako jechać ale tylko przez ok. 500 m. Po tym dystansie zaczyna przerywać, tracić moc i nie może wejść na obroty. Zapłon jest dobrze ustawiony, gaźnik też ale mimo to nie chodzi. Nie wiem co to może być? Może ten tłok? Jeśli możecie to pomóżcie bo chce pojeździć a się nie da i już mnie normalnie cos trafia…

 

Sprawdz kondensator

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nabylem ostatnio skuter simson i mam taki problem, że odkręca się wydech od cylindra.

Czy jest znany na to patent?

 

Przy okazji - po odkreceniu sie wydechu od cylindra silnik gaśnie - rozumiem, że jest rozprężony.

Ale jak odkręcić tłumik a zostawić kolanko, to działa. Jak to jest?

Jak wydech jest szczelny, to simek gania aż miło!

 

I jeszcze jedno - jak to jest z tą regulacją biegów, bo mi luz nie chce wchodzić ładnie. Był taki link na drugiej stronie tematu, ale nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcać się będzie już zawsze - kup 2 podkładki miedziane, każda po 2,5 - pomoże

Jeśeli masz mocno obrobiony gwint, zakup sobie wspomniany już nakręcany gwint.

 

Tłumik musi być bardzo szczelny jeśli chcesz by simson równo pracował. Pozatym odkręcanie tłumika od kolanka jest bardzo proste - jest tylko zacisk / no hcyba że masz zespawane..

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Na razie zrobiłem tak:

kupiłem nową podkładkę sprężynującą i nową uszczelkę miedzianą;

dokręciłem to najpierw ręką, potem kluczem pazurkowym, a potem...

bez młota to nie robota :biggrin:

dokręciłem naprawdę fest.

Na razie działa.

Gwint nie wygląda na uszkodzony. Co ciekawe jest jakiś ogólnie niedorobiony, bo nakrętka zaczyna porządnie łapać dopiero na ostatnich 3-4 zwojach. Sprawdzałem na dwóch cylindrach i dwóch nakrętkach. Może to kwestia producenta cylindra?

Następnym krokiem będzie złożenie na klej do gwintów. :biggrin:

 

A wracając do sprawy braku tłumika. Nie jest przypadkiem tak, że dwusuw kompletnie bez wydechu jest jak czterosuw bez zaworów wydechowych?

 

Niniejszym melduję, że zrobiłem dziś 80 km i się nie odkręciło!!

Edytowane przez JulekSukiPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Mam takie zagadnienie, może ktoś coś poradzi.

 

Czytałem w necie wiele o tuningu simsonów. Wszyscy tam się pasjonuje ile to KM ma simek ile gna.

A ja mam inne zadgadnienie.

Ja chcę, żeby simek miał koni ile ma, i żeby jechał tylko 50-60 km/h, ale za to powinien palić jak najmniej, np. 1,5 l/100 km.

Obecnie pali 2,6 l/100 km, ale pomiar był robiony przy niedokręconym tłumiku, na trasach długości około 180 km, połowa trasy pod obciążeniem 180 kg.

Dla ścisłości dodam, że ważę jakieś 100 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to tylko w erze :notworthy:

 

Wydaje mi się że 1,5l spalania nie uda ci się osiągnąć ale można zmiejszyć poniżej 2l trzeba zmienić dysze na rozpylaczu na miejszą i dać większe przełorzenie na przód zębatke 16 lub 17 zębów ale zmiejszając spalanie zmiejszysz moc piździka dając większą zębatke także. Tym bardziej że ważysz jakieś 100kg więc to jest jednak jakaś większa masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież on nigdy nie będzie spalał 1,5l/100km, chociażby ze względu na obciążenie.

Moja jawka którą miałem, przy obciążeniu 60kg paliła ok 2l/100km, nie wiem sam czemu tak mało. :notworthy:

Sebav, regeneracja kompletna wału zawsze tyle kosztowała, co do wymiany to minimum jakieś 30 - 40zł jeżeli masz korbowód, łożysko itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...