Skocz do zawartości

hanbary


Rekomendowane odpowiedzi

podajcie przyklady ktore sa ktore bo juz mi sie myla :oops: :roll: :mrgreen: i jak dopasowac hanbar do szerokosci kierownicy tzn srednica rura czy do szerokosci ogolnej kiery :?:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu mają handbary acerbisa.Pełne oraz listki

http://www.tnt-motocykle.pl/e-shop/tnt_sho...0ręce%20Acerbis

Ja słyszałem że te pełne są niebezpieczne dla rąk, jak łapka uwięźnie przy ostrej glebie to tylko słychać jak kości się łamią. Osobiście tego nie widziałem, tylko kiedyś na forum pisał ktoś więc poruszę tą kwestie. Może ktoś z was wie więcej na ten temat.

Bo trochę mnie zastanawia w którym miejscu łapa ma uwięznąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pelne polisporta,przejezdzilem caly sezon i uwzam je za dobry zakup. Wiele razy motor lecial, i jest caly, jedynie handbary sie poluzowaly i poobdzierały. Oczywiscie moze reka ugrzeznac w tych handbarach,rozne sa przypadki. Jak kupowac pelne to plastikowe, bo te wzmacniane przy stuknieciu z drzewem miazdza reke, a plastiki pekaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bardzo rozumiem jak handbar może złamać klamke. Nie neguje tego tylko nie rozumem :D Na chłopski rozum ma on osłonić klamke przed udezeniem o glebe. Listek się wygina i klamka i tak atakuje ziemie. Może ta listwa jest na tyle sztywna że się nie odgina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta listwa jest na tyle sztywna że się nie odgina.

Ta aluminiowa jest taka, że jak sie wygnie lub przykleszczy Ci palce to juz sie nie odegenie i spadając z motocykla masz ręke przczepiona do kierwonicy a lecisz w bliżej nie okreslonym kierunku. do takiej setyacji otrzebne jest naprawde mocne uderzenie.

Ja zawsze uzywałem plastikowych handbarów i raz niezmiesciłem sie między słukami i uderzyłem kierownicą w betonowy słup. Byłem w szoku, że nic mi sie w ręke nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee czegoś tu nie kapuje, listek to jest osłona z plastiku chroniąca głównie przed wiatre i piaskiem a handbra to ma mocowanie to końcówki kiery tak ? bo rochę zekręcony temat, ale jak listek może uchronic klamkę?? w kmx'e miałem listki i po glepie na utwardzonym piachu pół klamki sprzęgła odpadło

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za pełnymi handbarami z plastiku. Tylko nie dokrecać na maxa- maja byc zamocowane luzno tak jak i klamki! Majac handbary nigdy nie złamałem klamki. AHa i nie zgadzam sie zupelnie z opinia ze listki tak samo dadzą radę. Jakim cudem listek mocowany na jednej srubie ma uchronic nasza dłon przy spotkaniu z drzewem? Handbar mi juz pomogl nie raz i przezyl nawet spotkanie z lyzka koparki przy ok 60km/h

 

enduromaster: jest dokladnie tak jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam filmik goscia z klr 650 zrobil sobie samoroby albo ma pozostalosci po hanbarach ze wzmocnieniem (zostala aluminiowa listwa) jechal na oko z 50 - 70 km /h i centralnie lewa listwa w drzewo wjechal absolutnie nic nie nie stalo ani listwie ani jemu wstal i pojechal dalej

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie dokrecać na maxa- maja byc zamocowane luzno tak jak i klamki!

tez cenna uwaga.Dodam ze pelne handbary uratowaly rece wielokrotnie dla moich znajomych.Liscie przed galeziami ,błotem, piachem ,wiatrem chronia,ale napewno nie uchronia przed zlamaniem klamki czy ewentualnym uderzeniem w drzewo.Wiec jak pelne handbary to plastiki- niewzmacniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarlem sobie skore z palca i to mocno Sad

 

To straszne :) Ja bym wolał sobie zedrzeć skóre niż np. pogruchotać sobie kości w przypadku spotkania z drzewem :P A z drugiej strony handbary to nie są jakieś pancerze na nasze ręce tylko osłony przeciwko gałęziom itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...