Skocz do zawartości

czy trzeba mieć dużo kasy żeby utrzymać full crosa 125


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Podłącze sie do tematu. Wiecie gdzie możan kupic jakis wmiare dobry tłok do sety np. proxa ponizej 300zł. Jak macie jakieś namiary to byłbym wdzięczny za podanie.

Czasami na ebay.de ktoś sprzedaje bo np sprzedał motor a tłok mu został i jest bardzo tanio, albo na allegro jest gość o nicku Seda77 i on sprzedaje tłoki Proxa i Wiseco, z tego co pisał odkuwany Wiseco 330 albo 340zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem czy przypadkiem tematu nie odgrzebuję, ale trudno :( Możecie mi coś napisac o Husqvarnie WRE 125? Wiem o niej mniej więcej tyle że to hard enduro, jedno z niższych bo chyba 93 cm w siodle ma, jakieś 32 KM, dobre zawieszenie itp. Czy ktoś się orientuje mniej więcej po ile one chodzą - roczniki powiedzmy od 96-97 w górę. Koszty utrzymania tez bym chętnie poznał, z tego co wiem to nie są one zbyt wielkie. Spalanie to myślę, że granicach tych 5 - 6 litrów przy takiej ostrzejszej jeździe. Szukałem trochę po necie ale w sumie to nie ma o tym wiele bo to niezbyt popularne moto, dlatego prosze kolegów motocyklistów o pomoc :evil: Aha i jak wypada w porównianiu z RX 125, chodzi mi tez o takie rzeczy jak dostępnośc cześci i ich cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no lepiej ze chłopak tu o tym pisze niz nowy temat zaklada :( w kazdym razie WRE to nie hard enduro bo jest nim WR. Róznice na pierwsze spojzenie to inny zawias (bardziej jednak na szose) i podnózki dla pasazera. Koszty uczymania WRE bedą podobne jak RX czyli nie ma tragedii i obawy o bardzo czeste wymiany tłoka. Wpisz w opcji szukaj WR lub WRE i cos znajdziesz na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie możę ile spali wyczyn 125 2T (typu kx,yz,cr) w terenie srednio na 100km

Nie ma w crossówkach czegoś takiego jak (na 100km),wszytsko mierzone jest w godzinach.Mi YZ 125 spali a ciągu jednego treningu czyli 1godzina 6l.

 

Chodzi o spalanie przy jezdzie enduro, bez katowania,??

Jak crossa na mozna katować heh dziwne,jak nei chcesz katowć to kup sobie lajtowe endurko.Jeździć na crossie pyrkając sobie,to nie jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Pomykiem, na crossie nie da sie jeździć nie odkręcając :icon_razz:) w sumie z tymi kosztami utrzymania crossa nie jest źle taka godzina jazdy i jesteś padnięty jakbyś przez godzine biegał :))) oczywiście jak sie ma w miare dobry sprzęt to sie go czesto nie naprawia, drogo wychodzi ubiór i ochraniacze, reszta do zniesienia (jak dla mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie takie rzeczy typu,kask,czy buty,spodnie wystarczają przynajmniej na 1 sezon.Gorzej jest z rzeczami typu olej do mieszanki (mi poszedł prawie cały w tydzień,a mieszanka 1:50 ),czyli 50 litrów wachy wyjeździłem w tydzień :icon_razz: :icon_mrgreen:.Spray do łańcucha,olej w skrzyni(co 10h).Opony idą w szybkim tempie,a śmigam na dunlopach sports D756(pewnie dlatego że tor strasznie twardy :/) . . a i odkręca się coraz więcej :P ;).Hehe,pzdr dla motocrossowców.

 

PS.A i już w nowy tłok będe się musiał zaopatrzyć ,bo już niedługo stuknie 30 motogodzin (koszt 450zł :/) hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrzymanie full crossa wiaze sie z wydatkami czasami duzymi ale to zalezy od stylu jazdy. Jak bedziesz dusil go na obrotach to silnik szybko sie zatrze. np w 2t czesci sa wmiare tanie ale trzeba ciagle cos wymieniac a w 4t silnik jest mniej awaryjny ale serwis jest drozszy. I oczywiscie dochodza zeczy ktore trzeba wymieniac prawie co sezoz zalezy od stylu jazdy i terenu opony naped itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...