Skocz do zawartości

Jak zmienić w liczniku mile na km?


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno sprowadziłem R6 z Japonii i mam pewien problem. Licznik pokazuje przebieg w milach. Słyszałem, że jest jakiś sposób zamienić je na km. Może ktoś z Was wie jak to zrobić?

Sorry za male odejscie od tematu, ale z tego co wiem to w Japonii obowiazujaca jednostka sa kilometry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, jeśli palnę głupstwo, bo problem wydaje mi się skrajnie banalny, więc może po prostu czegoś nie rozumiem (właśnie się zbieram do snu i głowa nie pracuje już tak sprawnie, jak w środku dnia :D )

mój pomysł jest następujący:

rozebrać licznik i wyjąć podziałkę zastępując ją inną, o identycznych wymiarach, zaluminowaną i przede wszystkim wyskalowaną na nowo :-)

można to zrobić samemu na kompie wzorując się na starej korzystając z przelicznika (o ile mnie pamięć nie myli, to 1 mila = 1,6 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, jeśli palnę głupstwo, bo problem wydaje mi się skrajnie banalny, więc może po prostu czegoś nie rozumiem (właśnie się zbieram do snu i głowa nie pracuje już tak sprawnie, jak w środku dnia  :D )

mój pomysł jest następujący:

rozebrać licznik i wyjąć podziałkę zastępując ją inną, o identycznych wymiarach, zaluminowaną i przede wszystkim wyskalowaną na nowo :-)

można to zrobić samemu na kompie wzorując się na starej korzystając z przelicznika (o ile mnie pamięć nie myli, to 1 mila = 1,6 km).

 

W R6 chyba ten patent nie zadziała :D Koledze PM2Z radzę rzucić okiem na zegary tego motocykla :? Wracając do tematu, spróbuj przytrzymać SELECT dłużej niż 2 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sadze ze powinien byc wybor jednostki :roll: pobaw sie licznikiem :D

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik pokazuje przebieg w milach. Słyszałem, że jest jakiś sposób zamienić je na km. Może ktoś z Was wie jak to zrobić?

no właśnie, mm to samo z kawasaki vn 750.

zastanawiam sie czy odpowiedzialność za to ponosi sam licznik czy ślimak przy kole?

wie ktoś, cos na ten temat ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, jeśli palnę głupstwo, bo problem wydaje mi się skrajnie banalny, więc może po prostu czegoś nie rozumiem (właśnie się zbieram do snu i głowa nie pracuje już tak sprawnie, jak w środku dnia  :D )

mój pomysł jest następujący:

rozebrać licznik i wyjąć podziałkę zastępując ją inną, o identycznych wymiarach, zaluminowaną i przede wszystkim wyskalowaną na nowo :-)

można to zrobić samemu na kompie wzorując się na starej korzystając z przelicznika (o ile mnie pamięć nie myli, to 1 mila = 1,6 km).

 

To wtedy prędkość bedzie OK, a co z przebiegiem :?: :?: :?:

Niestety ten patent - nie mówie że zły - nie sprawdzi się w ciekłokrystalicznym wyświetlaczu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki' date=' jeśli palnę głupstwo, bo problem wydaje mi się skrajnie banalny, więc może po prostu czegoś nie rozumiem (właśnie się zbieram do snu i głowa nie pracuje już tak sprawnie, jak w środku dnia :D )

mój pomysł jest następujący:

rozebrać licznik i wyjąć podziałkę zastępując ją inną, o identycznych wymiarach, zaluminowaną i przede wszystkim wyskalowaną na nowo :-)

można to zrobić samemu na kompie wzorując się na starej korzystając z przelicznika (o ile mnie pamięć nie myli, to 1 mila = 1,6 km).[/quote']

 

To wtedy prędkość bedzie OK, a co z przebiegiem :?: :?: :?:

Niestety ten patent - nie mówie że zły - nie sprawdzi się w ciekłokrystalicznym wyświetlaczu :D

 

to trzeba obok liczników zainstalować kalkulator z funkcją przeliczania przebiegu na km wklepaną do pamięci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzeba obok liczników zainstalować kalkulator z funkcją przeliczania przebiegu na km wklepaną do pamięci

siwtnie... takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

na prawde nikt na forum nie ma odpowiedniej wiedzy w tym temacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, mm to samo z kawasaki vn 750.  

zastanawiam sie czy odpowiedzialność za to ponosi sam licznik czy ślimak przy kole?

 

 

napewno sam licznik bo zobacz jak jest w amerykanskich samochodeach obejz jakas ofertr na ebay.com i widzisz amerykanskie samochody maja cyferblaty z podwujna miara mile/km wiec nie ma tu nic do rzeczy slimak a mysle ze zegar ciekłokrystaliczny jest na tyle inteligentny ze sam przeliczy puzniej wszytski przebiegi po przestawieniu bo w koncu jakis system "operacyjny" maja ;] pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, mm to samo z kawasaki vn 750.  

zastanawiam sie czy odpowiedzialność za to ponosi sam licznik czy ślimak przy kole?

 

 

napewno sam licznik bo zobacz jak jest w amerykanskich samochodeach obejz jakas ofertr na ebay.com i widzisz amerykanskie samochody maja cyferblaty z podwujna miara mile/km wiec nie ma tu nic do rzeczy slimak a mysle ze zegar ciekłokrystaliczny jest na tyle inteligentny ze sam przeliczy puzniej wszytski przebiegi po przestawieniu bo w koncu jakis system "operacyjny" maja ;] pozdro

 

Ale VN nie ma wyświetlacza tylko rolki... Owszem prędkość bez problemu można przeliczyć, ale co z przebiegiem? Chyba nie będzie sobie montował tego kalkulatora :) :( :( . To jest już sprawa mechaniczna więc pozostaje ci tylko odkupić zegary z rozbitego VN z którego nie dało sie zrobić nówki sztuki, przekręcić licznik na przebieg jaki masz teraz (albo nabijać od zera :lol: ) i założyć. Będziesz miał orginalną skalę i nikt ci sie nie doczepi, że ktoś coś kombinował. Jeśli sie myle prosze bez epitetów :( :) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...