Skocz do zawartości

Ubezpieczenie - jak znaleźć dobra ofertę dla moto


Rekomendowane odpowiedzi

Ubezpieczenie OC/AC/NW

 

Próba nr.1

PZU

dwa dni dzwonienia do inspektoratu, dopiero interwencja u kierownika powoduje, ze odbiera jakiś agent ubezpieczeniowy.

Dość krótka rozmowa (w końcu maja moje dane i 3 ubezpieczone na mnie pojazdy - motocykl, samochód i traktor hehe) podali mi ceny bez entuzjazmu.

 

Próba nr.2

Warta - pani zbiera przez telefon niezbedne dane obiecuje oddzwonić i 2 dni cisza.

 

Dzwonię do innej placówki - znowu zbieranie danych

pada zwyczajowe pytanie:

"jaki to samochód"

odpowiadam:

"motocykl"

pani:

"aaa motocykl" <słychac w głosie rozczarowanie i niechęć>

tym razem pani oddzwania - cena 2x wyższa niz w PZU, na moje "macie ceny 2x wyzsze niz w PZU, myslałem ze z nimi konkurujecie" pani odpowiedziała "wie pan, moze bardziej w samochodach"...

 

Próba nr.3

Link 4 - znowy kilogramy danych, bla bla bla, dochodzimy do marki samochodu, pada "Yamaha, motocykl" odpowiedź - "no to tylko OC moge zaproponować, AC nie prowadzimy dla motorów..."

 

Próba nr4

HESTIA

Na szczęscie wszystko odbywa się na infolinii, standardowo pytanie jaki samochód, rok urodzenia, i piekna muzyczka z centrali Alcatela - czekam a pani sie "konsultuje", i czar pryska, "konserwacja systemu, podam panu telefon do przedstawicielstwa"..

 

Przedstawicielstwo

Pierwszy raz Pan nie pyta o samochód, tylko pojazd ;-) do kolezanki obok - "Hestia ubezpiecza motocykle juz?" "odezwiemy sie do Pana"

 

 

Próba nr. 5

HDI Samopomoc

"Jaki to samochód"

"Motocykl"

"NIe ma AC dla motocykla"

 

Próba nr.6

Ab Port

 

Przyjeli dane i mają oddzwonić, jak dotąd nie oddzwonili

 

update: oddzwonili i polecili PZU, ze jako jedyne ubezpiecza moto od kradziezy ;-)

 

Próba nr. 7

Allianz

Przyjeli dane mejlem, czekam na odpowiedź

 

 

Zdecydowałem sie to opisac bo nie znalazłem takiego tematu na forum, moze sie komus przyda.

Oczywiście sprawdzałem strony WWW, google i inne - chyba tylko Allianz miał jakie w miare dobre narzedzie do przeliczenia ubezpieczenia na WWW

 

Pewnie będzie tak, ze nadal bedzie mnie ubezpieczało beznadziejne i niereformowalne PZU, a wydawało mi sie, ze mamy konkurencję, wolny rynek itd...

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoja MZ ubezpieczyłem w tez w PZU,poszedłaem najpierw do UNIQI a tam pani powiedziała że w PZU maja duzo tansze ubezpieczenie i mieli,dwa razy,to jest mój pierwszy motocykl zarejstrowany także nie mam jeszcze doświadczenia z ubezpieczalniami i nie chciałbym sie przekonac jak to jest.pozdrwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować u brokera albo dobrego multiagenta prowadzącego kilka firm. Często mają duże możliwości i chętnie powalczą o możliwość ubezpieczenia.

 

Nie dziwcie się cenom polis motocykli (zwłaszcza AC), w firmach ubezpieczeniowych też umieją liczyć...

 

PS: na pewno masz większe szanse jak zadeklarujesz w przyszłości ubezpieczenie łącznie z motocyklem pozostałych pojazdów lub mieszkania.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS: na pewno masz większe szanse jak zadeklarujesz w przyszłości ubezpieczenie łącznie z motocyklem pozostałych pojazdów lub mieszkania.

 

tak własnie zadeklarowałem allianzowi, powiedzieli ze łacznie z mieszkaniem bedzie jeszcze 15% zniżki, wiec w sumie wygląda na to ze będa o 25% tańsi od PZU - pytanie jakie ceny wystawia na mieszkanie, czy przebiją obecnego mojego ubezpieczyciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najtańszy wyszedł Allianz. Pełne (OC i AC) wyszło taniej, niż przy pakiecie dealerskim w PZU. Tylko, że ja jadę (jeszcze :buttrock: ) na maksymalnych zniżkach za bezszkodowość. A z agentem nie miałem problemu - odezwał się bardzo sprawnie, AC względem wartości wychodziło procentowo podobnie, jak samochodu.

Hestię możecie skreślić - z zasady nie ubezpiecza motocykli (AC w ogóle, OC zupełnie chore stawki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to ja się podepnę. kupuję oc w pzu, teraz mam kolejne...i zero zniżek bo moto sprzedaję poniźej roku trzymania(wiecie jak jest). czy wie ktoś moze jak i czy w ogóle , da się to połączyć w zniżki? mam papiery na wszystkie gdzieś i powinny mi się 2 lata zebrać...

 

a jesli się nie da to co- mam moto trzymac dłuzej niż chce zeby dostać znizke? irytuje mnie to- bo składki płacę a G... z tego mam :/

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuter, dla którego wykupuję jedynie polisę OC+NW, ubezpieczam w PZU, gdyż mają (chyba nadal) najkorzystniejsze OC dla motorowerów. Bandita zaś mam ubezpieczonego w Allianzie - wychodziło taniej niż w PZU w przypadku pełnego pakietu AC+OC+NW.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w PZU ze wzgledu na cene (ok 100 zł razem z NW)

poprzednia firma w ktorej bylem podniosla cene 3x w ciagu roku

a PZU niestety okazalo sie bekonkurencyjne cenowo.

Link 4 mialo kosmiczne oplate (ponad 2 tys)

 

ubezpieczalem sie na wiosne jakos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC dla motoroweru kosztuje 62 albo 64 złote, ale jesli nie masz ukonczonych 23 lat to trzeba doliczyc dodatkowe 30% :buttrock:

 

placilem oc na poczatku miesiaca. przygotowalem sie na zaplate 36(lub mniej) zlotych...

 

"pani" powiedziala ze nowe przepisy weszly, nie ma tak lekko... podliczyla mnie na 71.50, ale ze rejestruje na siebie moto od ponad 3 lat to mam chyba 20% znizek za bezszkodowosc i plus jeszcze jakies tam...

 

jednym slowem w zeszlym roku zaplacilem im 36 zlotych, w tym juz 53... :( :P ;)

 

przy okazji moge dodac, iz nie przechodza znizki z motoroweru na motocykl lub samochod... z motoroweru tylko na motorower, z motocykla na motocykl lub na autoooo... ale przynajmniej mam pretekst do zagadania z tata na tenat wprowadzenia do garazu wiekszych pojemnosci:D:D:D tylko cena a1 mnie torche przeraza..;/

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...