Skocz do zawartości

opinie na temat suzuki VX 800 ( VX800 )


Gość Młody
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No Chlopaki widze ze mamy tu paru znawców VX'a.

A ja mam nastepujacy problem:

Gar nr2 czyli tez z przodu nie pali jak trzeba. Strzela w tlumik kicha dławi sie , nie wchodzi na obroty.

Moje podejzenia padły na dzysze pewnie zasyfione beda czy cuś.

A wy co myslicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczysc wyreguloj , jak dalej kiszka zobacz swiece przewód wysokiego napiecia .

 

[ Dopisane: 07-12-2005, 22:30 ]

Poprostu jesli ktoś chce mieć dokładnie to niestety ale - zagary.

 

Moze i nie tak dokłądnie jak z zegarami ale ustawiłem w marcu smigałem cały sezon chodzi bdb. porównanie kumpel ma tez intruza i był na synchronizacji , a spalanie naprawde małe 4,5-5,5 ;) nie taki diabeł straszny jak go malują ale wiadomo lepiej z zegarami :twisted: POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy pieniaczu ;) - Jeśli nie kopci siwec , mało pali , nie ma czkawki na niezbyt ciepłym silniku , nie prycha na zimnym , szybko schodzi z ssania i wszystko ładnie gładko bez żadnych problemów (szarpnięć ) i to wszystko na słuch to Tylko pogratulować , i mówię (piszę) całkiem poważnie (może mój VX był już z deka przechodzony i nie dało rady bez zegarów zeby wszystko było cacy) ale i tak obstaję przy zegarach chodzi poprostu o dokładność i tyle .

 

Miki

- to tylko na zimnym czy może tylko na ciepłym a może i na zimnym i na ciepłym ??

-dłogo go masz ??

-wymieniałeś coś ??

-jaki przebieg ??

-może w głowicy juz nie najlepiej ??

-sprawdz gażniki czy nie są zasyfione , zrób synchro, wymieniałes świecę ??

-a może świece maja już trochę na koncie ??

-jak strzela to najprawdopodobniej skład mieszanki , jakie masz tłumiki seria ?? czy może wyprute albo jakies przeloty ??

-jakie masz filtry powietrza ?? ale jak by to był filtr to musiał by być naprawde zalepiony (jak kupiłem swojego Vx-a to jeden filtr (własnie przy drugim garze tym co opisujesz ) był w takim stanie żę koleś chyba od nowego nie wymieniał , a przy pierwszym całkiem dobry) i tez się zachowywał nieciekawie , mozolnie jakby z falstartem wkrecał sie na obroty .

-jak świeca jest dobra to w pierwszej kolejności proponuję czyszczenie i syncho , pownno pomóc , a jak juz to zrobisz i dalej tak bedzie to szukaj dalej , popytaj w mechanice ogólnej . Jeden urzytkownik(VX 800) VX-a pisał że klema na akumulatorze była poluzowana i tez mu przerywał

 

 

Moje problemy z VXem:

- strzelanie w tłumiki' date=' przerywanie pracy, nierówna praca - po sprawdzeniu wszystkiego, co mogło być przyczyną, przypadkiem dowiedziałem się od uzytkownika VS800 że miał identyczne objawy po poluzowaniu się klemy na akumulatorze. Rzeczywiście Smile A ja wymieniłem świeczki, przewody, czyściłem i synchronizowałem gaźniory, ... już nawet zacząłem szukać modułu ... debil Smile [/quote']

 

ja myslę jednak że gaźniki (ale może sprawdz ta klemę zanim bedziesz się zabierał za wymiane czegoś :P . Było by prościej coś odpowiedzieć jak byś napisał w jakich okolicznośćiach to się dzieje , w jakim stanie są świece kiedy ostatnio ktoś zagladał do gaźników itd .

 

Pisz jak poszło :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zapytac posiadaczy (bylych i obecnych) czy VX nadaje sie na pierwszy motorek? Interesuja mnie "nakedy" (ten troche podchodzi pod chopera). Myslalem nad takim moto ale boje sie jego wagi. Gotowy do jazdy wazy cos kolo 240 kilo. To duzo powonujac z takim gieesem :-D. VX przekonuje mnie silnikiem i kardanem ale nie wiem czy poradze sobie z jego masa. Sam waze tylko 65 klio :-/ . Smigam czasem na siostry GSX 600 (220kg) i wiem ze ten nie nadaje sie na pierwszy (dla mnie) bo za ciezki i za mocny. Prosze o opinie uzytkownikow.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VX 800 z klemą to nie tylko ty się nabrałeś, ja kiedyś też.

Przestał mi kręcić rozrusznik, gdy nacisnąłem starter to było słychać tylko przekaźnik. Standardowo, wyjęty został rozrusznik w celu sprawdzenia stanu. Oczywiście był ok, a przyczyną była poluzowana klema :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guti. Ale zastanawiam sie nad ta waga i tym "ze sie wali" w zakretach. Nie bardzo wiem co to znaczy. Domyslam sie tylko, ze moze poglebiac sam zakret. Czy dobrze mysle? A co do wagi. Poprostu sie boje, ze bede mial duzo problemow z opanowaniem moto ze wzgeldu na duza wage. GS wazy kolo 170 kg a to 70kg mniej. Czyli wiecej niz ja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przejedz się Vx-em po zakretach , zobaczysz jak się zachowuje (tylko ostrożnie). Nie można wejść w zakręt tak jak by sie chciało bo sprzet sie wali , jak za mocno sie położysz to sprzet może Cię (dosłownie) położyć :? i tego w nim nie lubiłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie obawiałem wagi vx'a. Sam waze jakieś 70 kg ale nie jest tak tragicznie daje sobie rady :) A co do zakretów to faktycznie wali sie skubaniec, ale mysle ze to kwestia opanowania sprzeta i przyzwyczajenia.

 

A wracajac do mojego gaznika. To spiesze poinformowac iz usterka usunieta. Dysze zasyfione i tyle. Wyczyscilem i teraz gada jak trzeba. Z tej okazji zrobiłem dziś całe 50 km :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam VX-a i to moj pierwszy motorek i jestem zadowolony. Moze rzeczywiscie jest troche ciezkawy ale prowadzi sie super i pozycja za kiera bardzo wygodna. A na zakretach bedziesz bardziej uwazal po prostu to Ci nie bedzie robil niespodzianek. :-D milego uzytkowania :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

VX to był mój pierwszy japoniec. Jako pierwszy motocykl ... może i się nadaje, jednak jak ważysz 65kg, możesz mieć z nim problem, bo jest zajebiście nieporęczny. P przesiadce na XXa stwierdziłem, że jest to taki łatwy w prowadzeniu bzyczek ;-)

Poważnie - trzeba się przyzwyczaić. Jak już się nauczysz, jak toto jeździ, będzie dobrze. Motorek bardzo przyjemny.

NAJLEPIEJ OBADAĆ, a nie gdybać.

Pozdr

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie pozostaje mi gdybanie... szykuje sie do konca roku z kupnem moto. Dlatego pytam. Potezny nie jestem dlatego mam watpliwosci. Ale podoba mi sie wizualnie i technicznie (2 gary, kardan itd) Nie mam mozliwosci posmigac na takim. (dostepne mam tylko gpz500 i GSX600) ale wolalbym nakeda. Dziekuje za porady i zobaczymy co z tego wyjdzie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...