Skocz do zawartości

Krótkie pytanie do mechanika [klucz do świec]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Chciałbym się dowiedziec jakiego klucza ( o jakiej średnicy ) mam użyć aby wykręcić świece z motocykla Vamaha Virago 125?

 

Nie wiem gdzie znaleźć taką informację, a nie chcę kupować wszystkich po kolei :) :evil:

 

Dziękuję za podpowiedź :banghead:

 

 

 

Pozdrawiam,

dark_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując klucz pamiętajmy że musi mieć gumkę trzymającą świecę. Czyli nad częścią szesciokątną ma być gumowa tulejka która łapie porcelankę świecy. Uchroni to nas przed upadaniem świecy na beton lub wydłubywaniem jej palcami z gniazda. Choć w virówce nie powinno być kłopotu z dostępem.

Powodzenia.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki problem zmierzyc??? Ja dotarlem do swoich plaskim kluczem aby tylko zdjac wymiar. Okazalo sie ze sa to 18 i ciezko mi bylo dostac klucz wiec sam sobie zrobilem.

 

Oki... Zobacze czy u mnie też ta da rade zrobić :banghead: Dzięki za sugestie.

 

Pozdrawiam

 

[ Dopisane: 06-02-2006' date=' 11:58[/i'] ]

mozna tez napchac do srodka tasmy izolacyjnej :evil:

 

W jakim celu :?: 8O :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos niema gumki trzymającej świecę - to prosze nie panikować :D

wystarczy zalać "głębszy" koniec klucza silikonem i wcisnąć do środka świecę posmarowaną olejem ;)

po wyschnięciu silikonu wyjąć świecę (olej po to - żeby sie silikon nie przykleił do świeczki..) - i gotowe.

patent działa i trzyma świeczki lepiej od niejednego markowego klucza 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie przeplac tak jak ja. W castoramie widzialem klucze po 5' date=' 6 zl takie same jak w niektorych sklepach motocyklowych po kilkanascie w gore.[/quote']

 

Różnice w cenie zauwarzyłem już po pierwszym przejżeniu stron z akcesoriami do moto i samochodu. Poszukam jednego z tańszych kluczy z ta gumową wkładką. Biorac pod uwage to ze swice wykrecam raz/dwa w sezonie, nie potrzebuje jakiegos super fachowego klucza za 30-40 zł. :D

 

Pzdr.

 

[ Dopisane: 06-02-2006, 18:46 ]

tylko musze sie doweidziec jaka ma średnice... Mam nadzieje,ze da rade to zmierzyc płaskim kluczem... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do Castoramy czy obi i kup sobie klcz do świec 18' date=' a jeśli nie będzie to Rurowy 18 - ja mam rurowy i sobie chwalę[/quote']

 

Najpierw to musze to zmierzyć... Jesli to nie bedzie 18 to szkoda bedzie wydanych nawet tych 10zl. No chyba,że ktoś na 100% stwierdzi ze to jest 18 (albo inny rozmiar) i tym samym oszczędzi mi zachodzu i chodzenia do garażu... :D

 

 

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie klucz do jednej z tych swiec: albo 1: NGK CR6HSA albo 2: CHAMPION Z9Y.

Obie maja 16mm' date=' albo 3/8". Jak kto woli.[/quote']

 

sanche_z, gdzie moge dostać jedna z tych świec co wymieniłeś? Patrzyłem na www.sklep.larsson.pl ale tam do mojej wirażki mają tylko podany jakiś symbol i nie wiem czy to symbol świecy czy numer katalogowy :roll: :roll: Zamieszczam jakby co link:

 

http://sklep.larsson.pl/index.php?a=c3&mym...14522f9e84c858c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakis sklep w Lublinie? :)

Pochodz troche chlopie wokol swej maszyny. Bedzie Ci za to wdzieczna

A wracajac do pytania:

popatrz np. tu: http://bielbike.com.pl/sklep/kupno.php?gru...tek=35&ilosc=15

albo na motoseven.pl:

http://motoseven.pl/index.php?manufacturer...&sort=3a&page=2

maja naprawde suuper ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...