Skocz do zawartości

kamizelki odblaskowe


nazirro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kamizelka to wazna sprawa gdy jezdze po ulicy zawsze zakładam

nie ma sensu ryzykowac ze jakiś frajer cie skosi bo cie nie zauważył

 

nie lubie ulicy , wole teren tam liczą sie tylko własne umiejetnosci i jak sie rozwalisz możesz mieć pretesje tylko do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada motocyklisty: nie dać się trafić :!: :!: :!:

 

Jestem za kamizelkami lecz przeciw przepisom nakazującym

 

Kamizelka poprawia bezpieczeństwo bierne bardziej niż się niektórym wydaje.

 

Jestem tego samego zdania.

Gdyby się kiedykolwiek okazało, że zakładanie pampersa na kask podniesie poziom mojego bezpieczeństwa (widoczności) to będę go nosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra rzecz. Sam sobie kupie i bede zakladal na dluzsze trasy. Mam tez opaske na noge tzn wlasciwie jest to obroza dla psa odblaskowa ale zabieram ja kiedy wyjezdzam na dluga wycieczke rowerowa i trzeba wracac po ciemku. Na kasku rowerowym mam naklejone kawalki foli 3M i na ramie roweru tez. Bezpieczesntwo najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smigam w kamizelce od roku i wiem ze daje ona BARDZO DUZO, wszystkie pier****ne kapeluszniki i głupie c**y za kierownica jak ognia boja sie policji, a kamizelka bardzo dziala na ich wyobraznie (w sumie to nawet nie wiem na co bo przeca wyobrazni nie maja) ale czas kiedy sie zastanawiaja czy zajechac droge czy nie daje szanse uratowania przez nas zycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER
Zwiększa poprawia widoczność. Wg mnie powinni wprowadzić przepis żeby każdy rowerzysta musiał jezdzić w takiej kamizelce.

 

Motocyklista w butach' date=' głupek w czapce, żyd z żółtą gwiazdą ...

skąd w was bierze się ta chęć "uszczęśliwiania" innych :?[/quote']

idac dalszym tokiem rozumowania - po cholere wprowadzili obowiazkowe pasy bezpieczenstwa w samochodach i kaski w motocyklach. po co te swiatla przez pol roku w autach a w motocyklach caly rok...

 

ps. to jest pytanie retoryczne, ma za zadanie zmusic do myslenia, nie oczekuje na nie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba sobie kupię teraz kamizelkę i przynajmniej na wiosnę w niej pojeżdżę. Wiosna to dla nas najgorszy okres, bo wyjeżdżamy na drogi a katamaraniarze nie są do nas jeszcze przyzwyczajeni po zimie.

Z własnego doświadczenia wiem, że jak zobaczyłem kamizelkę odblaskową w lusterku, to jakoś automatycznie zwalniałem :lol: Mimo, że policjanci nie jeżdżą w takich kamizelkach, to działa to jakoś podświadomie na większość ludzi i albo zwalniają albo zaczynają nagle jechać pobożnie. Zawsze jednak jest większe prawdopodobieństwo, że mignie im gdzieś w oku ta oczojebna kamizelka i nie wymuszą na nas pierszeństwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kamizelkę zakładam zawsze do spania i za każdym razem kiedy mam zamiar położyć się do łóżka - TAK :!: jestem propagatorem bezpiecznego sexu.

 

Wszystko zależy od punktu siedzenia - jak ktoś jeździ motocyklem, który pozwala na odprężoną lub wyprostowaną pozycję i do tego porusza się mniej więcej z prędkością taką jak inne pojazdy to OK - kamizelka zwiększa poziom bezpieczeństwa biernego.

 

Użytkownicy pojazdów supersportowych jedyne co mogą to spocić się w kamizelce, dodatkowo jak jeżdżą znacznie szybciej niż reszta. Schowana pozycja na plastiku nie daje żadnej szansy na "wyeksponowanie" kamizelki. To jak widać motocyklistę na sporcie od frontu to zarys motocykla, jego kask i mocne światła przednie (najczęściej długie).

 

Jeśli natomiast decyduje się na znacznie szybszą jazdę niż pozwalają na to przepisy nie powinien mieć pretensji w przypadku, gdy ktoś go nie zauważy. Kamizelka nie odgrywa w takiej sytuacji większej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększa poprawia widoczność. Wg mnie powinni wprowadzić przepis żeby każdy rowerzysta musiał jezdzić w takiej kamizelce.

 

Motocyklista w butach, głupek w czapce, żyd z żółtą gwiazdą ...

skąd w was bierze się ta chęć "uszczęśliwiania" innych :?

idac dalszym tokiem rozumowania - po cholere wprowadzili obowiazkowe pasy bezpieczenstwa w samochodach i kaski w motocyklach. po co te swiatla przez pol roku w autach a w motocyklach caly rok...

 

ps. to jest pytanie retoryczne, ma za zadanie zmusic do myslenia, nie oczekuje na nie odpowiedzi.

a ja i tak odpowiem. światła dla bezpieczeństwa ogólnego i to jest jak najbardziej OK, ale pasy bezpieczeństwa i kask to tylko moje życie i k*rwa żądam prawa do decydowania o nim samemu. coż za totalitaryzm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja i tak odpowiem. światła dla bezpieczeństwa ogólnego i to jest jak najbardziej OK, ale pasy bezpieczeństwa i kask to tylko moje życie i k*rwa żądam prawa do decydowania o nim samemu. coż za totalitaryzm!

Bzdura! Za koszty leczenia, spowodowane niezachowaniem przez Ciebie srodkow bezpieczenstwa, placa wszyscy. Wyobraz sobie,jakby kazdy jezdzil bez pasow i kasku-praktycznie kazdy wypadek konczylby sie powazniejszymi obrazeniami, badz kalectwem. Ciekawe kto by zarabial na renty dla ofiar tych wypadkow????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja i tak odpowiem. światła dla bezpieczeństwa ogólnego i to jest jak najbardziej OK, ale pasy bezpieczeństwa i kask to tylko moje życie i k*rwa żądam prawa do decydowania o nim samemu. coż za totalitaryzm!

Bzdura! Za koszty leczenia, spowodowane niezachowaniem przez Ciebie srodkow bezpieczenstwa, placa wszyscy. Wyobraz sobie,jakby kazdy jezdzil bez pasow i kasku-praktycznie kazdy wypadek konczylby sie powazniejszymi obrazeniami, badz kalectwem. Ciekawe kto by zarabial na renty dla ofiar tych wypadkow????

to zupełnie inna kwestia i nie jest to problem bez wyjścia. sprawa moim zdaniem jest naprawdę banalna - rzecz tkwi w stawkach ubezpieczeniowych. można przecież wprowadzić przepis "jeździsz bez pasów płacisz 2x stawka podstawowa". jak to wyegzekwować? ucierpiałeś w wyniku wypadku, a nie miałeś zapiętych pasów? nie zapłaciłeś odpowiedniej stawki? lecz się sam!

już nie stwarzajmy nie wiadomo jakich problemów, ludzie!

inną sprawą jest to, że pewnie i tak 95% społeczeństwa jeździło by w pasach i kaskach, ja również. jazdę bez tychże uważam za głupotę, ale jestem zdania (jak już pisałem wcześniej), że każdy powinien mieć prawo do takiej głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...