Skocz do zawartości

Mam sprawę.


PiotrekGSX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpalałem dzisiaj swojego Sradzika 750 97r.

Wczoraj prawie cały dzień ładowalem akumulatorek ale przy odpalaniu nie dał dary i padł. Podpiołem więc motorek do akumulatore w samochodzie - Ford Transit 2,5D i motorek zaskoczył. Odpiołem klemy, motorek chodził dalej. Spróbowałem włączyć switła - obrotomierz przestał działać. Zgasiłem moto, chwilkę poczekałem, chciałem zapalic znowu a tu nic.

Tak więc z akumulatorem podpiętym do samochodu wszystko działa normalnie, bez podpięcia aku. pod samochód dzieją się dziwne rzeczy (gaśnie, obrotomierz przestaje działać).

Co się mogło stać? czy tylko akumulator do wymiany czy może coś jeszcze?

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze twój akumulator jest na wykonczeniu ,ja tez ładowałem swój akum. i zapalił od pierwszego ,ale ja mam moto z 2003roku, nie wiem ile lat ma twój ,ale jak mówisz ze moto na kablach zaskoczyło i mimo to jeszcze raz padło ,to szykuj kase na nowy akumulator! a z moto nic nie powinno sie stac ,poprostu mrozy i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiołem klemy, motorek chodził dalej.

Błąd który mógł kosztować bardzo dużo.

Przy wartości Twojego motocykla cena nowgo aku nie jest szokująca.

Kupić nowy i wymienić.

Innej możliwości bezpiecznej naprawy nie widzę.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A alternator nie powinien dawać prądu po wzbudzeniu :?: , jeżeli odpalił z innego aku.. i nawet z siadniętym motocyklowym powinno wszystko działać.

alternator przy niskich obrotach cudów nie zdziała niestety :D,

jakby przykręcił tak do 10 tys. obrotow, to zapewne miałby dobre wskazania i światła.

tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie co to rególator napięcia???., to nie jest stara WSK-a gdzie im więcej gazu tym lepsze światła, naewno przy 1,5tyś, obr nie ma super ładowania, ale żeby alternator pracował w pełni trzeba pałować motor, na 10tyś??? Napewno nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...