Skocz do zawartości

Czeskie i Czechosłowackie motocykle


aker6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czesi wg mnie maja znacznie lepsza historie motocykli niz Polacy poczawszy od pradawnego Laurin & Klement poprzez wszystkie BD i Pragi az do powojennych Jaw i CZ . malo Polaków patrzy na ten kraj jako na bylego potentata motocykli , a wydaje mi sie ze warto

 

JA osobiscie jestem fanem Jawy 500 OHC

 

http://jawa-500-ohc.euweb.cz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jawe 354 z 1955 silnik jest po remoncie ale problemy sa z wolnymi obrotami (nie jest to raczej kwestia wyrogulowania gaznika) lecz cos innego, po kilku dziesieciu sekundach pracy na wolnych obrotach zaczyna słabnąć i gasnie... jezeli ktos orientuje sie w czym tkwi problem to prosze o odpowiedz

 

pozdr michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku dziesieciu sekundach pracy na wolnych obrotach zaczyna słabnąć i gasnie

Mam identyczny problem w 250. Tylko że u mnie podczas jazdy wszystko ok lecz na wolnych jak czasami mi zgasła to już nie odpaliła tylko trzeba bylo czekać az ostygnie. Na zimnym chodzi elegancko. Ja podejrzewam gaźnik bo zapłon mam sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZ to chyba Ceska Zbrojovka czy jakos tak w kazdym razie robili kiedys bron.

To już druga osoba zwraca na to uwagę. Poddaję się, bo pomimo poszukiwań nie udało mi sie znależć instrukcji obsługi. Być może macie rację. Choć mam przed oczami napis na okładce instrukcji nieco inny niż podany przez Browarnego. No cóż - wypada przeprosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZ to chyba Ceska Zbrojovka czy jakos tak w kazdym razie robili kiedys bron.

 

W mojej CZ350 472.5 z 1985r mam napisane w tabliczce znamionowej "Ceskie Zavody Motocyklove Strakonice" :P ,co ciekawe poza tym napisem oraz "Made in Czechoslovakia" i VIN wszystko jest w języku rosyjskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest nas kilku :clap: CZ 350 z 1987r. Obecnie od ponad roku w remoncie. Jak dam rade to w maju będe śmigał. Kupiłem moto w stanie średnim od drugiego właściciela. Niestety miałem glebe i postanowiłem go troche usprawnić i przerobić. Ogólnie zrobiłem nią tylko jakieś 3 tysiące km. Może latem się spotkamy? Taki mini zlot CZ?? Co Wy na to?? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To już druga osoba zwraca na to uwagę. Poddaję się, bo pomimo poszukiwań nie udało mi sie znależć instrukcji obsługi. Być może macie rację. Choć mam przed oczami napis na okładce instrukcji nieco inny niż podany przez Browarnego. No cóż - wypada przeprosić.

Czytam forum od jakiegos czasu i widze ze po raz kolejny pojawia sie ten temat. CZ to jest Ceska Zbrojovka,i produkuja bron do teraz.Sa jednym z najwiekszych producentow broni palnej na swiecie...tu jest ich oficjalna strona

Produkuja rowniez silniki,maszyny ect.ale jest to tylko dodatek do ich glownego zajecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawka 50 mustang

100% orginał drugi włąściciel jestem zadowlony mimo licznych uwag na temat tego wiatropęda. Silnik nie rozbierany na tamtych wakacjach przejechałem ok 120 km niewiele ale zakup świeży.

UWaga: Jeśli chcesz pojeździć sobie takim motorkiem to musisz kupić go od pierwszego właściciela który nie pchał paluchów do silnika to jest gwarancja że jawka nadaje się do remontu a potem do normalnej jazdy. :mrgreen:

Dodam troche od siebie, przejechalem ponad 1000km :)

Wady: przednie zawieszenie suche, pozostawia troche do zyczenia. Gaznik wredny w regulacji. Nierowne niskie obroty. Naped predkosciomierza dziala niezbyt dobrze. Fabrycznie brak kierunkowskazow.

Zalety: swietny silnik o duzej mocy w stosunku do pojemnosci (i roku produkcji) szczegolnie po odblokowaniu. Niezle hamulce. Srodek ciezkosci polozony nisko, wiec trzeba sie postarac, zeby sie wylozyc. Silnik odpala w kazdych warunkach pogodowych, nie straszny mu mroz, deszcz, snieg...

 

A poza tym przerobki rulez :twisted:

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...