Skocz do zawartości

Czeskie i Czechosłowackie motocykle


aker6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

aaa to i ja sie dopisze :icon_evil:

jawa 50 typ20 :) rocznik 73/75

stara wersja z listewkami itede :bigrazz:

kupiona jako trzy jawki - jedna 20, jedna 21 i jedna 23 :buttrock:

silnik robiony na szybko w zeszle wakacje - spisywal sie niezle przez 600km stukniete w miesiac- najwiecej km na raz to prawie 40 :(

przednie zawieszenie mieciutkie, tyl troche za twardy, nie wieje po kolanach

spalanie zalezne od regulacji i wykozystania mocy :buttrock:

w miescie na pelnym bucie (wyskakiwanie na skrzyzowaniach z 7000rpm itede) do 4,5l/100 :|

trasa przy 55kph cos kolo 2,5 :biggrin:

predkosc podrozna 55kph,

maks uzyskana 70 (scigalem sie kiedys z jakims plastikiem na wylotowce z miasta :evil: chlopak mnie wyprzedzil jak zamyslony sie toczylem 40kph, biedak mial niestety blokade nie zdjeta :icon_mrgreen:

uzywany olej:

skrzynia - co popadlo - kapalo przez podziubane kartery wiec dolewalem - glownie hipol, po zmianie silnikowy - lepsza dostepnosc swiezego za darmo :cool:

paliwo - stihl semisyntetic lub orlen semisyntetic :icon_mrgreen:

benzyna PB95 - glownie BP :icon_mrgreen:

 

aktualnie jawa przechodzi remont - pozadnie silnik, polaczony z lekkim rasowaniem,

nowe opony, centrowanie kol, prawdopodobnie malowanie (na oryginal:) )

 

w sumie kosztowala mnie chyba z 1000zł z rejestracja, a teraz doloze drugie tyle ale... lubie klasyki ;)

--

Nikusss

Jawa 50 typ20 '75

Polski Fiat 125p 1300 '73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Jakieś 20 lat temu w ówczesnym miesięczniku "Młody Technik" widziałem opis CZ350 w wersji 4T (Rotax?). Ma ktoś jakieś dane ne temat tego motocykla?

hikor

PS. Miałem dwie CZ350 '88 oraz Jawę 350 '88 (wersja na CCCP). Sprzęty ogólnie nie do zajechania :icon_mrgreen:

Edytowane przez hikor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj.

Ja mam Jawę 175ccm(typ 356) z 1958, jestem drugim właścicielem (pierwszym był mój tata). Tylko raz ją pchałem, bo nie wiedziałem, że akumulator "wystarcza" na trzy dni, potem potrzebuje ładowania! Jest po generalnym remoncie i teraz popylam na niej do pracy. :icon_mrgreen:

 

Jak ktoś jeszcze nie widział to może popatrzeć, nie dotykać.

 

http://bikepics.com./jawa/jawa175/58/pics.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kogoś kto ma Jawe i zna się na elektryce. Brak ładowania w moto i ładowanie aku co trzeci dzień trochę mi nie pasuje, czy jest taka opcja, żeby rozwiązać ten problem. Czy wszyscy mamy to samo? Oczywiście 12 V odpada, słyszałem o diodach, to też mi się nie podoba.

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam CZ 350 z 1980r 6V, od kiedy ją kupiłem mineło 6 miesięcy, bez awarii, jedyny przestój (oprócz przestojów związanych z brakiem $$ na paliwo) był spowodowany "zwieszeniem" się 1 przerywacza przez co czesława gadała na 1 baniak. Moja ma strasznie twarde zawieszenia. Tył jest tak twardy że jak siadam na moto to sie nie ugina. Dopiero trzeba skoczyć na nie, żeby sie ugiął jakiś 1cm. A przód nielepszy. W porównaniu do np.MZ 250 (jej konkurenta) to dobry jest mocny silnik. Wrzucam 4 bieg przy powiedzmy 40 czy 50km/h i przyspieszam bez zbędego gadania, na co MZ by ci nie pozwoliła.

 

 

PS (do wnikliwych badaczy tematu CZ 350)

Ja mam tą wersję z przodem NIE OD JAWY 350, tylko tym co ma szklankowe osłony rur nośnych, i te rury mają zmienną srednce. Pozatym ten zawias jest krótszy od Jawowskiego. Ale porównując CZ350 te z przodem od Jawy i te z przodem takim co mam to nie ma różnicy w wysokości motocykla. Czy te CZ z tym przodem co mam to była jakaś krótka seria, bo więcej jest CZ350 z jawowskim przodem??

 

Pozdro

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja odniedawna posiadam CZ 502 skuter z 1962r. , sprzet chyba bardzo rzadki w Polsce, wymaga troche roboty, ale jest w jednym kawałku i prawie kompletny, jak go zrobię wkleje foto. Może jest ktoś na grupie kto ma takiego sprzęta, a może słyszeliście o kimś kto takiego ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszke z inej beczki ale to jest apel o ratunek, bo trafiłem na złomie dwie fajne ramki do CZ 175, i zrobiło mi sie szkoda i podjołem je, jednak ja juz naprawde nie mam gdzie tego pchac, wiec oddam za cene jaka dałem, mam nadzieje ze trafi w dobre rece, podaje tu namiar mozna je obejrzec

http://www.allegro.pl/item131047864_jawa_z...atuj_mnie_.html

http://www.allegro.pl/item131413347_jawa_z...atuj_mnie_.html

cena nie jest wygurowana, a jeszcze t a flaszke mozemy razem wypic:-) znajdzcie kogos na te cuda, cholera czemu mam takie miekkie serce, mam juz na kupie czesci na 6 simsonów sr2, kawałki jaw, komarów na kilka sztuk,urala, jawe 350, ogary motorynke i jakwe 50skuter, wiec chyba dosc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ma! A ma ktoś może w posiadaniu albo na dobrych fotach ewentualnie informacje o Jawie 500 OHC z lat 50-tych??

bardzo ten motocykl mnie interesuje a nie ma o nim wiele w necie (albo ja szukać nie potrafię:PP)

 

normalnie sie pośliniłem

http://classic-motorcycles.com/jawa.html

Edytowane przez bartek20 BSA A65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa lata temu widziałem na ebay.com taką Jawe.

Wyjaśnijcie mi jak tu jest rozwiązana sprawa rozrządu. Czy to przypadkiem nazywa się wałek królewski? Może się wygłupiam ale ktoś cośtakiego kiedyś mówił. Jeśli to bzdura to przepraszam. W każdym razie jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w tej jawie jest wałek królewski, ale w ogóle jest coś takiego jak rozrząd z wałkiem królewskim, wygląda to tak że napęd roządu jest przenoszony z wału przez przekładnię kątową i odbierany przez wałek rozrządu przez przekładnię kątową , resumując wałek : tryb przekładni + wałek + tryb przekładni, rozwiązanie uważało sie kiedys ( nie wiem jak jest teraz) za drogie ale dobre i precyzyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...