Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Był już temat o tym motocyklu parę lat temu na forum ale mało co było w nim napisane.

W ogóle o tym motocyklu w internecie jak na lekarstwo.

 

A więc, zakochałem się ;D

Ten motocykl mnie rozbroił.

Pragnę go jak pięknej kobiety ;D

Wiem że będzie niedługo mój.

 

To co wiem od strony technicznej to ze silnik od starej FZty jest prawie nieśmiertelny.

Na angielskich stronach trochę narzekali angole na zawiechę z tyłu.

 

Jeżeli ktoś miał ten motocykl, jeździł nim, ma jakieś spostrzeżenia to piszcie proszę ;)

 

P.S. Może ma ktoś jakąś gazetę z opisem tej maszyny i da radę zeskanować, ew podać który to był numer i w jakim roku.

 

Niestety w Polsce tego modelu jak na lekarstwo, a jak są to wersja agonalna.

Jedyny jaki znalazłem o przyzwoitym wyglądzie to egzemplarz w Rzeszowie.:

http://otomoto.pl/yamaha-fzx-nie-xv-xvs-fz-xj-fzr-virago-M3036683.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sasiad sprowadzil taka wlasnie z niemiec i zaraz sprzedal, kilka razy go slyszalem jak przejezdzal obok domu i na tym koniec, nie mam pojecia czemu szybko go wywiozl, przewaznie sprowadza motorki i traktory i puszcza drozej w kraju. glupi zostawil sobie cebre 600 i jakiegos dragstara z posniedzialym chromem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega PGR takiego miał i nawet customizował (był kiedyś wystawiany na wystawie motocykli w Wa-wie). Nie wiem, czy jeszcze ma - jeśli chodzi o moto - był zaprojektowany na amerykański rynek - jak amerykańskie samochody - typowy muscle bike. Nawet nazywali go mały V-max (bo i na V-maxie był zworowany). Znaczy ma szybko startować i ładnie prezentować się na bulwarze. Jeśli chodzi o prowadzenie - jak każdy chopper (w końcu taka geometria) - na prostej daje radę, w zakrętach... no nie jest to sport. Co do trwałości - moto PGR-a miało grubo ponad 10 lat a nie pamiętam aby miał problemy z silnikiem. W końcu to sprawdzone serducho z FZ-ta i FZR-a z drugiej połowy lat 80-tych. I też pięciozaworowy (jak pamiętam).

Edytowane przez maniek_7

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie doszły opinie że zdarzały się modele z przebiegami 120-150 kkm i nadal pracowały bez zarzutu ;)

Jednym z najbrzydszych elementów w tym sprzęcie jest wg mnie błotnik z mocowaniem tablicy ;]

 

Generalnie motocykl uderza po oczach. Ma coś w sobie. Np podoba mi się cb 1000, seven fifty ale są to typowe gołe motocykle.

Za to FZX ma jakąś taką inność w sobie ;) Coś co go wyróżnia z tłumu. Niby nic nowego ale jednak koncepcja pomieszania nakeda z choperem coś trochę na styl starych NIGHT HAWKów. Niby to samo co w seryjnych CB, ale jednak jakaś odmiana.

 

P.S A te chromowane elementy przy gaźnikach na styl wlotów paliwa to plastik czy blacha ;)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie doszły opinie że zdarzały się modele z przebiegami 120-150 kkm i nadal pracowały bez zarzutu ;)

Jednym z najbrzydszych elementów w tym sprzęcie jest wg mnie błotnik z mocowaniem tablicy ;]

 

Generalnie motocykl uderza po oczach. Ma coś w sobie. Np podoba mi się cb 1000, seven fifty ale są to typowe gołe motocykle.

Za to FZX ma jakąś taką inność w sobie ;) Coś co go wyróżnia z tłumu. Niby nic nowego ale jednak koncepcja pomieszania nakeda z choperem coś trochę na styl starych NIGHT HAWKów. Niby to samo co w seryjnych CB, ale jednak jakaś odmiana.

 

P.S A te chromowane elementy przy gaźnikach na styl wlotów paliwa to plastik czy blacha ;)??

 

Biorąc pod uwagę to , że FZX jest modelem produkowanym w drugiej połowie lat 80 (wiek najmłodszych ok21lat)

to trafienie "sztuki" z REALNYM przebiegiem mniejszym niż te 120-150kkm będzie cudem...

Motocykle z tamtych lat konstrułowali inżynierowie pod mniejszą presją księgowych niż obecnie, więc jeśli moto było regularnie serwisowane to przebieg tej wielkości nie jest niczym wyjątkowym i jeszcze duuuuużo przejedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...