Skocz do zawartości

Mało miejsca ??? - jawa 350 ts


asdx21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to znów ja, teraz tylko z dość dziwaczym pytaniem. A minowicie , jak ściągnąć bez demonażu zębatki na wale korbowym łańcuch przełożenia napędu w jawie 350 ts? Bo jest tam tak mało miejsca że nie widzę innego sposobu jak tylko demontaż tej zębatki ( albo rozpiłować łańcuch. Tylko jak nowy włożę? ) . Chciałem tylko wymienić łańcuch, a tu jak się okazuje , bez dodatkowej roboty się nie obejdzie. W jawie cz 350 można tak bez problemu wymienic łańcuszek. O co chodzi z tym dziwnym zastosowaniem - czy projektantom szkoda było trochę miejsca czy to z moją jawą jest coś nie tak. JAk myślicie o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wymianie łańcucha zdejmowałem zębatkę. Ale to dlatego, że również wymieniałem zębatki, ale skoro mówisz, że chcesz nowy łańcuch założyć to żebatki obowiązkowo musisz wymienić, wiec może lepiej odrazu je zdjąć... Nie są drogie. Warto to zrobić.

 

pozdrawiam ;)

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo tyl na maksa do przodu i wtedy powinno pojsc - lancuch sie polozni

Chodzi o łańcuch przełożenia wstępnego a nie o napęd tylnego koła.

Z doświadczenia wiem że nie da się zdjąć łańcucha i założyć nowego bez zdejmowania zębatki na wale i kosza sprzęgłowego.

Na temat zdjęcia tej nieszczęsnej zębatki znajdziesz dużo w archiwum

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem gdzie w archiwum o tym pisali bo swietnie pamitam ze i mi sie to przydało, odkrecic srubek z kosza sprzegłowego to nie jest zaden problem. Jesli chodzi o ta zebatke to ja osobiscie zajzałem do prywatnego warsztatu motocyklowego i zapytałem grzeczni czy sciagacz do tej konkretnie zebatki mi porzycza a jak nie to ze przyjade z całym silnikiem;) dostałem dwa rózne sciagacze na trzy dni;) fajny profesjonalny sprzet, zebatke zdjałem bez problemu i jeszcze wykorzystałem sciagacz do rozpołowienia silnika;) :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże niedopatrzenie konstrukcyjne jawy 350 ts - więc ma specjalnie kupic ściągacz żeby wymienić łańcuch przełożenia? taki sciągacz kosztuje 75zł!!! nie ma to jak stare dobre cezety.

 

[ Dopisane: 25-01-2006, 21:19 ]

a może ma (albo wie gdzie jest w sieci) ktoś zdjęcie takiego ściągacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MłodyVFR napisał:

kolo tyl na maksa do przodu i wtedy powinno pojsc - lancuch sie polozni

 

Chodzi o łańcuch przełożenia wstępnego a nie o napęd tylnego koła.

:oops: :oops: :oops:

 

to sie nie da. a zdjecie zebatki tylko sciagaczem i to takim masywniejszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wymianie łańcucha zdejmowałem zębatkę. Ale to dlatego, że również wymieniałem zębatki, ale skoro mówisz, że chcesz nowy łańcuch założyć to żebatki obowiązkowo musisz wymienić, wiec może lepiej odrazu je zdjąć... Nie są drogie.

 

nie sa drogie???? u mnie w miescie koles chciał za ta zembatke na wal kolo 100zł i trzeba bylo zamawac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże niedopatrzenie konstrukcyjne jawy 350 ts - więc ma specjalnie kupic ściągacz żeby wymienić łańcuch przełożenia? taki sciągacz kosztuje 75zł!

 

Łańcuszek da sie wymienic bez zdejmowania tej zebatki moi drodzy.....wystarczy odkrecic kosz, wyciagnąć tulejke tą ktora jest na walku, wtedy koszyk bedzie luzny i łancuszek zejdzie na bank (sprawdzone kilkadziesiąt razy).

 

Pozdro!

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy chciałem wyjąć kosz sprzęgłowy myślałem że bede musiał zdjać ową zębatke z wału. Łańcusz okazał się jednak tak luźny, że obeszło sie bez tego. Metoda jaką zastosowałem -> patrz wypowiedź Veteranosa. Przy okazji siłowania się z zębatką połamałem ściągacz, który zakupiłem na allegro za 30zł :notworthy: na początku zaczął sie wyginać a potem pĘkł sobie:) Nieuchronnie zbliza sie u mnie wymiana łańcuszka sprzęgłowego wiec chyba tym razem nie obejdzie się bez demontażu zębatki. Na szczęście mój kolega ma warsztat :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuszek da sie wymienic bez zdejmowania tej zebatki moi drodzy.....wystarczy odkrecic kosz' date=' wyciagnąć tulejke tą ktora jest na walku, wtedy koszyk bedzie luzny i łancuszek zejdzie na bank (sprawdzone kilkadziesiąt razy). [/quote']

Hmm... ciekawe. Chyba pojde zaraz do garazu pokatowac stary silnik z TSy. Czy ktos moze potwierdzic ten patent lacznie z zakladaniem nowego lancucha?

PS Do sciagniecia zebatki oprocz sciagacza niezbedne jest podgrzanie zebatki i stukanie.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ciekawe. Chyba pojde zaraz do garazu pokatowac stary silnik z TSy. Czy ktos moze potwierdzic ten patent lacznie z zakladaniem nowego lancucha?  

PS Do sciagniecia zebatki oprocz sciagacza niezbedne jest podgrzanie zebatki i stukanie.

 

Brat na nowym łancuszku do TS'ki(tylko nie był on czeski, nie pamietam jaki) miał spinke, wiec problemu z zalozeniem bys nie miał na 200%:).

 

Pozdro!

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kupne ściagacze troche lipne są. A jak szkoda ci kasy na porządny to sobie wyrzeźb własny. Wystarczy gruby kontownik i śruba. Kiedyś zrobiłem i sie sprawuje ok, oczywiście pogrzanie zębatki dużo ułatwia sprawe przy zdejmowaniu, a z tym pukaniem w zębatke i wał to bym nie przesadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...