Skocz do zawartości

WSK filtr paliwa


Pimpek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam takie jedno pytanie. Chce zalozyc filtr paliwa na wężu paliwowym i czy to prawda ze filtry paliwa nie przepuszczaja oleju ktory jest zmieszankowany wraz z benzyna?? Stad moje pytanie gdyz jak chcialem kupic taki filter to facet na stacji benzynowej powiedzial mi takie cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) Widzę inny problem niż odfiltrowywanie oleju z benzyny...

Mianowicie samego filtra.

Powszechnie dostepne w handlu filtry paliwa - zwłaszcza na stacji paliw - przystosowane są do ciśnieniowego zasilania gaźnika,

a nie do grawitacyjnego (opadowego) występującego w typowym jednośladzie.

Stosując tego rodzaju filtr w takim układzie, pojawia się zjawisko tłumienia przepływu paliwa,

które może objawiać się zubażaniem mieszanki w gaźniku, przy większych obrotach lub obciążeniu silnika.

Zubażanie mieszanki następuje w skutek niewystarczającego napływania paliwa do komory paliwa, hamowanego przez filtr.

Fabryczne filtry przeznaczone do tego typu układów zasilania, są o wiele mniej 'gęste' :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) Widzę inny problem niż odfiltrowywanie oleju z benzyny...

Mianowicie samego filtra.

Powszechnie dostepne w handlu filtry paliwa - zwłaszcza na stacji paliw - przystosowane są do ciśnieniowego zasilania gaźnika,  

a nie do grawitacyjnego (opadowego) występującego w typowym jednośladzie.

Stosując tego rodzaju filtr w takim układzie, pojawia się zjawisko tłumienia przepływu paliwa,  

które może objawiać się zubażaniem mieszanki w gaźniku, przy większych obrotach lub obciążeniu silnika.

Zubażanie mieszanki następuje w skutek niewystarczającego napływania paliwa do komory paliwa, hamowanego przez filtr.

Fabryczne filtry przeznaczone do tego typu układów zasilania, są o wiele mniej 'gęste' :roll:

 

tak masz racje, miałem taki przypadek w emce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

znam takiego jednego typa co to załozył w simsonie filtr paliwa tylko z takim wkładem papierowym w pryszczech takie były , i niby mu sie od tego silnik zatarł, ale ja tam jawka bujałem sporo czsu z takim filtrem i nic jej nie było.

po co ci filterek na wezu paliwowym , filterek masz w kraniku i to powinno wystarczyc , sprawdz mozesz przeczyscic sitko

gdzie tam jaki filtr jest??? ja tam w swojej to mialem tylko ostojnik a na goze rureczke i dziurke :D moze to moja taka wybrakowana była... ale całe szczescie pozbyłem sie jej, i teraz woze sie ETKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaburas: a niby to na jakiej zasadzie sie osadza syf w odstojniku - jesli nie na siateczce..? (siatka nie pozwala mu płynąć dalej - więc się osadza w odstojniku) :D

a jeśli nie masz siateczki - to czy zebrał Ci się w odstojniku kiedykolwiek jakikolwiek syf..? wątpię w to :)

 

 

skrzydlaty <--------- ten sam skrzydlaty ze starej listy dyskusyjnej o Iżach? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam żadnej siateczki w kraniku, ani w żadnym kraniku od WSKi jaki odlądałem takowej nie widziałem, odstojnik jest po to aby syf sie w nim osadzał na zasadzie grawitacyjnej, ni nie bardzo wiem gdzie sie tam jakaś siateczka zmieści ??

Ja nie mam siateczki a mimo to syf w odstojniku się zbiera, ten gruby, a reszta zatrzymuje się na filterku.

 

skrzydlaty

Widzę inny problem niż odfiltrowywanie oleju z benzyny...  

Mianowicie samego filtra.  

Powszechnie dostepne w handlu filtry paliwa - zwłaszcza na stacji paliw - przystosowane są do ciśnieniowego zasilania gaźnika,  

a nie do grawitacyjnego (opadowego) występującego w typowym jednośladzie.  

Stosując tego rodzaju filtr w takim układzie, pojawia się zjawisko tłumienia przepływu paliwa,  

które może objawiać się zubażaniem mieszanki w gaźniku, przy większych obrotach lub obciążeniu silnika.

 

Tem problem wystepuje w ruskich boxerach i więkrzych sprzętach, gdzie przepływ paliwa przez wężyk przy przyśpieszaniu przyprawia o zawrót głowy i portfela, ale jak on chce założyć taki filterek w WSK, to jego wydajność wystarczy (sam mam taki papierowy właśnie w WSK125).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...