Skocz do zawartości

kurtka skórzana czy tekstylna, skóra czy texy


Rekomendowane odpowiedzi

czy nie odczuwacie że jadąc w teksach bardziej sie tyłek ślizga na moto ?

chodzi mi w szczególności o mocne hamowanie - kiedy jadąc w teksach lecę do przodu bo kolana na baku i tyłek na siedzeniu bardziej się ślizgają... bo może ja mam takie specyficzne spodnie...

 

oczywiście pytanie dotyczy motocykli o sportowej pozycji jazdy

A dlaczego tylko sportowej? Na enduro też czuć siłę od hamowania :icon_razz:

A niektóre spodnie teksowe (np. moje) mają po prostu w miejscu krocza :) wszyty inny pas innego materiału-antyposlizgowego, twardszego i mocniejszego.

Skóra od zwykłego teksa na pewno mniej się ślizga..

Edytowane przez Michal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spodnie retallround i kurtkę rettouring. Na turystyka fajny zestaw. Jeszcze w tym nie przemokłem. Powyżej 25 stopni już nic nie chroni przez przegrzaniem, niestety...

Retbike na sezon 2006 dość sympatyczną kolekcję zrobił. Na pewno wartą wydanych na nią pieniędzy. Mój komplet po rabatach kosztował 800 złotych.

 

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niektóre spodnie teksowe (np. moje) mają po prostu w miejscu krocza :) wszyty inny pas innego materiału-antyposlizgowego, twardszego i mocniejszego.

Moje portki Modeki też posiadają takową wstawkę, skutecznie zapobiegającą ślizganiu się po kanapie. Za to nie mają jej "deszczaki" i można klejnotami przydzwonić w bak. :buttrock:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje portki Modeki też posiadają takową wstawkę, skutecznie zapobiegającą ślizganiu się po kanapie. Za to nie mają jej "deszczaki" i można klejnotami przydzwonić w bak. :)

 

no właśnie - ja nie mam takiej wstawki i jak czasami wysoczę na jakieś poprzecznej nierówności z siodła to powrót bywa bolesny :-).

 

Poza tym w razie awaryjnego hamowania albo innej ekstremalnej sytuacji takie slizgające spodnie tylko utrudnią manewry. Chyba więc poszukam takich spodni z wstawkami antypoślizgowymi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Motorek kupię sobie dopiero na wiosnę, ale do tej pory w ogóle nie myślałem o kombinezonie. Kupię jakiegoś niedużego chopperka, a do takiego sprzętu najbardziej pasuje chyba zwykła ramoneska, jeansy i glany? Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Motorek kupię sobie dopiero na wiosnę, ale do tej pory w ogóle nie myślałem o kombinezonie. Kupię jakiegoś niedużego chopperka, a do takiego sprzętu najbardziej pasuje chyba zwykła ramoneska, jeansy i glany? Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.

Warto też zainwestować w skórzane portki. Owszem, zdarza mi się śmigać na motocyklu w jeansach (w upalne dni po mieście, np. do roboty), ale nic nie zastąpi porządnych spodni motocyklowych.

Co się zaś tyczy kurtki, to warto, żeby była wyposażona w protektory w newralgicznych miejscach (łokcie, barki i może plecy) - bez problemu dostaniesz taką w klasycznym kroju typu ramoneska.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na krotkie wypady za miasto (tak do 100 KM) skorzana kurtka plus:

- gdy jest cieplej jeansy

- gdy jest chlodniej skorzane spodnie od kombinezonu

2. Na dluzsze wypady, np z powrotem wieczorem lub nastepnego dnia

- textylna kurtka

- textylne spodnie

3. Gdy jest zaje****cie cieplo, a ja jade niedaleko albo po miescie

- pancerz na koszulke z krotkim rekawkiem

- jeansy

 

Gadgety te zbieralem przez kilka sezonow, wiadomo, kasa. Stroj zalezy od stylu jazdy (turystyczna, stunt, lansowanie sie :-)) i pogody. Nie ma jak dla mnie uniwersalnych rozwiazan, choc texom do tego blizej niz skorze. Zaczalem przygode od skory, ale gdybym robil to jeszcze raz, zaczalbym wlasnie od texow.

 

Witam

Jeżdżę w texach i mój wybór podyktowany był logiką i brakiem kasy.

Komplet kupiłem za niecały 1 tyś zł

w takiej cenie to skórzanego kombi nie da się kupić

W sumie jestem zadowolony, chociaż na drugi rok kupuję skórzane kombi ale tylko po to aby lepiej wyglądać.W texie poza wyglądem nic mi nie brakuje.

pozdrawiam

 

Ja kupilem dwuczesciowy nowy skorzany kombinezon shoei za 800 pln na allegro. Wszystko sie da kupic taniej, tylko czasem trzeba poszukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem i w skorze i w tex-ie i jak dla mnie to tex duuuzo wygodniejszy i praktyczniejszy. Niestety udało mi sie rownierz sprawdzic wlasciwosci mechaniczne tex-u. Mialem kurtke textylna modeka z mat typu cordura i po przejechaniu po asfalcie z rekawa zostalo sitko a tam gdzie material byl szlifowany i sie nie przedarl to zrobil sie jak szmata. Kurtka do wyrzucenia (500 PLN :)((( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

zastanawiam się nad kupnem kurtki. Jeśli chodzi o pogodę to z doświadczenia wiem że lepiej sprawdza się tektyl, ale jak to jest z bezpieczeństwem przy ewentualnym upadku? Syszałam, że tekstyle bardzo się zdzierają i w zasadzie są po czymś takim do wyrzucenia.. Chciałabym przeznaczyć na kurtkę ok 400zł, co da się kupić za taką cenę. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zastanawiam się nad kupnem kurtki. Jeśli chodzi o pogodę to z doświadczenia wiem że lepiej sprawdza się tektyl, ale jak to jest z bezpieczeństwem przy ewentualnym upadku? Syszałam, że tekstyle bardzo się zdzierają i w zasadzie są po czymś takim do wyrzucenia.. Chciałabym przeznaczyć na kurtkę ok 400zł, co da się kupić za taką cenę. ?

Dobry tex może wyjść z wypadku podobnie jak skóra :(

Ja mam tą kurtkę:

http://www.louis.de/_1031eb6871b4914ca5602...artnr_gr=205184

i mogę ją szczerze polecić :bigrazz:

Nie trzepocze na wietrze, posiada twarde ochraniacze, dobra membrana (nawet teraz jeżdzę ubrany tylko w t-shirt) :crossy:

Ewentualnie może taką?

http://www.louis.de/_1031eb6871b4914ca5602...artnr_gr=205187

 

Chyba, że chcesz typowo damską to ta się ładnie prezentuje i z wyglądu i jeśli chodzi o materiały :(

http://www.louis.de/_1031eb6871b4914ca5602...artnr_gr=205946

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...