Skocz do zawartości

kurtka skórzana czy tekstylna, skóra czy texy


Rekomendowane odpowiedzi

skóra ma zdecydowanie fajniejszy wygląd (szczególnie te sportowe) ale raczej jestem z tekstylem, są bardziej przewiewne, uniwersalne choc skóra napewno lepiej chroni przed ew. urazami ja chce kupi sobie nową kurtke tekstylną Probiker na allegro za 120 zł posiada ktos taką?? jak sie sprawóje??

kupiłem niedawno tą za 120...hmm szczerze jaka cena taka jakość...jedynie co to chronią przed wiatrem itd...ale jeżeli chodzi o jakosc materiału to powiedzmy jak zwykła kurtka..zero protektorów tylko wstawki z gąbki...

 

ale teraz mam alpinestar'a i jestem zadowolony...o tutaj

Edytowane przez pit_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżdżę w texach i mój wybór podyktowany był logiką i brakiem kasy.

Komplet kupiłem za niecały 1 tyś zł

w takiej cenie to skórzanego kombi nie da się kupić

W sumie jestem zadowolony, chociaż na drugi rok kupuję skórzane kombi ale tylko po to aby lepiej wyglądać.W texie poza wyglądem nic mi nie brakuje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Komplet kupiłem za niecały 1 tyś zł

w takiej cenie to skórzanego kombi nie da się kupić

 

Teraz w Louisie jest wyprzedaz kombi Vanucci .Cena spadla z 600 na 300 ojro, aktualnie dostepne w trzech kolorach i chyba wszystkich rozmiarach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

soryy ze odgrzewam stary teamt ale nie bede nowego zakladal

 

Od razu mowie ze nie znam sie zbytnuio na ubraniach...ale przeczytalem wszystkie tematy na forum zwiazane z odzieza tekstylna i skorzana i znam wszysatkie minusy i plusy tych odziezy. Moje pytanie czy mozna np zalozyc Gore Tekstylna ( np: ( http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...&products_id=97 ) ...a dół czyli spodnie skorzana

( np: http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...products_id=100

 

Ktos takie cos stosuje ?

Edytowane przez Kuba86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soryy ze odgrzewam stary teamt ale nie bede nowego zakladal

 

Od razu mowie ze nie znam sie zbytnuio na ubraniach...ale przeczytalem wszystkie tematy na forum zwiazane z odzieza tekstylna i skorzana i znam wszysatkie minusy i plusy tych odziezy. Moje pytanie czy mozna np zalozyc Gore Tekstylna ( np: ( http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...&products_id=97 ) ...a dół czyli spodnie skorzana

( np: http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...products_id=100

 

Ktos takie cos stosuje ?

No pewnie ze mozna-ja tak z reguly jezdze :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden jedyny aspekt przemawiający za skórą. Przy 200km/h teksty zaczynają trzepotać i szarpać motocyklistą co przekłada się na niestabilną jazdę i duuuuużo większy hałas. Dlatego mam zamiar kupić dwuczęściowe kombi. Jeśli ktoś jeździ wolniej, ciuchy tekstylne są praktyczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże w skórze.Mam znajomych którzy jeźdżą w plastiku i jak widze jak im sie robi z tyłu spadochron to mi sie odechciewa plastiku[..]

 

ja mam komplet tex retbike, i co wy z tymi spadochronami? chodzi o to,ze kurtka sie "pompuje" od wiatru ?

sam po miescie jezdze w niedopietej pod sama szyje kurtce, kurteczka wowczas nieco sie pompuje i mily przewiewik jest, taki rodzaj klimy :icon_rolleyes:

i gdzies mam to,czy mi sie kurtka pompuje czy nie, wazne,ze mam przyjemnosc z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam kompletu tekstylnego Modeki i nie narzekam. Ma wywietrzniki i mozliwość dopasowania do ciała przy pomocy różnych pasków i gum. Jakie spadochrony? To, co wleci z przodu, wylatuje przez wywietrznik na plecach, chłodząc przyjemnie po drodze. Membrana też powoduje "oddychanie" ubranka.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to temacik juz był gdzies w zeszlym roku, ale moze zginął przy przenoszeniu.

Ja w teksa od zawsze i sobie chwale ale przysnam sie ze sie na skorą zastanawiam bo jesli chodzi o bezpieczenistwo w razie W to chyba skórka bezpieczniejsza.

 

pzdr

 

Szlifowalem przy 120 km/h w teksie i teksy daly rade, mialem jedno male zadrpanie na nadgarstku, z tym bezpieczenstwem to roznie moze byc, tak mi sie wydaje. Jak trafisz na drzewo to nic Ci nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soryy ze odgrzewam stary teamt ale nie bede nowego zakladal

 

Od razu mowie ze nie znam sie zbytnuio na ubraniach...ale przeczytalem wszystkie tematy na forum zwiazane z odzieza tekstylna i skorzana i znam wszysatkie minusy i plusy tych odziezy. Moje pytanie czy mozna np zalozyc Gore Tekstylna ( np: ( http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...&products_id=97 ) ...a dół czyli spodnie skorzana

( np: http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...products_id=100

 

Ktos takie cos stosuje ?

 

Pewnie, dlaczego nie? Ja właśnie tak zamierzam zrobić. Kurtka tekstylna ze względu na funkcjonalność a spodnie skóra.

 

Pzdr. Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanie do Forumowiczów posiadających dwa komplety: zarówno skórzany, jak i tekstylny. W co się ubieracie, gdy się wybieracie w dalszą/dłuższą trasę? Mam na myśli np. kilku(nasto)dniowe wojaże wakacyjne, gdy niby pogoda jest w miarę ładna, ale - jak wiadomo - w każdej chwili może się załamać. Bo ja się jednak skłaniam ku tekstyliom (mimo że w skórach czuję się lepiej i mniej się pocę) - odpada przebieranie się w przeciwdeszczowego "kondona", co przy zmiennej aurze potrafi być mocno uciążliwe.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Forumowiczów posiadających dwa komplety: zarówno skórzany, jak i tekstylny.

 

to ja dodam swoje pytanie do szczęśliwych posiadaczy tak licznej garderoby :-)

 

czy nie odczuwacie że jadąc w teksach bardziej sie tyłek ślizga na moto ?

chodzi mi w szczególności o mocne hamowanie - kiedy jadąc w teksach lecę do przodu bo kolana na baku i tyłek na siedzeniu bardziej się ślizgają... bo może ja mam takie specyficzne spodnie...

 

oczywiście pytanie dotyczy motocykli o sportowej pozycji jazdy

Edytowane przez radez9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory sadzilem ze skora skora i tylko skora ale jak zobaczylem pokaz wytrzymalosci kombinezonow tekstylnych Ret Bike to zmienilem zdanie . W takie upału dobry komplet tekstylny to rewelacja bo w skorach nie da rady- najlepiej miec dwa komplety bo na dalsza trase czy tor to jednak musi byc skora ale podzidowanie na gumie pomiescie duzo lepszy tekstylny wygodniej i latwiej sie poruszac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...