Skocz do zawartości

PODNOŚNIK MOTOCYKLOWY OFF-ROAD


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pożyczony podnośnik. Kolega pospawał :D Wyszło mu to całkiem fajnie ;) Tylko czasami moto idzie w góre niewielkim nakładem siły.. a czasem po naciśnięciu na stopke wszystko sie przekrzywia i w ogóle dupa zbita.. nie wiem od czego to zależy ;) wiem jedno, bardzo fajna sprawa :)

 

Ps Może ja nie rozumiem pojęcia "lewarek", ale wydaje mi się, że tam sie nic nie naciska.. tam sie kręci korbką... :roll: Więc kółka tu raczej nie mają nic do gadania :) ale co ja tam wiem :mrgreen: A pomyślcie jak będzie z górki :D moto pojedzie na podnośniku ;)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zanim zaczniesz zbierać rurki i robić stojaczek' date=' pofatyguj się zbadać, jakimi zasadami kieruje się on w rzeczywistości.[/quote']

 

musze Ci powiedziec ze nie czytasz dokladnie postow, poniewaz napisalem ze bede robil taki stojak na bazie starego lewarka, ktory mam w piwnicy, wiec nic mi nie bedzie odjezdzalo,

 

obrazujac pomysl, robie 3-4 teleskopow z rur (dla lepszej rownowagi i solidnosci) zamiast dzwigni montuje pod blat lewarek (stary), a pod podstawa stojaka 4 kolka zebym nie musial go szurac, na dodatek w garazu jest malo miejsca bo stoi w nim od 3 do 5 motocykli,

wiec bedzie to po prostu samochodowy lewarek z kolkami z bonusem jakim bedzie blat na teleskopach, i nic mi nie odjedzie, bo ja nie pisalem o typowym stojaku tylko o takim w ktorym zamist dzwigni bedzie lewarek dla lepszej regulacji wysokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o taki rozwiązaniu, lecz doszedłem do wniosku, że będzie to lekko niewygodne... ktoś będzie musiał trzymać motocykl w pionie a druga osoba będzie musiała kręcić korbką ;)

 

Pozdrawiam

 

PS Czyli jednak wiem co to jest lewarek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby go postawic na zwyklym stojaku jest tak samo (tak mi sie chociaz wydaje), co do mojego rozwiazania z lewarkiem to sadze ze jedna reka da sie utrzymac motocykl (lol) a druga obslugiwac lewarek, w momencie gdy blat dotknie ramy (u mnie silnika) to nie musimy juz trzymac motocykla bo spoczywa na blacie, na moj gust nic trudnego ;) trudniej jest go postawic na ceglach jak robie to teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby go postawic na zwyklym stojaku jest tak samo

 

Niekoniecznie ;) Ja bez problemu wstawiam sam moto na podnośnik, jednak tak jak napisałem wcześniej... czasami sie to nie udaje :|

 

Dobra.. koniec off'topa.. Autor chciał sie dowiedzieć jak go zrobić, a nie kto jaki ma :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
musze Ci powiedziec ze nie czytasz dokladnie postow' date=' poniewaz napisalem ze bede robil taki stojak na bazie starego lewarka, ktory mam w piwnicy, wiec nic mi nie bedzie odjezdzalo, [/quote']

 

Ano nie doczytałem. Z tym lewarkiem pomysł niezły, ale na dłuższą metę będziesz się wkurzał, ile to podnoszenie trwa. Te kobyłki z aulcji zostały pomyślane głównie o zawodach. Podjeżdżasz, wrzucasz podnośnik pod moto, stajesz na dźzwigni i moto w górze. Analogicznie przy zdejmowaniu. Taka szybmość przydaje się nie tylko na zawodach, ale w garazu. A tu, z lewarkiem, to będziesz klnął po jakimś czasie ile to wszystko trwa. Może po prostu zrfób taki jak z aukcji, to nie jest takie trudne.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole z lewarkiem, poniewaz mam duze problemy gdy musze sam sciagac i zakladac tylne kolo, poniewaz jak go postawie na ceglach to jest dosc wysoko i mam trudnosci zeby wsadzic beben, trafic z oska, podkladkami i innymi, a jak bede mial regulowana wysokosc to sobie go obnize i nie bede sie tyle meczyl z wsadzeniem oski jak kolo wisi w powietrzu i musze je podciagac do gory patrzyc czy oska wchodzi dobrze czy wszystko nie spadlo i ogolnie trudno jest, jak ma sie tarcze to nie jest problem, ale z bebnami jest wedlug mnie wiecej zabawy i taki sotjak-lewarek mi sie przyda, na dodatek nie tylko do tego

 

[ Dopisane: 07-01-2006, 14:19 ]

P.S

 

 

Dobra.. koniec off'topa.. Autor chciał sie dowiedzieć jak go zrobić' date=' a nie kto jaki ma[/quote']

 

omawiamy rozne rozwiazania zrobienia takiego podnosnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nie doczytałem. Z tym lewarkiem pomysł niezły' date=' ale na dłuższą metę będziesz się wkurzał, ile to podnoszenie trwa. Te kobyłki z aulcji zostały pomyślane głównie o zawodach. Podjeżdżasz, wrzucasz podnośnik pod moto, stajesz na dźzwigni i moto w górze. Analogicznie przy zdejmowaniu. Taka szybmość przydaje się nie tylko na zawodach, ale w garazu. A tu, z lewarkiem, to będziesz klnął po jakimś czasie ile to wszystko trwa. Może po prostu zrfób taki jak z aukcji, to nie jest takie trudne. [/quote']

 

Dominik masz racje co do zawodów ze liczy sie szybkosc serwisu ale do amatorskiego dłubania i jazdy to pomysł bardzo fajny i nawet teraz zastanawiam sie czy tak nie przerobic swojego, wystarczy pare machniec wajcha i moto jest w górze(mowa o hydraulicznym z poprzedniej epoki :buttrock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super :buttrock: bardzo dużo pomogliście. Co mnie to obchodzi, co wazzabii ma w piwnicy ani to jak będzie robił swój podnośnik? Zadałem konkretne pytania, prosiłem o coś! A wy tu mi zaczęliście polemizować na temat szybkości jaka jest potrzebna na zawodach żeby podnieść moto no dajcie spokój :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz sie dowiedziec? wymiary takiego stojaka? zobacz zdjecia i pomysl jakie powinny byc, im szerszy tym bardziej stabilny, zlozone teleskopy nie moga byc zbyt niskie poniewaz jak bedziesz podnosil to musisz pomyslec ze wyciagnac sie moga tylko o 75% (mozna wiecej ale to zmniejsza solidnosc), bo jak przedobrzysz to po prostu moze stac sie niestabilny bo teleskopy beda slabo unieruchomione i beda mialy luzy (bo sie zaraz pogna pod ciezarem), wiec dlugosc wyciagnietych teleskopow musi byc na tyle dluga aby motocykl wisial w powietrzu i byl troche nad ziemia, dzwignia wedlug uznania ale musisz pamietac ze im dluzsza czesc od punktu przylozenia (raczka) tym wieksza dzwignia co powoduje ze latwiej jest podniesc bo uzywasz mniej sily, a czesc z rolka do punktu przylozenia musi miec taka dlugosc zeby jak podniesiesz to zeby teleskopy sie nie wyciagnely i nie wypadly z rur w ktorych maja siedziec,

 

po prostu pomysl troche i sie uda 8) pamietaj o zalozeniach, najwyzej Ci ise nie uda :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHCE ZNAĆ WYMIARY ! I PROSZĘ O RYS. TECHNICZNY. A o wykonanie się nie bój

 

to zadzwon do producenta , moze ci przyśle, bo nie sądze ze komus sie chce rysowac rysuneczki i biegać z metrówką po garażu. Jak masz troche rozumu to weź pomierz prześwity, szerokość kołyski i co ci wiecej trzeba ??? a jak juz zmierzysz to sobie narysujesz w Auto CAD`dzie i bedziesz miał idealny plan techniczny, i o wykonanie juz sie nie będziemy martwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHCE ZNAĆ WYMIARY ! I PROSZĘ O RYS. TECHNICZNY. A o wykonanie się nie bój

 

to sie nie doczekasz :crossy: a o wykonanie sie boje jak i o Twoje palce, wiem ze ludziom ( dzieciom? ) w Twoim wieku myslenie sprawia problemy bo wszystko chca dostac pod nos, ale w zyciu jest wiele problemow a to jest jeden z nich, wiec uzyj swojej inwencji tworczej i rozumu, oraz zmyslu wzroku i najpierw popatrz, rob to dlugo,

Leonardo da Vinci chcac stworzyc rzezbe najpierw godzinami siedzial i wpatrywal sie w ogromy kawal marmuru zanim zaczal tworzyc, wiec radze wglebnie przestudiowac zdjecia ow stojaka, pomyslec nad jego mechanizmem i dopiero zabrac sie za robote, jak potrzebujesz rysunkow to zrob je sam, wymiary ustal sam, wtedy stojak bedzie lepiej pasowal do Twojego motocykla. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Niektórzy są mądrzejsi, niż producenci. Piasektt coś o tym wie, kłócąc się, że EGS to EXC :buttrock:

No, ale działaj ze stojakiem. Jak Ci dobrze i ładnie wyjdzie, to zamówię u Ciebie większą ilość i posprzedaję w warsztacie klientom.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...