Skocz do zawartości

Opony na allegro


Rekomendowane odpowiedzi

Takie opony jak w linku (i wiele podobnych w cenie od 35 do 99 zl) sa calkowicie bez sensu (nie mowiac juz nawet o bezpieczenstwie). Jak dobrze sie przypatrzysz to na foto widac miejscami przeblyski czerwonych paskow na oponie. Czerwone paski = koniec opony.

 

Jesli juz kupowac uzywki to cos w stylu opon oferowanych jak dobrze pamietam przez Motoport - a wiec z podaniem dokladnej daty produkcji opony, jej konkretnego modelu i glebokosci bieznika.

 

PS> sam szukam uzywki na tyl i zdecydowanie nie nalezy lapac pierwszej oferty na Allegro. Najbardziej smiesza mnie oferty typu - stan opony idealny, cena 35zl, a opona tak lysa, ze nawet w piecu nie byloby czym palic :P .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sam sprzedawałem opony na allegro , lecz musze przyznac ze ceny na aukcjach pana powyżej sa dosc zabawne. Takiego kapcia cenilem gora na 50 zł. Radze dobre wypytac o glebokosc bieznika, rocznik, profil (czy nie jest kwadratowa) itp. Model opony tez ma sporo do powiedzenia bo jesli to turystyczny kapec to radze nie brac starszej niz 4-5 lat. Sa zwykle tak twarde ze ciezko gwozdzia wsadzic :P

Sam jezdzilem kiedys na 10 letniej sportowej gumie i co ciekawe nie bylo problemu z prowadzeniem (chyba dobrze lezakowana). Jesli macie jakies pytania odnosnie opon - moge pomoc o troche tego przerzucilem.

 

PS> sam szukam uzywki na tyl

A mam jeszcze cos z rozmiaru 150/70/17 - jesli jestes zainteresowany - pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze sie przypatrzysz to na foto widac miejscami przeblyski czerwonych paskow na oponie. Czerwone paski = koniec opony

No kolego, chyba nową teorie wymyśliłeś. Kilka opon łysych to ja już widzałem, ale o czerwonym pasku to dla mnie nowość.

A opona z aukcji dobra, ale coś za droga, sam też troche opon sprzedaje i z taką ceną to wstydziłbym się do niej przyznać chociaż wiem, że z 18 krucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, a cena tego typu NOWEJ opony mieści sie w jakim przedziale? (mniej-więcej)

I gdzie ewentualnie takie cudo kupić bo w necie nie mogę znaleźć nic konkretnego ( może jestem nieco ograniczony ale to już inna historia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze sie przypatrzysz to na foto widac miejscami przeblyski czerwonych paskow na oponie. Czerwone paski = koniec opony

Jak co to nie sa paski czerwone tylko plutno widac, jezeli oto ci chodzi.

Jezeli sadzisz ze TA opona jest lysa to sie zastanawiam dlaczego TY szukasz uzywki.NIewiem czy nowa bedzie spelniala twoje oczekiwania :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej smiesza mnie oferty typu - stan opony idealny, cena 35zl, a opona tak lysa, ze nawet w piecu nie byloby czym palic :D .

 

Takie opony nadają się co najwyżej na huśtawkę. :mrgreen: A na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać. :P

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze sie przypatrzysz to na foto widac miejscami przeblyski czerwonych paskow na oponie. Czerwone paski = koniec opony

Jak co to nie sa paski czerwone tylko plutno widac, jezeli oto ci chodzi.

Jezeli sadzisz ze TA opona jest lysa to sie zastanawiam dlaczego TY szukasz uzywki.NIewiem czy nowa bedzie spelniala twoje oczekiwania :roll:

 

Czyzbys robil sprzedawcy reklame, ze tak sie poruszyles na krytyke powyzszego linku?

 

Szukam uzywki na ktorej da sie pojezdzic nie 1tys km - a przynajmniej 5tys. Jak mowia: szukajcie a znajdziecie... - wiec albo znajde interesujaca oferte, albo nazbieram w tym czasie pieniedzy na nowa.

 

A oponki, ktore ktos na Zachodzie wywala, bo boi sie na tym jezdzic niby czemu maja trafiac do Polski? Co my smieciarze jestesmy? :P

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry, ale ta opona z aukcji to IMO szmelc.

 

Po pierwsze - bieznika moze na trzy tysiace km (zreszta wiekszosc opon z aukcji tego pana wlasnie taka jest). Chociaz to jest akurat guma bardziej turystyczna, wiec moze styknie na wiecej.

Po drugie - jest juz lekko kwadratowa.

Po trzecie - nie wiadomo nic o jej roku produkcji, uszkodzeniach itp.

 

No i jeszcze ta cena... Sam jezdze zwykle na uzywkach, no ale czegos takiego i za takie pieniadze to bym nie kupil. Chyba, ze na przeczekanie (przejscie przegladu, dozbieranie kasy itp.) albo do spalenia, ale to tez nie za 100zl. Jak sie zna dobrego handlarza opon to na prawde za takie pieniadze mozna wyrwac duuuuzo lepsze opony, i to jeszcze z zalozeniem.

 

Swoja droga kiedys pytalem u tego goscia o opone do FZR (160/60/18, ciekzo dostac). Za bodajze 80 czy 90 zeta (plus przesylka) zaproponowal mi BT57 z bieznikiem niewiele wiekszym od tej opony, ktora wlasnie chcialem wkrotce wymieniac :idea: W koncu za 160 zl razem z zalozeniem kupilem Metzelera Z6 z roku 2004, ktory mial jeszcze spokojnie z 80% bieznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...