Skocz do zawartości

KOLCOWANIE OPON


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Co do wbijania się w niewinnych ludzi to niema mowy :!: :!: chyba że ktoś da śruby z sześciokątnym łbem bez podkładki :P :(

co do opony na tył to szybko się zużywa.... ;):( ale na lodzie można bez problemu moto na kółko postawić :)w mojej oponie po przejechaniu ok. 20km stępiły się śruby i trzeba je wtedy obkręcić o 180 st. ponieważ się ślizgają i motor prawie nie przyśpiesza....

Filu ma racje ja swoje oponki to ok 7h robiłem :) ale warto było

http://www.bikepics.com/pictures/490053/

 

Pozrdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie inne pytanie :) Czy da sie z takimi srubami normalnie skakac ? Bo widac jak np. polecimy dalej czy cos i kolo niebezpiecznie zblizy nam sie do blotnika wiadomo jak guma o plastik to sie slizgnie ale takie sruby moga go niezle porysowac. Moze mi to ktos wyjasnic ?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad u ciebie takie glupie pytania?? (tylko sie nie obraz na mnie albo cos takiego...) Czy widziales chociaz kogos kto skacze na moto zima?? Nie dosc ze sie prawie jechac prosto nie da to ty jeszcze chcesz skakac??

 

A widziales Winter X-Games 2005 ?? Bo jak nie to polecam :!: :!: Metal Mulisha ostro smiga po snieznych hopach i rampach krecac wszelkiego rodzaju tricki ( lacznie z roznymi odmianami backflipa) Wiec widzialem ludzi ktorzy skacza zima 8) a interesuje mnie to bo jak zrobie sobie opony z kolcami i bede mial ochote jechac na tor to co ?? bede przez hopki bez gazu przejezdzal albo je omijal ??

 

p.s. Dodam ze motocykle ktore widzialem w telewizji mialy kolce.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Posprzątałem trochę temat (cięzko było)

I postaram się odpowiedzieć na pytania pokolei.

 

Zielorz: Oczywiście, że przy większych skokach kolce mogą zahaczyc o plastiki, nalezy to kontrolować, ale nawet jak już ci zachaczą to myślę, że żadko kiedy plastik Ci się przełamie. One są bardzo elastyczne i conajwyżej będziesz miał ładne ślady 8)

 

Soku11: Powstrzymaj się od swoich komentarzy. Nie wiem, czemu wydaje Ci się, że w zime nie można skakać. Twój post i tak idzie do śmieci.

 

Co do wytrzymałości kolców to z opini innych ludzi którzy już nie jeden sezon na kolcach przejeździli to okazuje się, że kolce są bardzo wytrzymałe i jeśli jeździmy czesto to wytrzymają spokojnie dwa sezony.

Oczywiście na asfalcie momentalnie się scierają. Na lodzie też po jakimś czasie się zetrą al zostaną nakrętki , z którymi też sie świetnie jeździ.

Tak jak już pisałem wyżej lepiej jest użyć śrub o klasie wytrzymałości 8,8

napewno to pomoże.

Ale tak jak mówie, później na nakrętkach już się tak szybko nie ścierają.

Nie bardzo rozumiem metodę Magika8888 po co obkręcać śruby :?:

 

A z mocih dośc krótkich doświadczeń z kolcami to tak:

Wyjechałem po skończeniu w sobotę koło 22 zobaczyć jak się na tym jeździ i pierwsze wrażenie jest bardzo dziwne, ale później już coraz lepiej. Motocykl bardzo dobrze sie trzyma. W śniegu jeździ się jak po piasku mniej więcej. PO sobotniej przejażdzce kolce wyglądały tak samo jak nowe, oczywiście przy przejazdach przez ulice jechałęm bardzo powoli.

Jednak w sobotę gdy jeździlismy na Orkiestrze to jeździlismy przez mostek (znany z wielu rajdów m,in, Babrórki, Warszawskiego) i tam nie było lodu do tego był podjazd i niestety po paru przejazdach moje kolce na środku starły sie do nakrętek. Na poczatku wystawały 1m, ale skróciłem je ponieważ tarły o wahacz do 0,5 cm i te 0,5 cm sie starło przez te pare podjazdów, ael poprostu widzowie podgrzewali tak atmosfere ze za każdym razem chciałem się wzbić jednak w powietrze i wyskoczyć przez co kręciłem manetką gazu i przez to się starły.

Przó też troche, ale minimalnie.

 

To chyba na tyle.

 

A i oczywiście nie wszystkie posty, które skasowałem są kompletnym Spamem, lecz zazwyczaj tylko utrudniały czytanie tematu, a teraz wydaje mi sie, że nawet jak ktoś za rok znajdzie temat to po przeczytaniu dwóch stron odrazu wiele się dowie na temat tego, a tak mogłyby go zniechęcić 4 strony :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepność na nakrętkach spada i to nawet dużo..... a obkręcać śruby po to że one się ścierają pod kątem i nie trzymają wogole a jak się obkręci o 180 to hamowanie tylnym się troche pogarsza ale zato przyczepność przy ruszaniu jest lepsza....

A na przednim kole zrobiłem dziś stoppe na lodzie :buttrock::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ... w szoku jestem jakie te kolce sa wielkie! Myślałem ze taki kolec ma wystawać z 3-4mm i to tyle a tu taka długość ... jestem w szoku! Jak sezon temu robilem do roweru do opon 2,1" to gdy wystawały z 5-8mm to przyczepność koła byla kiepska gdy trafiło się na skałę czy lód. Przy długości części wystającej około 3mm jest super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ... w szoku jestem jakie te kolce sa wielkie! Myślałem ze taki kolec ma wystawać z 3-4mm i to tyle a tu taka długość ... jestem w szoku! Jak sezon temu robilem do roweru do opon 2,1" to gdy wystawały z 5-8mm to przyczepność koła byla kiepska gdy trafiło się na skałę czy lód. Przy długości części wystającej około 3mm jest super..

 

prawidlowo kolce powinny wystawac okolo 10mm i nie powinny miec takiegu duzego kalibru... to sa sruby a nie kolce :?

 

macie tu oryginalne opony z kolcami

 

m7305-01-lg.jpg

 

a tu reszta...

 

http://winterstuds.com/Merchant4/merchant....tegory_Code=MAX

 

pozdr :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z forów o tematyce motocrossowej przeczytałem ze w klubach zdarzają się maszyny do kolcowania opon. Zawodnik nie zawodnik różnica 500pln ma znaczenie. CHyba że kogoś sponsoruje 10 firm naraz łącznie z producentem kolcowanych gumek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rajdach samochodowych były używane pistolety którymi wstrzeliwało się kolce' date=' trudno mi coś więcej otym napisać. Ale jeżeli zaopatrzyć się w taki pistolet mogło by być ciekawie[/quote']

 

na zalaczonym zdjeciu widac ze kolce zostaly wgrzane w gume...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Filu czemu usunales moja odpowiedz. Wedlug mnie nie ma mowy o skakaniu w zime moto bo nigdy tego nie widzialem wiec to napisalem a ty mi mowisz zebym nie komentowal... Od czegos to forum w koncu jest!! A moj post byl SPAMEM?? Bo ja w nim takiego czegos nie zauwazylem... :D

 

P.S. 'zadko' pisze sie przez 'rz' :-D 'Na poczatku wystawały 1m, ale skróciłem je ponieważ tarły o wahacz' tutaj tesh pewnie chciales napisac 1cm... bo 1m to troche za duzo. Tylko sie za te uwagi nie obra na mnie :roll: [/b]

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...