Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu i czyszczenie gaźników??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można jakoś organoleptycznie ocenić stan łańcucha rozrządu?? Niby koszt wymiany niewielki, bo łańcuch kosztuje 200pln, ale zawsze 200pln, które można na coś innego wydać.

 

Łańcuch nie wydaje żadnych dźwięków, ale poprzedni właściciel nie wiedział kiedy był wymieniany?? Palcami nie da się go odciągnąć od zębatek na wałkach rozrządu. Więc mam wątpliwość, czy wymieniać na wszelki wypadek jak już motocykl rozbebeszyłem, czy zostawić jak jest??

 

Druga sprawa, to gaźniki. Jakie elementy gaźników należy wyczyścić?? I czy wszystkie carb cleanery nie wpływają źle na gumę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zmierzyć pewien odcinek łańcuszka (ileś tam ogniw) i jeżeli jest dłuższy niż określony przez producenta, to wtedy do wymiany. Tylko nie wszyscy podają to w instrukcjach.

 

I naciąg łancucha trzeba sprawdzać w kilku miejscach, u mnie łancuszek był w porządku (niby), ale po przekręceniu silnikiem robił się luźny, był wyciagnięty w dwóch miejscach. Tyle że u mnie juz go było słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazniki do czyszczenia musza byc rozebrane do golego, wszelkie uszczelki i czesci gumowe zdjete a czesci metalowe moczone w plynie do mycia gaznikow przez 24h i dopiero potem przemyte tymze plynem w spray`u oraz przedmuchane sprezonym powietrzem.

Innym rozwiazaniem jest pranie w specjalnej "pralce" z plynem czyszczacym przez godzine, po czym przemycie plynem i przedmuchanie.

Ja bym porzadne mycie zlecil raczej warsztatowi bo niewiele osob ma np sprezone powietrze, czy dostep do niego.

Zreszta swoje zawsze oddaje do "prania" i jeszcze nigdy nie zalowalem ze to zle wydane pieniadze.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie łańcuszka nie było słychać ,ale dla pewności ,podczas przeglądu zajrzałem do niego.Serwisówka nic nie podaje albo ja nie umiem znaleźć tej informacji .Więc zdemontowałem automatyczny napinacz i okazało się że jest w połowie regulacji . Czyli jestem teraz trochę uspokojony , A przebieg mam 60 kkm.

Motocykl jest z 98 roku i do gażników jeszcze nie zaglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że motocykl, o który chodzi to Yamaha FZR 1000 Exup.

 

Gaźniki wyczyściłem, przedmuchałem, wysuszyłem, czekają na skręcenie.

Tylko nie wiem czym wyczyścić membrany, a jest na nich biały osad. Rozumiem, że jak potraktuje je benzyną ekstrakcyjną i delikatną szmatką, to nic im się nie stanie :?:

 

 

Motocykl kupiłem we wrześniu z przebiegiem ponad 70kkm, pracował dobrze, ale poprzedni właściciel w ogóle nie miał pojęcia, co i kiedy było w nim robione.

 

w ogóle jestem zadowolony, bo wszystkie el. gaźnika, do których nie dotykali się poprzedni mechanicy wyglądają jak nowe, zero luzów na przepustnicach. No ale oczywiście dysze wyglądają, jakby ktoś je nożem do krojenia warzyw wykręcał :D Poziom paliwa w każdej komorze pływakowej był inaczej ustawiony, to samo ze śrubkami składu mieszanki na biegu jałowym. Airbox był źle założony na króćce i przez to napewno niemalo lewego powietrza trafiało do silnika. Pod pokrywą zaworową jest chyba oryginalna uszczelka :D i tony silikonu po przynajmniej dwóch serwisach, bo w dwóch kolorach. Na linkach od Exupa jest chyba 1cm luzu, a dopuszczalny luz to 1mm, na żadnej lince nie było śladów smaru :P Świec jeszcze nie wykręcałem, ale myślę, że z 30kkm to mają najmarniej :roll: Motocykl został sprowadzony do kraju 10lat temu, co wspaniale świadczy o rodzimej kulturze technicznej. Jeszcze trochę pracy i motocykl będzie jak nowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, nie wiem czy trochę nie przesadzasz z ostrożnością :-). Benzyna ekstrakcyjna nie rusza membran, nie powoduje ich puchnięcia, niszczenia, pękania, rozpuszczania itp. Tak samo sprawdzony Carbucleaner. Ja stosuję Motula i wszystko gra i buczy :-).

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...