Skocz do zawartości

SZybki w kasku


Rekomendowane odpowiedzi

jak jeżdżę tylko w dzień' date=' to biorę wyłącznie czarną (choć teraz kupiłem niebieskie lustro),

jak jeżdżę na dłużej (tzn. dni+wieczory+noce), to białą szybkę biorę do tanbaga.

i po kłopocie[/quote']

 

na taki luksus trzeba mieć siano ;) chciałem sobie dokupić przyciemnianą szybkę, ale zwątpiłem gdy zobaczyłem cenę ...270 zeta :|

 

no, a w Tornado to oczywiście mam dwie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justissimo Caberga jest z otwieraną szczęką i dlatego kosztuje ok. 1000.

 

Integrala z blendą - Caberg Groove kupisz już za 700.

 

Tu trochę drożej

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....products_id=613

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem sobie dokupić przyciemnianą szybkę' date=' ale zwątpiłem gdy zobaczyłem cenę ...270 zeta :|[/quote']

dopiero byś zwątpił, gdybyś ceny do szejów zobaczył ;),

440pln za lustro w detalu (choć słyszałem, że za 330 da radę - ja dałem za 220 ;)),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szybki na zdjęciu nie mają funkcji ściemniania i rozjaśniania (bo pewnie chodzi wam o fotochromowe szybki, jak w okularach). Prawdę powiedziawszy, nie spotakłem się z takimi szybkami do kasku - może Domino miał na myśli żółte/pomarańczowe, jak w goglach które na słońcu dają radę a jak jest szaro, deszczowo to dają wrażenie że jest jaśniej...

 

Do SHOEI - na ten przykład, możesz kupić żółtą, w cenie koło 200 zł, ciemną (zielonkawą - mam taką - the best one) w cenie koło 200 zł i lustrznakę (droga jak powiedział sql - 400 zł) i do dupy(miałem taką - każdy odcisk palca, każdy zaciek przy wycieraniu widać...).

 

Osobiście zainwestowałem w drugą szybkę i tak jak juz sql powiedział (kurcze, powtarzam się) trza wozić albo dwie, albo decydować się na jazdę w dzień lub w nocy. Choć zdarzyło mi się w nocy jeździć z ciemną szybką - w sumie się da, ale to jak jazda maluchem na krótkich światłach...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
może Domino miał na myśli żółte/pomarańczowe' date=' jak w goglach które na słońcu dają radę a jak jest szaro, deszczowo to dają wrażenie że jest jaśniej... [/quote']

 

 

Maniek, miałem w ręce i się bawiłem zasłaniając dłonią i odkrywając do słońca (rozjaśniała się i przyciemniała). Szyba akcesoryjna fotochromowa do kasków Suomy. W Poznaniu do kupienia w Motorex-Plus.

 

PS - najdroższa szyba, jaką w życiu kupiłem do złota lustrzanka do ARAIa - 350 zł :roll: Po jednym sezonie tak się porysowała, że praktycznie do wyrzucenia 8O :| Tak myślałem, ale wziąłem pastę tempo i okazało się, że świetnie schodzi uszkodzona warstwa tego złotka a pod nią zostanie piękna, nieporysowana, przyciemniana szyba ;) Także w chwili obecnej mam przyciemnianą szybę, aczkolwiek już bez złotej lustrzanki ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zainwestowałem w drugą szybkę i tak jak juz sql powiedział (kurcze' date=' powtarzam się) trza wozić albo dwie, albo decydować się na jazdę w dzień lub w nocy. Choć zdarzyło mi się w nocy jeździć z ciemną szybką - w sumie się da, ale to jak jazda maluchem na krótkich światłach...[/quote']

raz wracałem po nocy z taką szybką - wyskoczyliśmy na chwilkę do Wilna (z Suwałk) i nie chciało mi się brać drugiej szybki, coby się zanadto nie obciążać przy zwiedzaniu potem (Troki, Wilno, Druskienniki).

ciut się przeciągnęło i ostatnie 150km musiałem jechać w ciemności z czarną szybka.

tragedia!!!!

w dzień jest super - ale w nocy tragedia.

więc albo wozimy 2, albo jeździmy tylko w dzień, albo tylko z białą ;),

niedawno kupiłem niebieskie lustro, ale nie miałem jeszcze okazji przetestować - pożyjemy, zobaczymy - sezon tuż tuż ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka szybka laczy zalety szybki jasnej (orginalnej) i przyciemnianej - przy sloncu przyciemnia nam obraz' date=' w nocy widzimy normalnie...[/quote']

 

Hee .. hii ... chyba nie używałeś takiej szybki. Ja ją miałem, 70% pochłaniania światła. Super sprawa w Afryce lub na południu Europy, w PL światła jest ciut za mało. Przy przejeżdżaniu przez zaciemnione miejsca światło włączone, w cieniu wyłączone i nic nie widać. W lekko pochmurne dni efekt półmroku, świat wygląda jak tuż po zachodzie słońca.

Po dniu jazdy wpadłem w depresję :) z powodu braku światła.

W nocy ... powinni dołączać białą laskę lub należy zrezygnować z używania tegoż wynalazku.

Szybka poszła wraz z kaskiem do Cebika. Nie odzywa się, nie ma go na forum, mam nadzieję że nie jeździł z w nocy i ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hee .. hii ... chyba nie używałeś takiej szybki. Ja ją miałem' date=' 70% pochłaniania światła. Super sprawa w Afryce lub na południu Europy, w PL światła jest ciut za mało. Przy przejeżdżaniu przez zaciemnione miejsca światło włączone, w cieniu wyłączone i nic nie widać. W lekko pochmurne dni efekt półmroku, świat wygląda jak tuż po zachodzie słońca.

Po dniu jazdy wpadłem w depresję :) z powodu braku światła.

W nocy ... powinni dołączać białą laskę lub należy zrezygnować z używania tegoż wynalazku.

Szybka poszła wraz z kaskiem do Cebika. Nie odzywa się, nie ma go na forum, mam nadzieję że nie jeździł z w nocy i ... :mrgreen:[/quote']

 

Zbychu, bo ty kupiłeś wersję właśnie na Afrykę - z maksymalnym przyciemnieniem. A normalnie firmy oferują co najmniej dwa stopnie przyciemnienia.

 

Dominik, to zwracam honor.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolicie, ze wtrace swoje 12groszy :)

 

jak dla mnie wozenie dwoch szybek to paranoja :? qrde, zebym musial sie martwic, ze bede wracal w nocy i nie bede nic widzial :!:

moim skromnym zdaniem zamiast 200-300 zl(na szybe) warto zainwestowac 100 w dobre okulary 8) 8) 8) 8)

i wtedy: wyjezdzasz w dzien w okularach => zapada zmierzch => chowasz okul. i jedziesz w normalnej bezbarwnej szybie :!:

okulary maja tylko jedna wade - paruja, przez co czasem trzeba na chwile otworzyc/rozszczelnic szybe

 

poza tym w okularach mozna chodzic bez kasku :lol: 8)

 

pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem zamiast 200-300 zl(na szybe) warto zainwestowac 100 w dobre okulary

 

Albo dołożyć trochę więcej i kupić kask z blendą , przykład:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77620753

 

Ja akurat mam 2 szybki do kasku i tylko jak mam ochote w nocy polatac to zakladam zwykłą. Z ciemną nie da się szaleć po zmroku, ale z punktu A do B dojedziesz bez zadnej tragedii. Poza tym sa szybki o roznym stopniu przyciemnienia. W niektorych juz jak jest pochmurno kiepsko widac (Shark S 500).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolicie' date=' ze wtrace swoje 12groszy :)

 

jak dla mnie wozenie dwoch szybek to paranoja :? qrde, zebym musial sie martwic, ze bede wracal w nocy i nie bede nic widzial :!:

moim skromnym zdaniem zamiast 200-300 zl(na szybe) warto zainwestowac 100 w dobre okulary 8) 8) 8) 8)

i wtedy: wyjezdzasz w dzien w okularach => zapada zmierzch => chowasz okul. i jedziesz w normalnej bezbarwnej szybie :!:

okulary maja tylko jedna wade - paruja, przez co czasem trzeba na chwile otworzyc/rozszczelnic szybe

 

poza tym w okularach mozna chodzic bez kasku :lol: 8)

 

pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat

Michał.[/quote']

 

a jeśli ktoś jeździ już w korekcyjnych [jak ja]? to pewnie powiesz, że wtedy szkła kontaktowe + okulary przyciemniane = jeden ch*j w kosztach i 'martwieniu się'... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wozenie dwoch szybek to paranoja :? qrde' date=' zebym musial sie martwic, ze bede wracal w nocy i nie bede nic widzial :!:

moim skromnym zdaniem zamiast 200-300 zl(na szybe) warto zainwestowac 100 w dobre okulary 8) 8) 8) 8)[/quote']

a jeździłeś z czarną szybką?

bo widzisz... ja przedostatnie 2 sezony przejeździłem w okularach (i to takich naprawdę fajnych - mało ich było czuć w kasku),

ostatni sezon z czarną szybką.

różnica jest KOLOSALNA!

choćby nie wiem jak zajebiste okulary były (ja jeździłem w HEADach za 80e), zawsze po 500-700km będziesz czuł ból koło uszu, oraz "unoszenie się" okularów przy ruszaniu głową - co na dłuższą metę jest denerwujące.

z czarną szybką jeździ się milion razy lepiej.

a jak jadę tak, że jeżdżę w nocy - to z reguły w dalsze trasy - a więc i tak i tak mam tankbaga - to co za różnica?

Albo dołożyć trochę więcej i kupić kask z blendą ' date=' przykład:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77620753

[/quote']

no cóż...

akurat w moim przypadku było by to odłożenie troszkę ;),

XR-1000 kosztował na początku sezonu 500e (z nosem i brodą),

kaski z blendą mają to do siebie, że robią je tylko gówniane - tzn. szczękowce - po 900km na plastiku w takim kasku przy prędkościach 150-250/h chyba by mi łeb odpadł :),

podsumowując - 2 SZYBKI RULEZ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić kask z blendą ' date=' przykład[/quote']

ale jesli juz mam dobry kask, to nie bede specjalnie kupowal drugiego bo ma "ruchome okulary przeciwsłoneczne"

a jeśli ktoś jeździ już w korekcyjnych [jak ja]? to pewnie powiesz' date=' że wtedy szkła kontaktowe + okulary przyciemniane = jeden ch*j w kosztach i 'martwieniu się'[/quote']

jeszcze sie taki nie urodził... sorry Winetou :|

 

[ Dopisane: 23-12-2005, 00:17 ]

a jeździłeś z czarną szybką?

jezdzilem... bez rewelacji (czyt. naprawde dobrze)

naprawdę fajnych - mało ich było czuć w kasku

widocznie fajne nie rowna sie dobre' date=' nie kazde okulary pasuja do danego kasku, jak zlozylem oku. do swojego poprzedniego kasku to okolice uszu (po 1,5 godz. jezdzie) bolaly mnie ponad godz. od zdjecia kasku, w garnku w ktorym teraz jezdze zauszniki idealnie wpasowuja sie miedzy gabki w wysciolce i okularow wogole nie czuje...

wozenie dwoch szybek to paranoja qrde, zebym musial sie martwic, ze bede wracal w nocy i nie bede nic widzial

piszac to mialem na mysli polatanie po miescie, kiedy nie zabieram tankbaga :)

jeżdżę w nocy - to z reguły w dalsze trasy

w takim przypadku rzeczywiscie druga szyba daje rade' date=' nie pomyslalem o turystyce...sorka

 

po 900km na plastiku w takim kasku przy prędkościach 150-250/h chyba by mi łeb odpadł

jakbys wydal jeszcze 5-10 zl na zatyczki to by Ci nie odpadl ;) (polecam 3M, byl kiedys temat na 4um) do miasta sie nie nadaja, ale w dluzsza trase sie bez nie ruszam, mimo ze nie jezdze z takimi predkosciami ;)

 

uff...fin

pozdro 400 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...