Skocz do zawartości

Dniepr panewki


tur85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie odnośnie wymiany panewek korbowodu w dnieprze. Kupiłem nowy komplet i mam zamiar się za to zabrać. Nie wiem tylko czy po wymianie, korbowody (wciśnięte panewki) nie powinny zostać poddane jakiejś obróbce. Czy wystarczy po prostu wyjąć stare i wcisnąć nowe jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewki nie maja luzu na wale. Ale przeraziła mnie ogromna liczba rys na panewce. Jedna duża na środku i w kolo pełno małych nie regularnych rysek, szczególnie w miejscach gdzie obie polówki stykają się. To jak wymieniac czy polata jeszcze trochę? p.s caly czas mowa o panewkach korbowodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sa to panewki korbowodu, zakladm ze mowimy o panewkach dzielonych to nie powinno nic wiecej poza zalozeniem nowych sie robic 8) Dla pewnosci zmierzylbym tylko srednice czopu korbowego i porownam z wartoscia srednicy zmierzonej na nowych panewkach, bo ruskim to trzeba wierzaco nie wierzyc :) Przed zalozeniem posmarowac olejkiem silnikowym, skrecic stope korbowodu odpowiednim momentem i skrecac wszystko do kupy 8) Problem stanowi panewka jednolita, niedzielona np. wystepujaca czesto w glowkach korbowodu, ktora po wprasowaniu nalezy potraktowac rozwiertakiem celem otrzymania wlsciwego luzu promieniowego....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu, za gorami za lasami...

robiono panewki o wiele mniej dokladnie niz obecnie i ostatnim stopniem dobierania panewki do walka ( np czopu korbowodu ) bylo doskrobywanie jej w celu usuniecia najwyzszych punktow i uzyskanie jak najbardziej gladkiej powierzchni.

Na szczescie obecnie nie musimy juz tego robic droga motorzystko - skladamy na plastigauge dla sprawdzenia luzu, mierzymy - jak jest zgodny z instrukcja to myjemy, smarujemy olejkiem skladamy w kupe, dokrecamy odpowiednim momentem i gra muzyka.

Do tur85 - te rysy na panewkach to objaw brudnego oleju. Filterek w Dnieprze to tylko centryfuga ( filtr odsrodkowy ) - zacznij od oczyszczenia go i pamietaj ze olej, specjalnie mineral warto zmieniac tam co max 2000 km.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt wyprodukowano w 2000r wiec ma filtr taki jak w samochodzie. Normalnie bym go nie otwierał ale chciałem zrobić polerkie silnika, zlikwidować wycieki oleju, oraz zmienić lakier bo wyglądał jakby go ruskie miotłą malowali. Poniżej zamieszczam zdjęcia nieszczęsnej panewki oraz pompy oleju. Co do panewki to chyba wymienię jednak nie jestem pewien tych dziur w pompce, ktoś mi powie czy to normalne czy tak ma zostać?

 

http://forum.motocyklistow.pl/album_page.p...php?pic_id=1992

 

http://forum.motocyklistow.pl/album_page.p...php?pic_id=1993

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którym miejscu jest ten filtr? Panewka "nówka sztuka". Tylko faktycznie ją jakieś paprochy z oleju zarysowały. Porządne mycie silnika i pośmigasz.

 

Rozumiem to jako zart mam nadzieje ?

Panewki do wyrzucenia, a ciekaw jestem jak wygladaja czopy korbowodowe tego walu. Ukraincy zlozyli silnik i zalali olejem bez wysypania wiorow ze srodka, wnetrze pompy wyglada jakby wsypano tam troche piasku. Ogolnie tragedia.

Nie widzialem pompy olejowej Dniepra od srodka wiec ciezko powiedziec czy to co nazywasz dziurami w pompie powinno tam byc czy nie.

W kazdym razie wnetrze tej pompy z 2000r jak napisales wyglada gorzej niz wnetrza pomp do mojej BSA z roku 69 / 70.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...