Skocz do zawartości

JINLUN - Made in China


voti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, ja niedługo dostanę kręćka od tych chińskich motorów.

Mam ochotę kupić 250 V, do wyboru Kingway Voyager 250 albo Heroway 250

Wszystko fajnie, ale ....

Chodzi mi o to że dla mnie to jest dokładnie ten sam motocykl, różni się jedynie pojemnością zbiornika, reszta to chyba jest dokładnie to samo. Jak tak, to serwis z kingway jest w Krakowie i w razie czego można naprawić, ale jeśli to jest coś innego?

Czy ktoś może mi pomóc rozszywrować tą zagadkę? To jest to samo czy mi się tylko wydaje?

Jak dla mnie, to jeden i ten sam motocykl.

Hyosung ma nieco lepszą "opinię" spośród chińczyków. Kingwayowi Lifan trochę zepsuł renomę jakąś kiepską serią i rozeszło się na pozostałe sprzęty.

Ja osobiście brał bym nowego. Różnicy w cenie prawie nie ma a nie wiesz dlaczego gość sprzedaje i jak docierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co tu jest bo nie bardzo wiem. Czy to ten cieknący czujnik paliwa pod bakiem?

 

Kochani, ja niedługo dostanę kręćka od tych chińskich motorów.

Mam ochotę kupić 250 V, do wyboru Kingway Voyager 250 albo Heroway 250

Wszystko fajnie, ale ....

Chodzi mi o to że dla mnie to jest dokładnie ten sam motocykl, różni się jedynie pojemnością zbiornika, reszta to chyba jest dokładnie to samo. Jak tak, to serwis z kingway jest w Krakowie i w razie czego można naprawić, ale jeśli to jest coś innego?

Czy ktoś może mi pomóc rozszywrować tą zagadkę? To jest to samo czy mi się tylko wydaje?

 

 

To jest to samo. Ja bym jednaj nie polecał szprychowca. Podobno są źle wycentrowane. Poza tym jest kilka innych "marek" takich V250:

 

http://www.motobi.pl

http://www.keeway.com.pl

http://www.yukimoto.pl

 

 

Hyosung ma nieco lepszą "opinię"

 

To nie jest Hyosung :biggrin:

 

 

Czy posiadacze kuferków możecie zmierzyć wewnętrzne ich wymiary (szer x wys x dł)? Jeszcze chciał bym wiedziec ile wynosi odległość od ziemi do siedzenia i od siedzenia do podestu/podnóżka.

 

tnx

Edytowane przez arkads
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz wydaje mi sie że Hyosung to jednak lepsza firma niż kingway :biggrin:

 

i na tych zdjęciach jest czujnik paliwa uszczelnionyu silikonem uniwersalnym... i wciskali mi kit że oni w zyciu nie używali.. i co do sądu ??.. jak by w garażu był np piecyk gazowy to co wtedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz wydaje mi sie że Hyosung to jednak lepsza firma niż kingway :evil:

 

Ale nie wiem po co piszesz o Hyosung jak na tych zdjeciach go nie ma tylko jest jakiś Heroway

Edytowane przez arkads
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciskali mi kit że oni w zyciu nie używali.. i co do sądu ??.. jak by w garażu był np piecyk gazowy to co wtedy ?

 

Najgorsze jest to, że nic nie zrobisz.

 

Powoli zaczynam się przekonywać, że najgorszy w chińskich motocyklach jest serwis i dealerzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wlascicieli chińszczyzny, czy też tak wam chałasują skrzynie biegów? tzn chodzi mi o taki odgłos jakby się jechało na wstecznym , samochodem. Rozumiem na jedynce, ale to wycie jest na każdym biego, no 4 i 5 to juz nie slychac bo ped powietrza pewnie zaglusza. Na poczatku myslalem ze to sie jakos skrzynia musi dotrzeci, ale 800km juz przejechalem i wcale nic sie znika, a mam wrazenie ze jeszcze glosniejsza sie skrzynia zrobila. Czy to moze ja cos popsulem stylem jazdy, czy ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia pracuje cicho, jest tylko problem z włączaniem biegów puki się nie rozgrzeje. Potem już ok.

ja nie zauważyłem aby była jakaś różnica w włączaniu biegów na zimno i na gorąco, jeżdzę na 20W50 motula. Ale nie powiem aby biegi wchodziły miękko, czuć wyraźne chaczenie, ale ważne że wchodzą. kilka razy miałem sytuacje że jedynka wyskoczyła na luz.

 

Odnośnie tego wycia co opisywałem, to rozumiem że trudno jest to opisać, więc po weekendzie postaram się nagrać ten dzwięk i jakoś zaprezentować. Troche jest to irytujace gdy np jade wolno uliczka ludzie sie patrza co to za odglos jakby w skrzyni oleju nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zasadzie jest cicha, chociaż czasem mam wrażenie takiego właśnie odgłosu. Nie przejmuję się tym. Nakulałem 7,5 tysiąca i nic się nie stało.

Gorzej z wrzuceniem biegu jałowego. Zazwyczaj wchodzi dobrze, ale czasem wrzucenie go graniczy z cudem.

 

2pac o ile pamiętam, sprzedawałeś przecież moto...

Nie sprzedałeś czy kupiłeś taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyager firmy Kingway

Geroway firmy Hyosung

:) :biggrin: :biggrin:

 

Tyle że Hyosung nie produkuje Heroway. To jakaś inna chińska marka pewnie.

Pewnie ma coś z tym wspólnego http://www.heroway-it.com/TR-Evasion_.htm

 

Ale widziałem już aukcje Zipp Yamaha a wiadomo co to jest.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M432949

 

Albo Honda Zipp

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M340649

 

Facet w kule leci i tyle.

 

Koreańczycy nie są aż tak bezczelni w kopiowaniu jak chińczycy.

 

Plz podajcie te wymiary o które pytałem wczesniej.

Edytowane przez arkads
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi serwisami to już tak jest - i bez znaczenia czy to jest serwis chinskich moto czy japonskich... Niestety w wiekszości potrafią oni tylko wymienic filtry i olej no i oczywiscie wiedzą jak policzyc daną usługę ;) Niewiele jest porządnych serwisantów NIESTETY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widziałem już aukcje Zipp Yamaha a wiadomo co to jest.

Albo Honda Zipp

 

Facet w kule leci i tyle.

 

Dokładnie też tak sądzę. A nie chcę kupować Herowaya używanego, to był tylko przykład znaleziony w internecie. Po prostu jeden z dystybutorów china-motor mnie namawia na taki motor a nie na Challengera 200. Wszystko by było fajnie, wprawdzie trochę droższy, ale ten Heroway nie ma nic, tzn żadnego kuferka, żadnego bagażnika, szybki głupiej też nie, a ja potrzebuję kufer żeby wsadzić tam kask. Motor potrzebny mi jest do zabawy po pierwsze, ale też jako drugi pojazd na dojazdy do pracy (25 km) i potrzebuję mieć jakiś rodzaj bagażnika, gdzieś trzeba wsadzić jakiś łańcuch czy inną blokadę, o zapasowych śrubkach nie wspominając :biggrin:

Ten Heroway jest mniejszy od Kingway Chalenger 200 ale ma nieco większą moc, no i to jest dla mnie zagwozdka. A z drugiej strony, dwieściepięćdziesiątka z dodatkami kosztuje już znacznie więcej, a nie mam specjalnie ochoty na wydatki większe niż 6-7 tys. No i jestem w kropce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o motocyklowe podstawy. w temacie motorowym jestem zupełnie świeży. na jinlunie jeżdżę od czerwca. motocykl zakupiłem od dobrego kumpla, jest po przeglądzie przedsezonowym i wszystko pięknie chodzi. o co trzeba dbać w czasie eksploatacji?

1. łańcuch - tylko smarować? czy czyścić również co jakiś czas? (w larssonie dowiedziałem się, że łańcuch najlepiej czyścić raz w roku)

2. smarować cięgna?

3. na co jeszcze powinieniem zwrócić uwagę?

będę wdzięczny za pomoc

PS. odpowiedź na powyższe pytania może zapoczątkuje "chińską" stronę internetową - poradnik dla początkujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na przestrzeni najbliższych miesięcy chcę poprawić trochę funkcjonalność i wygląd motocykla mam kilka pytań:

 

- jakie lightbary można zainstalować ?

- czy lightbary, woltomierz i obrotomierz to nie będzie za dużo dla biednej, chińskiej elektryki ?

- czy ktoś ma w Jinlunie skórzane sakwy ? czy trzeba zdejmować podstawki od kuferków, czy da się wpasować w nie sakwy ?

- znacie jakiś model pasa na bak, który pasuje do Jinluna ?

- czy ktoś wymieniał manetki na bardziej efektowne ? są jakieś problemy z instalacją ?

 

I mam jeszcze inne pytanko: jaką prędkość przelotową macie na trasie z pleczaczkiem, czyli przy obciążeniu bliskim maksymalnemu ?

 

Owszem, trudno się nie zgodzić z opinią o wyglądzie, ale ja też z uporem maniaka Ci odpowiem, za te pieniądze można kupić Virago 250 ale ....... nieco tylko młodszą od moich dzieci. Dzięki, nie skorzystam

 

Też nie uśmiechało mi się jeździć na motocyklu niewiele młodszym ode mnie. Wybrałem bobasa Jinluna i jestem bardzo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...