Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów! :D

 

Jakby ktoś potrzebował to mam na sprzedaż od ręki sprężyny sprzęgłowe do MTX80 i podobnych maszynek...

 

Symbol MEF 103-4 według Lucasa Cena 30zł + jakieś 5zł za przesyłkę :icon_mrgreen:

 

Błagam niech ktoś człowieka poratuje bo kupiłem nie ten typ ;] i teraz mam na stanie nie potrzebne.

 

Nówki nie macane, oryginalnie zapakowane w blister.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 pytania :icon_mrgreen:

1.jak bezboleśnie wywalić dozownik ( po tym jak ostatnio znajomemu zatarła sie dt 50 nie chce mieć z tym urządzeniem nic wspólnego :D )albo chociaż nie tyle wywalić co uniruchomić na tyle żeby bez oleju sie nie zatarł ......

2.możliwe że nie chce osiągnąc 11tys przez to że w dozowniku jest mixol ??jutro ide kupić normalny olej jeszcze nie wiem jaki ale jakiś full syntetyk :D

3.w tym pojeździe sie jakoś reguluje gaźnik ?? po pierwsze od dziś coś nie mam wolnych obrotów a po 2 słyszałem że np dt80 sie jakoś reguluje kręci jakąś śrubką przy manetce na opór aż 11 tys wyciśnie czy coś....a w mtx 80 ??

 

wkurza mnie bo ten mój mtx coś słabowity jest na pocżatku po ogarze był szok jak to ciągnie ale niedawno zestawiłem go sobie z wsk 125 która ma 8 KM i 3 biegi i wsk go poniewiera :D:D

 

ani na tylnie koło postawić ani pod bardziej stromą górke podjechać no co jest ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 pytania :D

1.jak bezboleśnie wywalić dozownik ( po tym jak ostatnio znajomemu zatarła sie dt 50 nie chce mieć z tym urządzeniem nic wspólnego :P )albo chociaż nie tyle wywalić co uniruchomić na tyle żeby bez oleju sie nie zatarł ......

2.możliwe że nie chce osiągnąc 11tys przez to że w dozowniku jest mixol ??jutro ide kupić normalny olej jeszcze nie wiem jaki ale jakiś full syntetyk :D

3.w tym pojeździe sie jakoś reguluje gaźnik ?? po pierwsze od dziś coś nie mam wolnych obrotów a po 2 słyszałem że np dt80 sie jakoś reguluje kręci jakąś śrubką przy manetce na opór aż 11 tys wyciśnie czy coś....a w mtx 80 ??

 

wkurza mnie bo ten mój mtx coś słabowity jest na pocżatku po ogarze był szok jak to ciągnie ale niedawno zestawiłem go sobie z wsk 125 która ma 8 KM i 3 biegi i wsk go poniewiera :D:D

 

ani na tylnie koło postawić ani pod bardziej stromą górke podjechać no co jest ??

Daj mu sie dotrzec ;) Jak dotrzesz to zmien olej na jakis full sytnetyk firmowy i juz bedziesz miec roznice. Gaznik sie reguluje tak samo jak w pospolitym ogarze ktorego miales :D. A dozownik po prostu wykrecasz zatykasz dziure w karterze i w miejscu gdzie wchodzil do krucca i rura :buttrock: A jak Cie wsk bierze to jest cos nie tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś chce kupis HONDE MTX 80 sprowadzoną z Belgii??

Rocznik 1991

Tarcza z przodu

dozownik oleju

chłodzony cieczą

6 biegowy

Cena za ten sprzęt wynosi 2200zł. Więcej informacji można się dowiedzieć pod numerem G-G 10437346 :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mu sie dotrzec Jak dotrzesz to zmien olej na jakis full sytnetyk firmowy i juz bedziesz miec roznice. Gaznik sie reguluje tak samo jak w pospolitym ogarze ktorego miales . A dozownik po prostu wykrecasz zatykasz dziure w karterze i w miejscu gdzie wchodzil do krucca i rura A jak Cie wsk bierze to jest cos nie tak

 

hehe bez urazy kolego ale z regulacją gaźnika sie mylisz :icon_question: raz mi pomogłeś więc full szacunek ale troche innaczej jest

 

1.w ogarze regulujesz iglicą blaszką od pływaka a śrubką tylko wolne obroty a w hondzie regulujesz 2 śrubkami gaźnika sie nie rozbiera do regulacji więc róznica spora

 

2. wywaliłem dozownik mieszam z pólsyntetykiem mobila ale nie wiem jak osiągi bo teraz iskry nie ma :)

 

z tym docieraniem to nie wiem co silnik to inny ale u kolegi np w simsonie po 100km na dotarciu szedł już jak dotarty miał kopa i było tak dopóki nie przecholował z katowaniem i go nie przegrzał (tłok spuchł i było trzeba młotkiem wybijać z cylindra ;) ) nie wiem może w tym silniku jest innaczej ale moja ma już jakieś 200km zrobione i jest sporo słabsza od wsk bo sie nie kręci (jak sie na szutrze chciałem ścinąc z zwykła nietuningowaną 125 to mimo że on miał 3 biegi i 8 KM to po chwili wąchałem spaliny i kurz w oczach przez to że u mnie niewiele ponad 6 tys i licznik stoi nie moge osiągnąc maks mocy która jest przy 8500 chyba)

 

świece wyjąłem to czarna jak smoła więc coś z regulacją albo faktycznie ten mixol do bani....

 

teraz musze dojść czemu iskry nie ma i będe meldował co dalej zapewne komuś kto będzie naprawiał swoją mtx 80 sie te notatki przydadzą

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam... za garażem znalazłem honde hd06. ojciec mówił ze silnik jest zatarty. motocykl stoi tam jakieś 10 lat... brakuje dużo części... w związku z tym mam pytanie czy warto ja remontować? z tego co wiem to hd06 to to samo co mtx80...

 

ja za niedługo będę remontował mtx-a więc chętnie poczytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, mam pytanie odnośnie silnika w crm 75 a mtx 80 czy to są te same silniki i róznią się tylko pojemnoścą czy to całkiem inne konstrukcje? A i czy cylinder pasował by od mtx do crm (oczywiście w przypadku gdy silniki były by takie same i miały taki sam skok tłoka) ? Pozdro.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd06 to model silnika hondy mtx 80......niektóre mają w dowodzie wpisane honda hd06 zamiast mtx 80

 

zależy czy chcesz tym po drodze jeździć........ja z moim wrakiemn walcze już kupe czasu sypie sie jak ogar i wnioskuje że te z roczników 82 to żadna bezawaryjna honda (miałem kumpla co miał fulla cr80 i tak są gnoił stała pod gołym niebem katował do odcięcia na pólsyntetyku, zawieszenie mu ciekło, zdarzało mu sie jeździć bez oleju w skrzyni albo nie zmienić w terminie, cała porysowana mega prowizorka i wytrzymała cały rok ostrej jazdy zero napraw.....)a moja tak

 

1.jak ją kupiłem kręciła do 5 tys była słaba jak komarek

2.zmieniłem kabel WN z fajką i świece na NGK

3.czasem kręciła 11tys czasem nie

4.padła cewka zapłonowa (nie ma przejścia na uzwojeniu wtórnym a powinno być ok 6 kom)

5.przy okazji zgasł mi zimny silnik na ssaniu ngk za 12 zł poszła sie je***

6.wsadziłem cewke butelkową od ogara i świece iskra f65 efekt ?? jak ją wyciągne z garażu przez przez 5-6min jest szatan 11tys na 4 pierwszych biegach ale przez 5 min........potem zapala ma wolne ale po dodaniu gazu gaśnie..

7.od niedawna zaczeły mi przygasać światła jak sie wkręcała na obroty myślałem że coś nie styka i od wibracji gasną i olałem sprawe co sie okazało coś sie schrzaniło z elektryką siadł akumulator i chyba spalił sie regulator ładowania

 

ciąg dalszy walki trwa......częsci do tej padaki są kosmicznie drogie jak zobaczyłem cewke zapłonową za 95 zł to mnie zgieło.........chińska która pasuje kosztuje 35 zł ale ile pochodzi ??

 

jak mnie ten silnik porządnie wkurzy to go wywale włoże od wsk 125 i to będzie latać ;) znajomy w rame od mtx r2(tej chłodzonej cieczą) wsadził silnik od wsk125 i w terenie to niewiele ustępuje dt80lc2......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadałem już 3 HONDY MTX 80 (z 1988, 1989 i 1991) i nie narzekam. Wszystkie razem miałem 4 lata i żadna niegdy sie nie zepsuła, wszystko w nich działało. Starałem się wymieniać oleje na czas, rzadko kiedy musiałem przeczyszczać gaźnik. Instalacja nigdy się nie zepsuła i światła zawsze działały. Jeździłem na świecach NGK po 12zł przeważnie po asfalcie. Jestem bardzo zadowolony z mtx-ów, a co do cen części to troche kosztują, ale to już leprzy sprzęd niz komorek, ogar, jawka,wsk 125 i 175 czy nawet jak się ścigałem z mz 150 to zostawała troche w tyle lecz żeby tak było to trzeba dbać o sprzęt i naprawiać usterke już na samym początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam... za garażem znalazłem honde hd06. ojciec mówił ze silnik jest zatarty. motocykl stoi tam jakieś 10 lat... brakuje dużo części... w związku z tym mam pytanie czy warto ja remontować? z tego co wiem to hd06 to to samo co mtx80...

 

ja za niedługo będę remontował mtx-a więc chętnie poczytam...

 

 

To zalezy czego tam konkretnie brakuje. Bo jak jakies pierdoly to sie nawet oplaca.

 

Jak się wymienia olej w skrzyni w mtx 80 cieczy? Ile się wlewa oleju i jaki jest dobry?

Edytowane przez dexxam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewien problem:

Mój mtx'sie 125 od pewnego czasu, strasznie kopci (jasno szary dym).

Często też ma problem z zapalaniem, po nawet króciutkim postoju. Trzeba przepchać go ok. 30m i najpierw przerywa, jak odpali to ma muła po czym normalnie chodzi.

Czy jest możliwe że uszczelka pod głowicą nie jest szczelna, i bierze wode? (mam narazie zalane wodą poneważ układ nie jest szczelny) no ale czy od zwykłej wody będzie tak kopcić?

Po jeździe, świeca ma ciemno szary kolor (dawniej był brązowy), i są na niej krople chyba wody :icon_rolleyes:

Mieliście podobny problem???

Co o tym myślicie, uszczelka głowicy?

Edytowane przez marcin.j007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego może podpasować tylny błotnik? Mój połamał się już w proch. Chodzi mi o tą kolorową "ozdobną" część. Podpasują te "uniwersalne" z allegro z lampą led. Nie chcę wydać kilkudziesięciu zł na bezużyteczny kawał plastiku :biggrin:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orinetuje się kotś z was czy dyfuzor od mtx 80 pasował by do crm'ki 75? Może ktoś z was ma taki? Pozdro!

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...