Skocz do zawartości

PANONIA na kardan??


miro_N
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pannonie produkowane były od 1951 roku więc jakoś nie wierzę w biegi na baku w latach 50tych.

Csepele produkowano od 1932 więc teoretycznie biegi na baku wówczas mogły być stosowane ale nie znalazłem żadnego śladu po takim wynalazku.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA powiem wam cos takiego co mnie rowniez wprawilo w oslupienie 8O otoz jadac na lotnisko pewnego razu z taxiarzem' date=' zeszlo nam sie na temat motocyklowy i ten rowniez usialnie wmawial mi ze mial pannonie na wal kardana do tego czterosuwowa....

:mrgreen:[/quote']

 

Jesli gdzieś staję ruskim parchem to 98% populacji z miną znawcy stwierdza "panie to IŻ" :?:

Więc może to było na tej zasadzie, że na jakąś K-750 nazywali we wsi "Panonią"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

Jesli gdzieś staję ruskim parchem to 98% populacji z miną znawcy stwierdza "panie to IŻ" Question

Więc może to było na tej zasadzie, że na jakąś K-750 nazywali we wsi "Panonią"

 

U mnie tez tak jest ... każdy motorek wiekszy od Komarka to w oczach mojego sąsiada Panonia . Na szczescie Junaka poznaje bo byl taki na wyposarzeniu POM'u :mrgreen:

 

pozdrawiam herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło wspominam ten sprzęt, palił na pół kopniaka w miarę prosta budowa, częściej junaki kumpli padały (bez urazy dla nich junak to polski klasyk). Dla niej aby nie przegrzać na drodze silnika i aby paliwo docierało i ona sobie perkotała bez problemu. Pozdr. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak samo jak z Junakiem boxerem

 

 

Przypuszczam że wiem skąd się wzięła ta pogłoska. Prototyp Syreny Sport miał silnik boxera, wykonany w jednym egzemplarzu. Zastosowano w nim właśnie cylindry z Junaka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gdzies mam zdjecia tego junaka i według mnie doł to z ruska

a gora to junak

i ma to ruskie gazniki Mr. Green

jak ktos chce moge zamiescic

 

Jestes pewien ze tego ? :P

 

Nie pamietam jaka mial rejestracje ale z Zielonej Góry do Bialegostoku kawalek jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzyChules

ja mowie o tym co ze zdjecia wywnioskowalem :mrgreen:

fotki :

18rx1.th.jpg

 

26ln.th.jpg

 

33ch.th.jpg

 

ps toc to ma tlumiki z wski 175 :P

ale ze mnie gafa

teraz sie przyjrzalem i zobaczylem pegaza , a z drugiej strony wygladal jak ruski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...